20.02.2018 08:57 0 raz

Pomorzanie przegrywają, ale nadal w grze o play-off

We wtorek (20 lutego) wieczorem będzie wiadomo, czy hokeiści MH Automatyki Gdańsk zachowają szansę na walkę o fazę play-off tegorocznych rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Po porażce z Polonią Bytom na swoim lodowisku, muszą pokonać rywali ze Śląska na wyjeździe.

Trwa hokejowa faza pre play-off Polskiej Hokej Ligii. Rywalizują w niej drużyny Polonii Bytom oraz jedynego składu z Pomorza w hokejowej ekstraklasie, MH Automatyki Gdańsk, popularnego Stoczniowca. Drużyny grają do dwóch zwycięstw, a wygrany otrzyma szansę gry w fazie play-off z najlepszymi teamami w kraju.

Niestety, pierwszy mecz na swoim lodowisku w gdańskiej Oliwie stoczniowcy przegrali.

Pierwsze trafienie dla gości w niedzielnym (18 lutego) meczy zaliczył Łukasz Krzemień już w 2. minucie meczu. Po 22. minutach było 1:1 po golu Mateusza Strużyka. Dodało to sił Pomorzanom, bo na prowadzenie biało-niebieskich w 54. minucie wyprowadził Maciej Rompkowski, jednak niespełna minutę później wyrównał Dmitrij Abramow.

Na kilka minut przez zakończeniem spotkania zwycięską bramkę dla hokeistów ze Śląska strzelił Tomasz Kozłowski.