20.11.2017 08:37 0 Redakcja

Kolejne sukcesy wejherowskiej judoczki

Mat. pras.

Wejherowianka Agata Syska (AZS-AWFiS Gdańsk), trenująca w UKS Team Dragon Wejherowo, wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 48 kilogramów na 27. turnieju im. Antoniego Reitera. Zmagania były finałem International Judo League 2017.

Turniej odbył się w minioną sobotę 18 listopada, a na starcie stanęło niemal 500 zawodników z 48 klubów z całej Polski. Zawodniczka z Wejherowa wygrała wszystkie walki przed czasem. Tydzień wcześniej, 11 listopada, wejherowianka wywalczyła brązowy medal Pucharu Polski w jednym z największych turniejów judo w Polsce – JUDO Baltic Cup – Gdynia 2017.

Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras.

W pierwszym tygodniu listopada Agata Syska startowała w Słowenii na jednym z największych i najmocniejszych turniejów judo na świecie w kategoriach młodzieżowych Korośka Judo Open. Walcząc ze starszymi zawodniczkami, zdobyła bardzo dobre siódme miejsce w kategorii wagowej do 44 kilogramów.

Z kolei 28 października wejherowianka zdobyła złoty medal Mistrzostw Pomorza Młodzików w Judo organizowanych przez WKS Flota Gdynia. Natomiast 14–15 października wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek Judo, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Przed Agatą Syską zostały ostatnie starty w tym roku w Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w Judo, które odbędą się w Warszawie w nadchodzący weekend (25–26 listopada), gdzie będzie reprezentować województwo pomorskie w drużynie młodziczek i juniorek młodszych.