19.03.2018 10:14 0 raz

Prawie ograli lidera, jednak do domu wrócili bez punktów

Arka Gdynia prowadziła na boisku Jagielloni Białystok – lidera rozgrywek Ekstraklasy – do 90. minuty. Potem jednak gdynianie stracili czujność i ostatecznie mecz wygrał pretendent do tytułu mistrza kraju.

Do 90. minuty spotkania rozgrywanego pomiędzy Jagiellonią Białystok i Arką Gdynia w 28. kolejce rozgrywek Ekstraklasy było 1:2. Potem żółto-niebiescy doznali szoku. Dwie celne uderzenia gospodarzy pozbawiły gdynian złudzeń. „Pszczółki” wygrały 3:2.

Jnformacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Gratulacje dla drużyny gospodarzy, bo wygrana w takich okolicznościach musi być bardzo budująca. My niestety staliśmy po drugiej stronie i dotknęła nas porażka. Wygrywaliśmy na boisku lidera 2:1 w 92. minucie, a po chwili było już 2:3. To jest cios, po którym nie jest łatwo się podnieść, ale będzie trzeba to zrobić. Przed nami mecz z Legią, potem derby i do tych spotkań trzeba się przygotować – powiedział po meczy Leszek Ojrzyński, trener Arki Gdynia.

Jak podaje serwis prasowy gdyńskiego klubu, Arka nadal ma szansę na awans do grupy mistrzowskiej, ale wyrósł jej kolejny poważny konkurent do tego celu. Cracovia pokonała u siebie 2:1 Sandecję, odnosząc tym samym czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Teraz to „Pasy” są na 9. miejscu (38 pkt), a Arka zajmuje 10. lokatę (37 pkt).

Jagiellonia Białystok 3:2 Arka Gdynia

Roman Bezjak 40, Łukasz Burliga 90, Jakub Wójcicki 90 - Mateusz Szwoch 20 (k), 64

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 9. Arvydas Novikovas (75, 28. Karol Świderski), 23. Piotr Wlazło (79, 18. Cillian Sheridan), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil, 21. Przemysław Frankowski – 11. Roman Bezjak (86, 20. Jakub Wójcicki).

Arka: 1. Pavels Šteinbors – 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 23. Marcin Warcholak – 7. Luka Zarandia (61, 24. Patryk Kun), 90. Andrij Bohdanow, 4. Dawid Sołdecki, 14. Michał Nalepa (90, 13. Grzegorz Piesio), 10. Mateusz Szwoch – 22. Maciej Jankowski (46, 9. Rubén Jurado). żółte kartki: Novikovas, Frankowski, Świderski – Sołdecki, Warcholak.