07.05.2018 10:50 0 Piotr Klecha

Udany występ luzińskich tenisistów stołowych w Krośnie

Mat. pras.

Udany występ zaliczyli tenisiści stołowi GOSRiT LUZINO w zakończonych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Krośnie. Dzięki temu luziński klub zainkasował 22 punkty w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży.

W mistrzostwach startowało 64 najlepszych juniorów i juniorek Polski, wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Przemysław Dosz, Katarzyna Płotka i Magda Płotka nie tylko reprezentowali klub i gminę Luzino, ale również powiat wejherowski gdyż jako jedyni z powiatu wywalczyli awans do mistrzostw.

W turnieju drużynowym GOSRiT LUZINO, występujący w składzie Magda Płotka i Kasia Płotka pokonały 3:2 KU AZS ŁOMŻA i 3:1 ULKS Moszczenica. Następnie uległy późniejszym srebrnym medalistkom Mistrzostw Polski LUKS Chełmno 3:0 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscu 9-16.

W turnieju indywidualnym bardzo udany występ zanotowała Kasia Płotka, która zajęła 17. miejsce (4 zwycięstwa i 2 porażki). Na miarę swoich możliwości zagrał Przemek Dosz, który wygrał jeden pojedynek oraz, doznając dwóch porażek, zajął ostatecznie 33-48 miejsce.

Jak powiedział szkoleniowiec luzińskich tenisistów stołowych, Waldemar Płotka, poniżej swoich możliwości zagrała Magda, która przegrała 4:2 i 3:1 w dwóch pierwszych rundach. Jednak Magda nie tylko zmagała się z rywalkami, ale również z potwornym bólem gardła, którego nabawiła się drugiego dnia mistrzostw.

W grze podwójnej w pierwszej rundzie Magda i Kasia pokonały 3:1 wyżej notowane zawodniczki z MLUKS Rawy Mazowieckiej. W walce o ćwierćfinał na drodze naszych tenisistek stanęły aktualne brązowe medalistki Mistrzostw Polski Seniorek w grze podwójnej M. Miklaszewska i A. Michalak, które pokonały luziński debel 3:0. Ostatecznie został on sklasyfikowany na miejscu 9-16.

Występujący w grze podwójnej Przemek Dosz, wraz z Sebastianem Musiałem, zajął miejsce 17-32. W grze mieszanej Magda grając z Adamem Dudzicz zajęli miejsce 17-32. Katarzyna i Przemek odpadli w pierwszej rundzie

Jak stwierdził szkoleniowiec luzińskich tenisistów, zawodnicy zagrali na miarę swoich możliwości. W punktacji współzawodnictwa sportowego młodzieży uzdolnionej prowadzonej przez Ministerstwo Sportu klub z Luzina zdobył 22 punkty. Jest to trzeci wynik wśród juniorów w województwie.