28.09.2014 08:05 0

Gryf Wejherowo pokonał zespół Drawy Drawsko

W meczu 8. kolejki III ligi "Bałtyckiej" Gryf Wejherowo na własnym boisku pokonał 2:1 zespół Drawy Drawsko Pomorskie. Bramki strzelali Krzysztof Rzepa i Mateusz Dąbrowski, a dla przyjezdnych Przemysław Brzeźiński.

Gdy emocje po pucharowym spotkaniu z Błękitnymi Stargard Szczeciński praktycznie opadły, czas było na spotkanie ligowe. Gryfici wiedzieli, że czeka ich bardzo trudna przeprawa, jednak musieli zdobyć komplet punktów, aby za bardzo nie odstawać od czołówki tabeli. Tym bardziej wejherowianie chcieli podnieść się po dwóch ostatnich pechowych spotkaniach, gdzie w niecodziennych okolicznościach najpierw stracili dwa punkty w meczu z Lechią II, a następnie odnieśli porazkę w spotkaniu ze Stargardem. Na przedmeczowej rozgrzewce okazało się, że Piotr Kołc nie będzie w stanie wystąpić w tym meczu - narzekał na uraz kolana po ostatnim występie. Natomiast na ławce rezerwowych po raz pierwszy od czasu poważnej kontuzji znalazł się Maciej Szymański.

Początek meczu przebiegał w spokojnym tempie, bez groźniejszych sytuacji. W 11. minucie niesygnalizowane uderzenie z dalszej odległości oddał Kowalski, ale bramkarz był na posterunku. W 22. minucie po rzucie rożnym obrońcy Drawy wybijają piłkę przed pole karne, dopada do niej Gicewicz i z teoretycznie słabszej, prawej nogi uderza po koźle tuż nad poprzeczką bramki Kaczmarczyka. Kilka razy bramkarza przyjezdnych próbował zaskoczyć Osłowski, jednak bez skutki. W 29. minucie szybka kontra gryfitów, w sytuacji 4 na 2 podanie od Gicewicz do Rzepy, ten w pojedynku z Kaczmarczykiem, niestety górą ponownie bramkarz gości. W 41. minucie z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Ferrę Bielecki. Dobre, silne uderzenie, ląduje jednak nad poprzeczką. Koniec tej połowy nie obfitował już w więcej sytuacji podbramkowych, ale za to bardzo się zaostrzył. Trzy zółte kartki otrzymywali kolejno Wicon, Rzepa i Magnuski. Pierwsza odsłona meczu się zakończyła bezbramkowo.

Druga połowa nie mogła rozpocząć się lepiej dla gospodarzy ! 46. minuta i 1:0 dla wejherowskiego Gryfa ! Krzysztof Rzepa otrzymał świetne prostopadłe podanie, ruszył prawie od połowy boiska prawą stroną i lekką podcinką pokonał Kaczmarczyka. Gospodarze mieli teraz spokojnie prowadzić grę, jednak już w 60. minucie do głosu doszła drużyna Drawy i w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym piłkę do bramki Ferry skierował Przemysław Brzeźiński. Nie takiego scenariusza spodziewali się kibice. Jednak gryfici wiedzieli, ze w tym meczu muszą powalczyć jeszcze o zwycięstwo. W 67. minucie trener Kotwica zdecydował się na dwie zmiany: Kenner za Więcka i Dąbrowski za Kowalskiego. I już po minucie od tych zmian w świetnej sytuacji znalazł się Wicki. Piłka znalazła go w polu karnym, miał mnóstwo czasu, zeby przygotować się do strzału, ale piłka po jego uderzeniu z lewej nogi poszybowała daleko nad bramką. Po tej akcji goście zaczęli grać odważniej, liczyli na bramkę po jednym z kontrataków. W kolejnych akcjach zółtymi kartkami zostali ukarani jeszcze Dąbrowski i Wicki, którego sędziowie bezpodstawnie ukarali za próbę wymuszenia karnego, a w rzeczywistości faul popełnili obrońcy z Drawska. W 83. minucie po szybkim przejęciu piłki w środku pola kontratak mieli przyjezdni. Świetna okazja na bramkę i piłka trafiła w słupek Ferry. W 88. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Gicewicza i Kenner minął się z piłką na centymetry. W końcówce widzieliśmy akcję za akcją. W odpowiedzi na tą sytuację Magnuski w 89. minucie oddaje strzał po krótkim słupku, ale Ferra broni kapitalnie. W 91' minucie na prawej stronie po kapitalnym podaniu Skwiercza, piłkę otrzymuje Kenner. Popisał się świetnym dośrodkowaniem wprost na głowę Mateusza Dąbrowskiego, który wyprowiadził Gryfa na prowadzenie 2:1! Wielka radość zapanowała na Wzgórzu! Po kilkunastu sekundach sędzia zakończył to spotkaniu. Ogromne brawa dla zawodników za grę do końca, a dla kibiców za wiarę do ostatnich minut!

Już za tydzień gryfici pojadą do Polic, gdzie w sobotę o godzinie 13:00 rozegrają mecz z Chemikiem. A na Wzgórze Wolności zapraszamy za dwa tygodnie, gdzie również w sobotę, 11-ego października, o godzinie. 16:00 wejherowianie zmierzą się z Cartusią Kartuzy.

GRYF WEJHEROWO - Drawa Drawsko Pomorskie 2:1 (0:0)

Bramki: 46' K.Rzepa, 90'+ M.Dąbrowski - 60' P.Brzeźiński

GRYF: W.Ferra - M.Fierka, P.Kostuch, M.Skwiercz, S.Kowalski (67' M.Dąbrowski) - M.Więcek (67' M.Kenner), J.Wicon, M.Osłowski, G.Gicewicz - K.Wicki, K.Rzepa

Rezerwowi: A.Duda, Sz.Zając, A.Roppel, M.Szymański

Drawa: Kaczmarczyk - Jankowski, Jez, Bielecki, Wyganowski (84' Capek), D.Szymański (69' Batista), Stukonis, Hermanowicz (58' Guźniczak), Magnuski, Galoch, Brzeźiński (71' Trzebiatowski)

Rezerwowi: Drąg, Jaskólski, Kondraciuk

Sędzia: Dawid Błaszczyk