04.04.2018 19:13 2 mike

Kolejne zwycięstwo Gryfa Wejherowo!

W środę (4 kwietnia) w zaległym meczu 20. kolejki II ligi piłkarskiej Gryf Wejherowo pokonał na własnym terenie Znicz Pruszków 4:3. To już kolejny dobry mecz żółto-czarnych, którzy świetnie radzą sobie w wiosennej rundzie rozgrywek.

Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie Kołc podał piłkę w pole karne, a podanie na gola zamienił Koziara. W 19. minucie mogło być już 2:0 dla Gryfa, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu Znicza, dlatego nie uznał bramki. Goście nie zamierzali się poddawać. W 30. minucie uciekł obrońcom żółto-czarnych Machalski, który wyrównał wynik spotkania. Jednak piłkarze Znicza cieszyli się z wyrównania niezbyt długo. Już po dziewięciu minutach ponownie Gryf wyszedł na prowadzenie, dzięki bramce Wickiego. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Kolejne 45 minut spotkania to dobry, wyrównany i otwarty futbol. Gryf nie zamierzał zadowalać się jednobramkowym prowadzeniem, co przełożyło się na kolejną w tym meczu bramkę Wickiego. W 66. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 4:1 – po trafieniu tego samego zawodnika z rzutu karnego, który zaliczył w dzisiejszym meczu hat-tricka!

W ostatnich 20 minutach spotkania gospodarze nieco opadli z sił, choć mogli jeszcze zdobyć co najmniej dwie bramki. Jednak w 76. minucie to przyjezdni, za sprawą trafienia do siatki Machalskiego, zmienili wynik na 2:4. W 88. minucie piękną bramką z dystansu popisał się jeszcze Tarnowski. Zrobiło się więc nerwowo. Goście wyraźnie gonili wynik, ale żółto-czarni zachowali zimną krew w obronie i mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

Mecz mógł się podobać nawet największym malkontentom. Obie strony zaprezentowały odważną i dynamiczną grę, jednak trzy punkty zasłużenie zostały na Wzgórzu Wolności.

Gryf Wejherowo 4:3 Znicz Pruszków

Gryf Wejherowo: Leleń – Nadolski, Kamiński, Wicki, Sobociński, Brzuzy, Wojowski, Koziara (74. Gabor), Goerke, Kołc, Ciarkowski (86. Maciejewski)

Znicz Pruszków: Kalinowski – Wasielewski, Klepczarek, Rybak, Machalski, Smoliński (74. Faliszewski), Kubicki (83. Zagórski), Małachowski, Podliński, Rackiewicz (68. Stryjewski), Tarnowski

Bramki: 2. Koziara, 39. 49 i 66. (kar.): Wicki – 30. i 76.: Machalski, 88. Tarnowski