22.03.2018 12:20 0 mike/UM Rumia

Rumski nauczyciel wicemistrzem Europy w chodzie sportowym

Źródło: Facebook

Dużym sukcesem zakończył się występ Grzegorza Grinholca na Halowych Mistrzostwach Europy Masters w Madrycie. Mieszkaniec Rumi, znany również jako nauczyciel wychowania fizycznego, zajął najniższe miejsce na podium w chodzie sportowym na dystansie trzech kilometrów w swojej kategorii wiekowej.

Na co dzień Grzegorz Grinholc jest nauczycielem wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi. Swoją pracę godzi ze sportową pasją – wyniki wskazują na to, że jest to znakomite połączenie.

Udało się! Po ciężkiej walce zająłem trzecie miejsce z czasem 13 minut i 40 sekund w chodzie sportowym na 3000 metrów w kategorii M40. Poprawiłem własny i zarazem ostatni rekord Polski o 24 sekundy. Czuję wielką radość i satysfakcję z wyniku – mówi sportowiec z Rumi.

To nie pierwszy jego sukces w tym roku. Pod koniec lutego rumski nauczyciel zdobył złoty medal w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu. Właśnie wtedy też ustanowił poprzedni rekord Polski w swojej kategorii wiekowej, zjawiając się na mecie po 14 minutach i 4 sekundach.

Zawody, w których bierze udział Grzegorz Grinholc, to już 12. edycja Halowych Mistrzostw Europy. W wydarzeniu, które potrwa do najbliższej soboty (24 marca), bierze udział około czterech tysięcy uczestników.