13.10.2017 16:30 0 Redakcja

Stoczniowiec pokonał outsidera ligi

Gdańscy hokeiści zrobili to, czego oczekiwali kibice, pewnie wygrywając na wyjeździe z najsłabszą drużyną Polskiej Hokej Ligi. MH Automatyka Gdańsk w czwartek 12 października pokonała 7:0 SMS Katowice.

Wprawdzie do tej pory katowiczanie przegrali wszystkie 10 ligowych spotkań, tracąc przy tym aż 81 bramek, ale gdańszczanie cieszą się z kolejnych punktów na swoim koncie. Już w pierwszej kwarcie zespół Andrieja Kowaliowa pokazał, że nie będzie większych problemów. Po 14 minutach trafił Strużyk, kilkanaście sekund później Samusienko i było 2:0.

W kolejnej kwarcie MH Automatyka dołożyła jedną bramkę Stebera, dopiero w ciągu ostatnich 20 minut hokeiści z Gdańska zagrali bardziej ofensywnie i przy tym bardziej skutecznie – SMS, w którym grali w sporej części młodzieżowi reprezentanci Polski stracił 4 kolejne bramki, punktowali Skutchan, Maciejewski, ponownie Skutchan i Rompkowski.

Szczególnie cieszy skuteczność Adama Skutchana, który wrócił do składu po kontuzji. MH Automatyka po meczu w Katowicach zajmuje 7 miejsce w 11-zespołowej Polskiej Hokej Lidze, chociaż gdańszczanie mają jeszcze dwa zaległe mecze względem lidera z Tychów.