01.08.2014 14:42 0

Pewne zwycięstwo Gryfa w sparingu

W meczu towarzyskim Gryf Wejherowo pokonał na boisku w Gniewinie tamtejszy Stolem 5:0.

Od pierwszego gwizdka wejherowianie kontrolowali przebieg spotkania nie dając dojść do głosu drużynie gospodarzy.

Pierwszą bramkę zdobył Sylwester Ilanz. Wykorzystał błąd obrońców, minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Podczas pierwszych 45 minut zobaczyliśmy jeszcze jednego gola. Po dośrodkowaniu z rogu jeden z graczy Stolema dopuścił się faulu i sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Przemysław Kostuch.

W drugiej odsłonie spotkania rosła przewaga Gryfa. Przez dłuższy okres posiadali piłkę i umiejętnie szukali bocznych rejonów boiska. Krzysztof Wicki strzelił trzecią bramkę dla wejherowian. Dwójkową akcję Szlas-Wicki zakończył ten drugi, posyłając piłkę między nogami bramkarza. Na 4:0 natomiast strzelił Patryk Szlas po dobrym dośrodkowaniu Piotra Kołca. Festiwal strzelecki zakończył dobrze dysponowany Grzegorz Gicewicz. Otrzymał świetne podanie od Wickiego, przyjął piłkę wbiegając przed obrońcę i płaskim strzałem w róg ulokował futbolówkę w bramce.

Warto zaznaczyć, że kolejne minuty od trenera Tomasza Kotwicy dostał młody, 14-letni bramkarz Piotr Młynarczykowski.

Dookoła boiska biegali Wiesław Ferra i Jakub Rybicki, który narzeka na lekki uraz.

W zespole Stolema występuje dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali nasze barwy. Mowa oczywiście o wieloletnim kapitanie Krzysztofie Jezierskim oraz o występującym w juniorskich zespołach Dawidzie Łaga.

Drużynie z Gniewina życzymy powodzenia w rozgrywkach V-ligowych !

Był to już przedostatni sparing w okresie przygotowawczym. Liga tuż, tuż, a przed nami jeszcze test-mecz z GOSRiTem Luzino. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w Luzinie.

Stolem Gniewino - GRYF WEJHEROWO 0:5 (0:2)

BRAMKI: S.Ilanz, P.Kostuch, K.Wicki, P.Szlas, G.Gicewicz

GRYF: A.Duda (P.Młynarczykowski) - B.Miszka, Sz.Zając (M.Skwiercz), P.Kostuch (M.Osłowski), S.Kowalski - K.Rzepa (M.Więcek), M.Bank, J.Wicon (P.Kołc), M.Kenner (G.Gicewicz) - M.Fierka (K.Wicki), S.Ilanz (P.Szlas)