17.10.2017 12:10 2 Prezes UKS Team Dragon Maciej Syska

Wejherowianka wicemistrzynią Polski w judo

Trenująca w UKS team Dragon Wejherowo Agata Syska wywalczyła w pięknym stylu srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodziczek Judo. Zawody odbywały się w dniach 14-15 października w Poznaniu.

To historyczny sukces Agaty, która jako pierwsza wejherowianka może się poszczycić medalem z mistrzostw Polski w judo i jednym z niewielu medali zdobytych przez reprezentantów powiatu w dyscyplinie rozgrywanej na igrzyskach olimpijskich.

Agata po solidnie przepracowanych wakacjach na obozach kadry wojewódzkiej i treningach klubowych, już na początku września pokazała, że będzie się zaliczać do najlepszych judoczek w Polsce. Najpierw zdobyła srebrny medal w Koszalinie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, a następnie wywalczyła siódme miejsce w Warsaw Judo Open, czyli w jednym z najbardziej wymagających turniejów na świecie, który zgromadził w tym roku ponad 1800 zawodników z 31 państw.

Podczas poznańskich Mistrzostw Polski Młodziczek, Agata wygrała przed czasem wszystkie walki eliminacyjne, a w walce półfinałowej pokonała znajdującą się wyżej w rankingu Polskiego Związku Judo zawodniczkę UKJ Juko Józefów i awansowała do finału kategorii wagowej do 44 kilogramów. W finale musiała jednak uznać wyższość zawodniczki Gwardii Koszalin i zakończyła zmagania na drugim miejscu, co jest największym dotychczasowym sukcesem Agaty.

Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak Fot. Tomek Maruszak

Warto wspomnieć, że w Wejherowie można trenować judo już od najmłodszych lat w klubie UKS Team Dragon Wejherowo, do czego zachęcają trenerzy.