Wiadomości

Wejherowo: Komenda za 10 milionów złotych oficjalnie otwarta

2016-03-23 15:00 Redakcja
Wejherowo: Komenda za 10 milionów złotych oficjalnie otwarta

Prowadzony od sierpnia 2014 roku remont dobiegł końca. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie zyskała nowe pomieszczenia. - Polepszą się warunki pracy policjantów - podkreśla podinsp. Marcin Potrykus, I zastępca komendanta powiatowego policji.

Wzniesiono nowy segment z celami dla więźniów, a istniejąca część budynku przeszła gruntowną renowację. Odnowiono również garaże i wybudowano nowe kojce dla policyjnych czworonogów. W budynku komendy prawie wszystko jest nowe, począwszy od gniazdek elektrycznych, poprzez drzwi, po klatki schodowe, na toaletach kończąc.

  • Cały budynek został zmodernizowany o dobudowanie prawego skrzydła, w którym znajdują się pomieszczenia dla osób zatrzymanych, nowe pomieszczenia dla wydziału kryminalnego oraz dla pracowników tzw. logistyki. Koszt tej inwestycji wyniósł około 10 milionów złotych - wyjaśnia podinsp. Marcin Potrykus, I zastępca komendanta powiatowego policji.

Na parterze znajdują się cele. Te dwuosobowe pokoje dla więźniów zostały wyposażone w specjalne prycze, a osadzeni mają również dostęp do nowoczesnej łazienki z toaletą i prysznicem.

Jak podkreślają mundurowi, ich drugi dom zmienił się nie do poznania.

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (16)

Lokator 2016.03.25 17:33
Oceń:

Matematyka nie kłamie
Załóżmy cena metra kwadratowego mieszkania w Wejherowie to 4 tys.
Mieszkanie 50 metrów kwadratowych po 4 tys to 200 tys za mieszkanie.
Czyli za 10 mln można wybudować 50 nowych mieszkań od podstaw na pustym polu..
Za mieszkanie każdy właściciel sam płaci a za państwowe ???
Drogi ten remont i znowu nam podatki podniosą.

analfabeta 2016.03.24 23:03
Oceń:

Policzyłam 10,000,000 zł podzielić przez moją pensje 2,000 zl to wychodzi 5000 moich pensji.
5000 moich pensji podzielić przez 12 miesięcy w roku to jest 416 lat pracy według mojej pensji.
proszę mnie oświecić następny remont to w 2432 roku oddając całe moje wynagrodzenie za pracę..
Czy podinspektor Potrykus chodził na matematykę i co prokurator na to.
Ile domów by wybudował za 10 mln zł ???

g 2016.03.24 12:02
Oceń:

Pracowałeś kiedyś w budżetówce, że oceniasz w ten sposób?

xyz 2016.03.24 11:07
Oceń:

same grubasy (jeden brzuch większy od drugiego) ...policja już chyba nie goni przestępców. teraz to jest łatwiej sami się zgłaszają

DZIADZIUŚ 2016.03.24 08:46
Oceń:

...no to Panowie policjanci spokojnej miłej pracy dla dobra nas wszystkich i byście łapali złodziei i bandytów
a mieszkańcy tego regionu będą z Was dumni. Pozdrawia dziadziuś.

Włodek 2016.03.24 08:43
Oceń:

Znowu tyle pieniędzy zmarnowane dla bezużytecznej policji, zamiast przeznaczyć pieniądze na szpitale.

Niko 2016.03.24 08:29
Oceń:

Ciekaw jestem , czy w takich warunkach jak oni pracowali ty tez chciałbyś pracować. To XXI wiek baranku a nie średniowiecze. Pomyśl czasami o ile cie na to stać.

lili 2016.03.23 21:46
Oceń:

No tak macie dużo do powiedzenia a jak co do czego to pomocy oczekujecie szkoda ze głupota wychodzi z was w takich właśnie komentarzach. Komenda w końcu nie straszy wiec wszystkim tam pracującym milej i spokojnej pracy zycze

Aster 2016.03.23 21:43
Oceń:

Jednego nie rozumiem.
Budynki publiczne nie będące zabytkami powinny być przede wszystkim użyteczne.
Zus-y wyglądają niemal jak pałace, ta komenda także ma przerost formy nad treścią.
Takiej elewacji nie powstydziłby się bardzo dobry hotel.
Co więcej, te szklane tafle zwiększają koszty utrzymania budynki, bo raz na jakiś czas trzeba je po prostu myć.

Te pieniądze można o wiele lepiej spożytkować. No ale jak urzędy itp. mają rzekomo oddawać powagę.. szkoda, że tego samego nie można powiedzieć o ludziach tam pracujących i ich poczynaniach. Nie mam tu na myśli policjantów, ale ogół wielu pracowników tzw. budżetówki.

g 2016.03.24 12:02
Oceń:

Pracowałeś kiedyś w budżetówce, że oceniasz w ten sposób?

xxx 2016.03.23 21:48
Oceń:

Jak w każdym dużym zakładzie są różne przypadki no niestety tego się nie zmieni

FALCO MIX 2016.03.23 21:27
Oceń:

No to teraz wejherowskie psy się będą czuły jak w prawdziwym schronisku.

prezydent musi odejść 2016.03.23 19:50
Oceń:

Prezydent mógłby tam zostać. Byłby spokój

set 2016.03.23 17:56
Oceń:

a klecha jako kto tam występuje?

Kojce dla czworonogów. Koty tam pewnie trzymają. 2016.03.23 16:38
Oceń:

Piszmy wprost - dla PSÓW