16.08.2017 09:37 0 Redakcja

Trzy punkty trafiły na konto Luzina

We wtorek 15 sierpnia, w ramach trzeciej kolejki IV ligi, Wikęd Luzino wybrał się po kolejne ligowe punkty na mecz z Sokołem Wyczechy. Ambitnie grający gospodarze, którzy dzięki wycofaniu się z rozgrywek Centrum Pelplin, pozostali w tej klasie rozgrywkowej, nie zdołali urwać w tym meczu choćby punktu.

Początek meczu to sporo chaosu, ale mimo to goście wyszli na prowadzenie, kiedy w 15. minucie zderzenie Opłatkowskiego z bramkarzem gospodarzy arbiter główny zinterpretował jako faul tego drugiego, odgwizdując rzut karny dla luzinian.

Pewnym egzekutorem okazał się Kotwica, który w ten sposób zdobył swojego drugiego gola w sezonie – relacjonuje Piotr Klecha, prezes KTS-K GOSRiT Luzino. - Kolejne minuty to ambitna postawa gospodarzy, którzy kilka razy groźnie zaatakowali, ale to znów Wikęd w 41. minucie zdobył bramkę, której autorem był Opłatkowski, pokonując bramkarza Sokoła strzałem z najbliższej odległości. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwu bramkowym prowadzeniem gości, gospodarze przy biernej postawie obrony Wikedu, zdołali w 44 minucie zdobyć bramkę kontaktową.

Na moment zrobiło się nerwowo, co na początku drugiej połowy próbował wykorzystać Sokół, ale to znów goście zdobyli kolejnego gola. W 52. minucie strzałem z głowy po dośrodkowaniu Czoski trzeciego gola zdobył Kowalski.

Mimo ambitnej, wręcz walecznej postawy Sokoła kolejne trzy bramki zdobywali zawodnicy Wikędu. Najpierw w 72. minucie instynktem strzeleckim wykazał się stoper, Kotwica, który wykorzystał znakomita asystę juniora, Murakowskiego, następnie piątego gola zdobył Rutkowski. Szósta bramka w 86. minucie, była autorstwa wychowanka GOSRiT, Murakowskiego. W międzyczasie gospodarze zdołali zdobyć jeszcze drugą bramkę i spotkanie to zakończyło się wysokim zwycięstwem gości 6:2 – dodaje Klecha.

Skład KTS-K Wikęd Luzino: Pranga – Bank, Kotwica, Kowalski, Roppel (75’ Kożyczkowski Maciej) – Murakowski, Czoska, Mienik Darek, Fierka (65’ Rutkowski) Kwasnik (60’ Dąbrowski) – Opłatkowski (65’ Tobiaski)

Kolejny mecz ligowy podopieczni trenera Lisewskiego zagrają w sobotę 19 sierpnia o godzinie 16:00 w Rumi z miejscowym Orkanem.