02.02.2017 12:30 0 Redakcja / TTM

Gryf Wejherowo stabilizuje formę

Drugoligowcy z Wejherowa w środowe popołudnie zremisowali 1:1 z czwartą drużyną pierwszej ligi, Pogonią Siedlce. Sparing rozegrano na boisku w Cetniewie, gdzie Pogoń przebywa od niedzieli na tygodniowym zgrupowaniu.

Trener Jarosław Kotas na dwie połowy posłał w zasadzie różne jedenastki. Nadal na testach, chociaż ciągle bez oficjalnie podpisanego kontraktu, z żółto-czarnymi trenuje i gra Arkadiusz Proena z trzecioligowego Bałtyku Gdynia. Na środku formacji defensywnej szkoleniowiec Gryfa ponownie sprawdził Piotra Kołca, w drugiej połowie na murawie pojawił się też pozyskany niedawno Przemysław Kamiński.

W barwach klubu z Siedlec między innymi były reprezentant Polski Marcin Burkhardt i były piłkarz wejherowian, obrońca Tomasz Lewandowski. Pomimo różnicy klas Gryf Wejherowo zaprezentował się nieźle, Pogoń wprawdzie wyszła na prowadzenie już po pięciu minutach za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Grzegorza Tomasiewicza, ale dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy na 1:1 wyrównał Paweł Brzuzy i wynik już się nie zmienił. Zespół Jarosława Kotasa na dłużej do Cetniewa przyjedzie już w przyszłym tygodniu.