24.10.2016 11:43 0 Bartłomiej Woźniak

Półfinał igrzysk młodzieży i gimnazjady w szachach

W dniu 21.10.2016 roku w Społecznej Szkole Podstawowej z Przedszkolem w Dobrzewinie - Karczemkach odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych.

Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 28.10.2016 roku w Kwidzynie. W każdej kategorii wystąpiły po cztery drużyny reprezentujące powiat: lęborski, pucki, kartuski oraz wejherowski. Zwycięzca w rywalizacji szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa z Żukowa, natomiast wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Publiczne Gimnazjum nr 2 również z Żukowa. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczali: Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Karczemkach- Pan Bernard Stark oraz organizator i sędzia główny zawodów – Pani Hanna Garbowska. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie – Karczemkach.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Szkoły podstawowe:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa w Żukowie
  • II miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie Karczemkach (Sonia Garbowska, Tymon Kukawka, Kajetan Pysz, Marceli Szymanowski, opiekun drużyny – Pani Hanna Garbowska)
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 we Władysławowie
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku

Szkoły gimnazjalne:

• I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie
  • II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Żelistrzewie
  • III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Redzie ( Jan Kęska – Jabłonowski, Mateusz Majkowski, Szymon Pobłocki, Justyna Połom, opiekun drużyny – Pan Jarosław Sapiński )