25.10.2016 10:32 0 Bartłomiej Woźniak

Dobry występ sportowców z powiatu wejherowskiego w Garczynie

Zawodnicy z powiatu wejherowskiego rewelacyjnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 19.10.2016 roku, tradycyjnie w Garczynie.

Największy sukces odnieśliśmy w rywalizacji dziewcząt szkół gimnazjalnych, w której Gimnazjum nr 1 z Rumi bezapelacyjnie wygrało swój bieg, zostając Mistrzem Województwa Pomorskiego. Dziewczęta z Rumi od początku do końca prowadziły i wbiegły na metę z ogromną przewagą na drugą ekipą. Trenerem tej ekipy jest Tadeusz Pepliński. Na drugim miejscu podium uplasowało się Gimnazjum nr 33 z Gdańska, natomiast na najniższym stopniu znalazło się Gimnazjum w Brusach. Srebrne krążki w rywalizacji chłopców ze szkół gimnazjalnych wywalczyli zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Redzie, którzy przegrali tylko z Gimnazjum nr 16 w Gdańsku. Brązowe medale w tej kategorii wywalczyło Gimnazjum w Brusach. W szkołach ponadgimnazjalnych chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, wywalczyli podobnie jak ekipa z Redy srebrne medale, ulegając tylko Powiatowemu Zespołowi Szkół nr 1 z Kościerzyny, a wyprzedzając w bezpośredniej walce Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych z Bytowa.

Jeśli chodzi o dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych to sztafeta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie przybiegła na dziewiątym miejscu. W rywalizacji chłopców oraz dziewcząt ze szkół podstawowych Szkoła Podstawowa z Luzina uplasowała się odpowiednio na szóstym oraz siódmym miejscu.

Podsumowując nasz powiat zdobył w klasyfikacji drużynowej 3 medale: jeden złoty oraz dwa srebrne medale co jest naszym ogromnym sukcesem. Start w tegorocznych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego był bardzo udanym występem naszych biegaczy.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym osiągnęliśmy ponownie tak dobry wynik w województwie pomorskim.