24.09.2016 20:50 0 Redakcja / TTM

Technikum Łączności świętuje 65-lecie istnienia

fot. TTM

Technikum Łączności w Gdańsku świętuje 65-lecie istnienia placówki. Sobotni zjazd absolwentów połączony był z galą jubileuszową, która odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Była to okazja nie tylko do podsumowań, ale również do przedstawienia planów na przyszłość.

Do udziału w uroczystościach zaproszeni byli uczniowie, rodzice, dawni i obecni nauczyciele, a także osoby związane z placówką oraz absolwenci.

  • Ponad 18 000 osób ukończyło już naszą szkołę, a wśród nich są: profesorowie, doktorzy nauk technicznych, inżynierowie, właściciele firm, lekarze, księża, artyści, a wszystkich ich łączy sentyment do tej szkoły – mówi Jadwiga Piechowiak, dyrektor Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Wkład szkoły w rozwój regionu doceniają także lokalne władze.

  • To ogromna radość dla nas, że ci absolwenci działają nie tylko na polach związanych z techniką, ale także w bardzo różnych placówkach, czego nie spodziewalibyśmy się po ukończeniu tego typu szkoły – dodaje Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Jednym z absolwentów obecnych podczas spotkania był gospodarz gali, czyli dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

  • Trochę minęło czasu od kiedy ukończyłem tę szkolę, ale bez wątpienia była ona niezwykła. Uczyła logicznego myślenia, a także ogłady i porządku w sposobie myślenia. Dzięki temu wykształceniu właśnie potrafiłem wybudować taki obiekt i go poprowadzić – mówi Roman Perucki, dyrektor Filharmonii Bałtyckiej.

Jak podkreśla dyrekcja placówki misją, która przyświeca Zespołowi Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku od 1951 roku jest przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w rozwoju intelektualnym społeczeństwa. Szkoła chce, by jej absolwenci nie tylko byli przykładem pożądanych postaw, ale również spełniali się życiowo i zawodowo. Między innymi dlatego w placówce rusza kolejny kierunek kształcenia.

Udało nam się to tak zorganizować, by powstał u nas zupełnie nowy kierunek, czyli technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, współpracowaliśmy w tym zakresie m.in. z wejherowskim Elektrykiem. Myślę, że ten zawód ruszy w naszych szkołach już w przyszłym roku i będziemy mogli wówczas kształcić uczniów zgodnie z potrzebami operatorów kablowych – zapowiada Wojciech Władziński, wicedyrektor Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku

Dyrekcja dodaje, że nie udałoby się stworzyć niezbędnej do szkolenia uczniów pracowni, gdyby nie środki unijne oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców, w tym również Telewizji Kablowej Chopin.

  • To wielka przyjemność mieć możliwość niesienia pomocy młodzieży. Ja też jestem absolwentem technikum, naszego wejherowskiego Elektryka, stąd też pomysł wsparcia właśnie tej szkoły. W Elektryku uruchomiliśmy salę do nauki internetu szerokopasmowego i telewizji, a teraz chcemy wesprzeć tę placówkę – mówi Bogdan Łaga, prezes Telewizji Kablowej Chopin.

Zwieńczeniem gali były występy artystyczne, podczas których zaprezentowali się absolwenci oraz uczniowie szkoły, przedstawiono również historię placówki. Całość poprowadził dziennikarz Sławomir Siezieniewski, również absolwent Technikum Łączności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...