Na_żywo: Gryf Wejherowo kolejny raz powalczy o ligowe punkty na Wzgórzu Wolności. Spotkanie ze Stalą Stalowa Wola będzie można obejrzeć na żywo na portalu Nadmorski24. Mecz odbędzie się 1 października o godzinie 16:00.

Wiadomości

Co z węzłem działki? Kiedy będzie można przejechać nową drogą?

2016-02-03 16:02 Redakcja/TTM
Co z węzłem działki? Kiedy będzie można przejechać nową drogą?
fot. TTM

Nowa droga łącząca rondo na ul. Sobieskiego w Wejherowie z krajową szóstką zostanie otwarta pod koniec lutego. Trasa jest już gotowa, obecnie trwają wymagane odbiory.

fot. TTM
fot. TTM

  • W tej chwili roboty budowlane na tym odcinku zostały już zakończone. Umowa z wykonawcą obowiązuje do połowy marca, więc tak naprawdę mogły jeszcze trwać. Jesteśmy więc na etapie odbiorów – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

  • Prace przebiegały terminowo. Wszystkie roboty budowlane udało się wykonać przed terminem umownym – dodaje Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Wejherowie.

fot. TTM
fot. TTM

Do tej pory w ramach inwestycji wykonano rondo u zbiegu ulic Sobieskiego i Sucharskiego, przejazd kolejowy, a także 0,5 km drogi z rondem pośrodku, które docelowo ma połączyć nowy węzeł z ulicą Łęgowskiego. Natomiast na ukończeniu jest połączenie środkowego ronda z ulicą Zachodnią.

Inwestycja pozwoli na odciążenie ruchu podczas realizacji „Węzła Kwiatowa”.

  • Ta inwestycja pozwoli na przeniesienie całego ruchu i dzięki temu inwestycja Kwiatowa będzie mniej uciążliwa – tłumaczy Beata Rutkiewicz.

fot. TTM
fot. TTM

„Węzeł działki” to część zachodniej obwodnicy Wejherowa, planowane są również kolejne etapy inwestycji.

  • Aktualnie trwają prace projektowe dwóch kolejnych odcinków, czyli połączenie ronda w ulicy Sucharskiego-Sobieskiego z ulicą Strzelecką, będzie to droga przez las. Kolejny odcinek to jest połączenie od drogi krajowej numer 6 poprzez nową ulicę Karnowskiego, którą projektujemy, do ulicy Przemysłowej i dalej ulicą Karnowskiego do ulicy Ofiar Piaśnicy – informuje Stanisław Brzozowski.

Koszt budowy węzła działki wyniósł około 6,5 mln zł.

Redakcja/TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (22)

mieszkanka 2016.02.04 14:29
Oceń:

pan wasiakowski powinien startować na prezydenta a pan skowroński na vice ich dwójka by to miasto uzdrowiło na dobre

xdres 2016.02.13 06:39
Oceń:

widac ze nie masz pojecia kim jest ten wasiakowski...

fuck 2016.02.04 16:39
Oceń:

Obawiam się, że poza swoim domowym budżetem nie uzdrowili by nic innego.

mieszkanka 2016.02.04 12:44
Oceń:

Nareszcie. moze to zmniejszy korki

Grzesiu 2016.02.04 12:39
Oceń:

warto wspomnieć że o tę inwestycje zabiegał pan wasiakowski

sasa 2016.02.04 16:12
Oceń:

czy to ten co na stadionie śpiewał "hildebrat ch*ja wart" ?

Wwo 2016.02.04 08:25
Oceń:

Kolejny przejazd kolejowy. Brawo!
Może warto byłoby zainwestować w tunel, wiadukt. Coś bezkolizyjnego... Miasto się rozwija. Za kilka lat tam będzie druga Pucka i kwiatowa.

Reds 2016.02.05 11:24
Oceń:

Tunele i wiadukty sa bardzo drogie, bez unijnego dofinansowania samorzadow raczej na to nie stac.

Pio 2016.02.04 10:05
Oceń:

Przecież po to to zrobili żeby można było się starać o kasę i zacząć budować tunel wraz z wiaduktem.

Aster 2016.02.03 22:18
Oceń:

Potrzebny jak tlen jest węzeł "Zryw" z drogami dojazdowymi od ul. Gryfa Pomorskiego i Sikorskiego.
Rybacka i okolice aż kipią popołudniami od korków.
Większość ludzi jeździ "do" i "z" Trójmiasta do pracy, a nie Przemysłową, ogródkami działkowymi czy też Karnowskiego.

Pio 2016.02.04 09:58
Oceń:

to się przesiądź na pociąg, ja tak jeżdżę od 5 lat i jakoś mi nie ubyło, a mimo to samochody stoją w gzrażu. ale właśnie takie paniska jak Ty nie potrafią tego zrozumieć. A żeby mogło powstać coś dużego to najpierw musi powstać małe. Proste.

Reds 2016.02.05 11:28
Oceń:

Niestety brak takiego wezla to efekt 20 - letnich zaniedbań i przestawienie inwestycji na drogi odrazu sprawy nie zalatwi. Potrzeba wielu lat zeby to zaprojektowac i zbudowac.

jakubek 2016.02.03 20:37
Oceń:

http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/24475-wejherowo-koncza-sie-utrudnienia-na-ul-sucharskiego.html może o to chodzi.

Bke 2016.02.03 20:19
Oceń:

Problem drogowy w Wejherowie mogl zostac latwo rozwiazany na poczatku lat 90. Planowano po stronie stronie torów od "centrum" poprowadzic droge wzdluz przez cala szerokosc miasta, konczac na wysokości sikorskiego wiaduktem nad torami do krajowej 6stki. Problem stanowiła jedynie zabudowa kamienic na ulicy Abrahama. Uwczesny prezydent -Budnik jednak mial inna wizje. Postawiono centrum Nanice, Pawilony na ulicy Rzeznickiej etc.

SL 2016.02.03 19:25
Oceń:

Zachodnia obwodnica Wejherowa to jakiś jeden wielki kit.
Po co komu przejazd od Sucharskiego do Przemysłowej na około ?!
Nowa droga przez bagna za kupę pieniędzy, skoro mamy o wiele pilniejsze drogowe inwestycje.

prawda 2016.02.03 19:15
Oceń:

miala byc otwarta w grudniu widze jak oszukują wejherowian

Pio 2016.02.04 10:01
Oceń:

Termin w którym mają oddać do użytku to marzec, więc nie wiem skąd u Ciebie grudzień. prezentu na Święta nie dostałeś??

Hmm 2016.02.03 19:19
Oceń:

Jak w grudniu, gdy umowa kończy sie w marcu? Gdzie to było napisane, bo chętnie sprawdzę.

Reds 2016.02.03 18:44
Oceń:

Wreszcie normalne ścieżki rowerowe, a nie te z kostki brukowej !!! Widać znalazł się wreszcie projektant, który przynajmniej raz w życiu jeździł na rowerze. :-)

Waldy 2016.02.03 16:34
Oceń:

Zachodnia obwodnica Wejherowa ciekawe