Wiadomości

Wejherowo: Miasto zaciągnie kredyt, żeby zabezpieczyć wydatki

2016-03-22 16:00
Wejherowo: Miasto zaciągnie kredyt, żeby zabezpieczyć wydatki

- Budżet Wejherowa na 2016 rok jest zrównoważony, czyli obejmuje wszystkie najważniejsze dziedziny rozwoju miasta - zaznaczał prezydent. W trakcie sesji włodarze zatwierdzili przekazanie 200 tysięcy złotych na wejherowski szpital i zabezpieczenie kwoty na zakup samochodu dla policji. Znalazły się również pieniądze na ratowanie zabytków.

Wiele emocji wzbudziły środki przekazane na promocję miasta, między innymi na klub sportowy Gryf Wejherowo czy na Tytanów Wejherowo. Podczas sesji na salę weszli członkowie i przedstawiciele klubu WKB Gryf Wejherowo, by po kilku minutach opuścić pomieszczenie. Członkowie Wejherowskiego Klubu Bokserskiego domagali się większej dotacji.

  • Chcieliśmy w imieniu rodziców złożyć pismo do pana prezydenta z prośbą o wsparcie finansowe, gdyż sytuacja klubu nie jest dobra. Jeżeli będzie to tak dalej wyglądało, to niestety trzeba będzie zamknąć klub - wyjaśnia Karolina Majer-Kaczmarkiewicz.

Okazuje się, że pierwotny plan budżetowy na rok 2016 nie obejmował wszystkich zadań, dlatego aby pokryć wydatki, miasto zaciągnęło kredyt.

  • Czekaliśmy na rozliczenie roku. Okazało się, że aż tak dużo pieniędzy nam nie przeszło, w związku z czym dzisiejsze zmiany w granicach 13 milionów złotych. Te które wprowadziliśmy do budżetu, są to zmiany przede wszystkim dające możliwość zafunkcjonowania w tym roku i zabezpieczenia wszystkich wydatków, które chcemy ponosić. Ponieważ nie posiadaliśmy pełnej puli środków, posiłkujemy się w granicach 9 milionów złotych kredytem. Ten kredyt plus kwota, która przechodzi nam z ubiegłego roku, zamyka bieżący rok - wyjaśnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Wejherowscy radni debatowali również nad uchwałami w sprawie wyrażenia woli uczestnictwa Wejherowa w przedsięwzięciu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy”.



skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (65)

Kibic 2016.03.25 09:32
Oceń:

Ale emocje,.. Piana i bluzgi z każdej strony. Ja nie popieram żadnej ze stron. Kibicuję wejherowskim sportowcom, a działaczom wydać tasaki, pałki i na Jamajce zamknąć. My mieszkańcy Wejherowa będziemy mieli miejskie igrzyska.

Aleks 2016.03.24 14:22
Oceń:

Nie potrafi się porozumieć parę osób i wylewają swoje żale w komentarzach ,dajcie spokój Panowie i Panie . Sport jest najważniejszy i dzieciaki którym umożliwiacie rozwój , jedni i drudzy.........Wszyscy jesteśmy z jednego rejonu,powinniśmy go wzajemnie wspierać i reklamować . Panie Wojtku brawo ,Panie Szlas brawo ,oboje słusznie robicie. Pamiętajmy o dzieciakach !!!!! one są najważniejsze .Pan Hildebrand powinien mimo wszystko wysłuchać rodziców- głosowali na niego ,ja też.

Zibi 2016.03.24 14:14
Oceń:

Brawo ,panie Wojtku , cieszę się że jest taki klub w Wejherowie, gdybym mieszkał bliżej zapewne sam również posłał bym swojego syna do tego klubu razem z córką . Rozumiem rodziców - chcą dobrze,nie rozumiem jedynie komentarzy i wylewu agresji przeciwników - po co to . Jestem również miłośnikiem Gryfu a nie rozumiem tych potyczek.

Pietras 2016.03.24 16:46
Oceń:

Cóż za wspaniały znawca języka Polskiego, buahhhaaa. Ciskacie się chłopaki jak smrody po gaciach :D

GRYFa 2016.03.24 15:04
Oceń:

O miłośnik "Gryfu"... szkoda, że nie "Gryfa"... Chociaż ta bokserska podróbka, z kradzioną historią może być Gryfu :D

Jankes 2016.03.24 10:08
Oceń:

Po komentarzach łatwo się zorientować, ze grono piszących jest wąskie. Maksymalnie 10 osób z czego 2 piszą bo to im pomaga ale pozostałe są świetnie zorientowane kto, co, z kim i po co, i co najważniejsze, za ile. Chciałbym poruszyć jedną sprawę, moim zdaniem najważniejszą. W naszym pięknym mieście powstała sekcja bokserska czyli inaczej pisząc miejsce w którym nasza młodzież może spędzać czas. Nikt nie podważy jak zbawienny wpływ na młodzież ma sport. Więc zamiast mieszać z błotem osobę której się chce, zastanówcie się czy wy znaleźlibyście czas aby robić to samo.

TO CIEKAWE 2016.03.24 10:17
Oceń:

Odpowiedz mi mistrzu, na jedno bardzo ważne pytanie?
W jakim celu on to robi???? Przecież nie dla "dzieci".
Robi to po to aby zbić na tym kapitał polityczny! wciąga przy tym dzieci aaa zapomniałem i przy okazji zarabia pieniądze! Opluwa przy tym ludzi ...Czy to jest OK ???

Jankes 2016.03.25 02:18
Oceń:

Drogi mistrzu , zrób więc tak samo. Gratuluję przenikliwości ,

ps. zazdroszczę czytania w myślach

anty wieśwakowski 2016.03.24 09:25
Oceń:

Dlaczego kasujecie prawdziwe i nie wygodne posty o wasiakowskim?

Promocja nie dla wszystkich 2016.03.23 18:18
Oceń:

PROMOCJE (USTAWOWO) SIĘ OTRZYMUJE NA SENIORÓW!!!! KTÓRZY SĄ ZGŁOSZENI DO ZWIĄZKOWYCH ROZGRYWEK LIGOWYCH W POLSCE!!!!!! I TYLE W TEMACIE.(to tak dla nie zorientowanych :)) A widzę że dojdzie do tego że za rozgrywki dziecięce lub juniorskie, które w większości w Wejherowie opierają się horrendalnych składkach i do tego nawet nie są zgłoszone do rozgrywek organizowanych przez oficjalny Związek tytko bazują na jakiś śmiesznych Turniejach o puchar Kogoś tam, Miasto będzie musiało dawać z tytułu Promocji--- na dzieci! :) (nie no proszę). Na szkolenie dzieci i młodzieży są pieniążki z tytułu dotacji sportowych lub tzw alkoholówki, a jeżeli mają sukcesy to nagrody indywidualne.
MARZY MI SIĘ ŻE STOWARZYSZENIA DZIAŁAJĄ BEZPŁATNIE NA RZECZ DZIECI A MIASTO MOCNO JE W TYM WSPOMAGA (WARUNEK TO ZA DARMO DLA DZIECI) A NIE DZISIAJ PRAWIE!!! WSZYSCY SIĘ KŁÓCĄ O OCHŁAPY Z PAŃSKIEGO STOŁU (wystarczy spojrzeć na inne miasta z takim samym lub mniejszym budżetem jak mocno wspierają te ZDROWE stowarzyszenia) POZDRAWIAM. PS ROZGRYWKI LIGOWE TO ZUPEŁNIE INNA BAJKA INNE WYMOGI :)

A.. 2016.03.23 17:17
Oceń:

Teraz można się spodziewać podwyżki podatków miejskich , a wiadomo podwyżka podatków niesie za sobą utrate poparcia wyborców ,a więc do wyborów

Ekspert 2016.03.23 17:26
Oceń:

Ale ty głupi jestes. Podatki mozna tylko zmienić pod na koniec roku, a teraz juz sie da. A poza tym nie żadnych powodów, aby tak sądzić. Podatki od nieruchomosci juz chyba sa trzeci rok bez zmian

A.. 2016.03.23 17:51
Oceń:

Do Experta
Mądralo czytaj ze zrozumieniem
Nie piszę ,że już w tej chwili ale w najbliższej perspektywie ,kiedy bedzie to mozliwe, pisze (można sie spodziewać )
Są tez tak zwane " podatki ukryte " co to jest chyba wiesz

SL 2016.03.23 16:45
Oceń:

Panie Skowroński, z całym szacunkiem dla Pana.
Niech Pan się nie da wciągać w dalsze gierki i układy.
Niech Pan spyta dawnych kolegów tego pana dlaczego go opuścili.
Niech zachowa Pan wizerunek.

Tomasz 2016.03.23 15:11
Oceń:

Przeciwnicy Pana Wojtka nie trzymają ciśnienie i pokazują swoją prawdziwą twarz. Bronią układów i koryta do którego się dorwali. Sprzedali się za I ułożyli z Prezydentem z wielkich opozycjonistów stali się wyznawcami. A teraz jeszcze się tego wypierają. Wstyd wam?

Marcin 2016.03.23 16:26
Oceń:

Znalazł się gość który ma odwagę mówić co myśli na temat ich układów i wyplywu miejskich pieniędzy. Jak godz mają lubić skór się gość boją? Panie Wojtku niech Pan walczy, ma Pan wsparcie wielu wejherowian

Zorientowany 2016.03.23 14:33
Oceń:

Kompromitacją "prezesa". Czy wie Pan jak na Pana patrzą obecnie inne stowarzyszenia sportowe? Nie mal tak samo źle jak rok temu kiedy w tyłek Pan wchodził Prezydentowi po jedną z większych dotacji w mieście. Środowisko kibicowskie się Pana wyparło, WKS Gryf także. Po przegranych wyborach z ramienia Platformy Obywatelskiej też Pan zmienił środowisko nawtykając kolegom od najgorszych. Pochodził Pan chwilę do klubu morsów po czym otworzył swój własny tym samym wypinając się na ten pierwszy, startował Pan z ramienia Wolę Wejherowo przegrał Pan znowu za przegraną obwiniał Pan wszystkich tylko nie siebie. To nie możliwę aby połowa Wejherowa była zła a Pan nigdy nie popełnił błędu. Wstyd panie Wasiakowski!Kibice WKB też kiedyś sie Pana wyprą.

Ale jaja 2016.03.23 13:07
Oceń:

A pani Karolina Majer-Kaczmarkiewicz, ktora wczoraj na sesji składa pismo i potem pyszczyła w mediach nie jest nawet mieszkanką Wejherowa. Mieszka w Redzie. To szczyt bezczelności! Przyjeżdża baba z innego miasta i robi awanturę na sesji o kasę. Przeciez ona nie płaci nawet w Wejherowie podatków, a kasę chce od nas wyciągać. Dlaczego do burmistrza Redy sie nie zwróci?

Kibic 2016.03.23 16:43
Oceń:

Każdy może walczyć o kasę dla dobra rozwoju swoich dzieci, więc uważam że nie masz racji. Nie lubicie prezesa, bo swego czasu mocno podpadł i to jeszcze mogę jakoś zrozumieć, że lecą bluzgi. Ale nie mieszajcie w to młodych zawodników i ich rodziny bo to podłe! Jestem mieszkańcem Wejherowa i czy się to komuś podoba czy nie, trzymam kciuki za wszystkich sportowców wejherowskich klubów.

xyz 2016.03.23 12:51
Oceń:

w wejherowie jest wiele klubów, których zawodnicy osiągają większe sukcesy niż piłkarze i bokserzy. (np. judocy, kickbokserzy, karatecy) a miasto ma ich w d****

Kibic wejherowskich klubów 2016.03.23 11:03
Oceń:

Podziały obu Gryfów coraz większe. A najlepsze jest to, że czytając komentarze mam wrażenie, że piszą je na zmianę pan Wasiakowski i pan Szłas. I to wszystko ze szkodą dla obu klubów robicie panowie! W imię załatwienia własnych porachunków niszczycie środowisko sportowe w mieście i wejherowskie kluby! Jak przystało na działaczy społecznych powinniście działać w kierunku zakopania topora wojennego, a przynajmniej studzenia emocji. A Wy robicie coś odwrotnego. Tracą na tym kibice i zawodnicy obu klubów. Wstydźcie się!

Tylko Gryf 2016.03.23 14:50
Oceń:

Jakich dwóch "Gryfów"?! Gryf jest jeden. Historia została ukradziona i na tym został zbity kapitał (szkoda że Pan Skrzypczak dał się w to wciągnąć). Mam nadzieje, że w końcu ktoś publicznie wbije argumentami w ziemie tego wieśniak z żagania a obecnie ze Śmiechowa...

Kibic 2016.03.23 14:25
Oceń:

Kto był i jest społecznym działaczem to wszyscy wiedzą.Dla mnie Gryf jest tylko jeden 1921!!!!

Ręka na zgodę 2016.03.23 12:00
Oceń:

Ten komentarz powinien ich wszystkich pogodzić i dbać do myślenia. Kto pierwszy wyciągnie rękę na zgodę?

Prawda o was 2016.03.23 10:11
Oceń:

Prezydent nic nie rozdaje, bo radni podejmują uchwały budżetowe i wiele osób to sprawdza. Poza tym sa instytucje, ktore to kontrolują. Jak sie jakiemuś zawistnikowi nie podoba, to zawsze moze donieść gdzie trzeba, a nie ty głupoty pisac. Poziom tej dyskusji, agresja, nienawiść, niczym nie poparte, zwykle chamskie insynuacje pod adresem prezydenta czy radnych, których sami przeciez wybraliśmy, świadczą wyłącznie o braku prawdziwych argumentów i zastępowaniu ich chamstwem oraz o miernocie intelektualnej.

o was i o nas 2016.03.23 17:11
Oceń:

Ktoś tu pisze "Prawdę o was " a powinien napisać "prawda o nas "czyli o sobie Skąd wiadomo czy Prezydent nie "rozdaje " pieniędzy , albo nie "kupuje " sobie przychylności niektórych grup społecznych ,czasami nazywa sie to spłacanie długów z kampani wyborczej
jak to działa
"My Was poprzemy w tej albo innej sprawie ,albo nie będziemy przeszkadzać ,nie będziemy kontrolować
A Wy nam za to ........i tu można sobie dopowiedzieć
Wszystko za pieniądze z budżetu ,i to jeszcze na kredyt
W Warszawie podobno CBA nie kontrolowało urzędu miejskiego przez długi okres czasu Pytanie dlaczego ?
może czas na rzeczywiste zmiany

kasjer 2016.03.23 08:50
Oceń:

Czy ktoś z radnych jest w stanie przyjrzeć sie finansom miasta ? Co robią radni opozycyjni? Jak miasto spłaci kredyt

Szlas 2016.03.23 08:03
Oceń:

Byłem,jestem I będę za prawdziwym Gryfem,a ty Wasiakowski znajdź sobie pracę,bo narazie żyjesz z pieniędzy miejskich!Bierzesz pensje z klubu a potem na zawodników niw starcza!!Wstydź się!

Robert 2016.03.23 06:59
Oceń:

Panowie , którzy stoją mogliby chociaż koszule ubrać a nie w strojach blokersów przychodzić

zorjentowany 2016.03.23 06:25
Oceń:

Formela pracownik WZNK , Czyżewski pracownik WZNK, Szlas miliony na klub który wszystko przegrywa . Ponoć radni w jednostkach miejskich zarabiają krocie i tylko dla tego trzeba brać kredyty.

Rownież zorjentowany 2016.03.23 10:21
Oceń:

Ponoć zarabiają? Hmm, ponoć to ty "zorjentowany" pedofilem jestes... Nie jestes? Takiego samego sposobu argumentacji używasz.

Amen 2016.03.23 07:30
Oceń:

Robią co chcą i nie liczą się z opinią mieszkańców. Ale mieszkańcy nie lubią kłamców, więc koniec tych Panów jest bliski.

To koniec 2016.03.23 05:26
Oceń:

Prezydent to prostak. A pieniądze rozdaje za głosy. Kredyt za odrobinę spokoju. Skończy się tak samo jak wejherowska platforma

Jaki koniec 2016.03.23 10:24
Oceń:

Kredyt to jest na inwestycje. Było słychać co môwia na sesji. Ja jestem za takim kredytem. Co za bzdury tu wypisujecie? Widać jad, agresję nie poparta argumentami. Jakie masz argumenty? Wasiakowski przestań juz pisać na tym forum, bo ci kasy na nowe auto nie dali.

Ganimedes 2016.03.22 23:26
Oceń:

Ludzie, jaka agresja? Rodzice chcieli w imieniu klubu złożyć Prezydentowi pismo z prośbą o dotacje, to wszystko Pisma były kierowane z tego co słyszałem wielokrotnie

Kibic 2016.03.22 23:05
Oceń:

Ta agresja i nienawiść do Gryfa tego piłkarskiego dobrze nie wróży. Aż dziw bierze, że to członkowie WKB w tym brylują... Wstyd panowie!

Nuuu 2016.03.22 22:09
Oceń:

Hildebrandt zachowuje się jak słoń w składzie porcelany. Już chyba się troszkę pogubił

Nawet ja to wiem 2016.03.22 21:47
Oceń:

Dzieci będą spłacać te długi. Jak mam pożyczać to raczej tego nie rozdaje. Krzysztof H robi inaczej. Rozdaje kolegą. Gonić tę bandę darmozjadów

Oś.nr 2 2016.03.22 21:31
Oceń:

Czyżewski pamiętasz co odpowiadałas dziewczynko ludziom w okręgu? Że prezydenta trzeba zmienić, prawda? Co teraz powiedz? Sprzedales się za pracę, ,,,,,,,,, taki masz honor

Rozczarowana 2016.03.22 21:02
Oceń:

Dzisiejszy dzień pokazał gdzie prezydent ma mieszkańców. Uśmiecha się tylko przed wyborami. Zero dobrego gestu i wychowania. Więc już na niego nie zagłosuje

Nierozczarowany 2016.03.23 10:18
Oceń:

I dobrze prezydent zrobił. Co to ma byc? Ktoś głośniej krzyczy, rozrube zrobi i ma kasę dostać? Z moich podatków? Nigdy! Co to za kibolskie metody? Widac Wasiakowski tylko to potrafi jak o jego kasę chodzi. Prezydent niech dba o nasza wspólna kasę a nie dawać każdemu kto krzyczy.

Finanse 2016.03.22 20:37
Oceń:

Kredyt dla Szlasa? Czego ja doczekałem, a nasze dzieci będą to spłacać

Szlas to... 2016.03.22 19:48
Oceń:

WKB promuje miasto jak nikt. Mecze międzynarodowe, zawodnicy w reprezentacji Polski. Medale Mistrzostw Polski. Wyjazdy zagraniczne. Ale lepiej dac Szlasowi za podnoszenie rączki i pijakom na stadionie

Stop bzdurom 2016.03.23 10:14
Oceń:

WKB promuje? Ale co? Gdzie? Czy ktoś poza wieściami gminnymi o tych miernotach napisał? Ja bym Wasiakowskiemu nic nie dał z promocji, bo to wyrzucanie kasy w błoto i na jego wydatki.

Żółtoczarny 2016.03.22 23:02
Oceń:

Uuu broniłem WKB jak nikt inny ze Wzgórza, ale po takim komentarzu chyba i we mnie wroga będą mieli...

Romek 2016.03.22 20:14
Oceń:

Nikt poza wejherowem nie słyszał o tych bokserach. Amatorskie turnieje, gdzie co miesiąc są jakieś mistrzostwa kraju, mają taką rangę jak dożynki powiatowe.. ludzie nie bądźcie śmieszni..

To już kickbokserzy z Wejherowa odnoszą większe sukcesy. Tam nikt przynajmniej nie bierze rodziców i dzieci do robienia takich scen jakie dziś miały miejsce w ratuszu.

Bokser 2016.03.22 21:00
Oceń:

Różne kategorie wiekowe. Bardzo dobre wyniki. Brawo za pracę i promocję.

Obserwator 2016.03.22 19:39
Oceń:

Wasiakowski weź sie do uczciwej roboty, a nie awantury robisz i jeszcze dzieci wykorzystujesz do tego, aby kasę wyciągać. Ty żyjesz z tego klubu, z tych dzieci. Jaki masz samochód? Przyznaj sie.

jestem za 2016.03.22 19:38
Oceń:

I bardzo dobrze, źe wzięli kredyt. Duzo robią to i żal poźyczyc kasę!

Mama 2016.03.22 19:21
Oceń:

Brawo dla bokserów. Ktoś potrafi walczyć o swoje. Prezydent więcej zarabia miesięcznie niż daje na cały rok dla tego klubu. To jest nieuczciwe

Nick 2016.03.23 14:41
Oceń:

To zostań prezydentem jak mu tak zazdrościsz tej niewdziecznej pracy!!!

Tata 2016.03.22 22:02
Oceń:

To jest już żenujące żeby dzieciakami z klubu wycierać swój polityczny tyłek.

stasys 2016.03.22 19:18
Oceń:

Następczynią obecnie panującego prezydenta będzie pani Rutkiewicz. Jestem za bo zawsze to jest świeża krew przy władzy. A jest osobą na właściwym miejscu.

Tomasz 2016.03.22 18:26
Oceń:

Jak łatwo jest się sprzedać, Panowie radni. Gdzie opozycja?

Mati 2016.03.22 18:13
Oceń:

Banda kolegów którzy dzielą się stanowiskami. Więcej zarabiają niż premier. Gonić ich gdzie pieprz rośnie

.... 2016.03.22 17:20
Oceń:

Ostatnie miejsce w tabeli, pusty stadion, dewastowanie miasta to promocja według Prezydenta? To gra polityczna I honor Szlasa

Miasto Gryfa 2016.03.23 08:25
Oceń:

W każdym mieście dotuje się największy klub piłkarski. Fakt, sezon mamy nie najlepszy ale to znaczy, że teraz mamy się wypiąć? Jak były sukcesy (awans i fajna przygoda w pucharze) to było okej? Stadion pusty? oczy umyj. To co dostaje Gryf to jest kropla w porównaniu do sąsiadów z Gdyni czy Gdańsk. Na jakiegoś wielkiego sponsora w tak małym mieście też ciężko. Ja wierzę że Gryf się utrzyma i następny sezon będzie lepszy! A ty dalej pluj do swojego gniazda...

TGWE 2016.03.22 22:59
Oceń:

Racze nie masz wiele do powiedzenia... Dlatego w konfesjonale sobie popłaca przed Wielkanocą.

prezydent musi odejść 2016.03.22 17:16
Oceń:

Biorą kredyt by zapłacić gryfowi za podnoszenie łapki. Czyżewski praca w WZNK Szlas miliony złoty. To są zdrajcy i sprzedawczyki

PDK 2016.03.22 16:38
Oceń:

a wasiakowski kiedy beknie, za kradzież historii sekcji bokserskiej Gryfa Wejherowo? Tam gdzie ten typ macza swe obślizgłe paluchy, nie powinno być żadnego dotowania!

Brawo 2016.03.22 18:44
Oceń:

Pan Wasiakowski buduje nową historię w wspaniałym stylu

Brawo Panie Wojciechu. Tak trzymać. 2016.03.22 16:30
Oceń:

Spyknijmy sie dzisiaj we wiacie o tej samej godzinie co zawsze to obgadamy jak przejąć te dwa miliony z dachu lodowiska.

Marta 2016.03.22 22:08
Oceń:

Za tą wiatę było by na dotowanie klubu przez cały rok na wypasie. No ale mamy teraz kolejną melinę zaraz obok tej przy skateparku w chaszczach pod drzewkiem, ale za to zadaszoną.