29.08.2016 12:40 0 Piotr Klecha GOSRIT Luzino

Sukces pomorskich sportowców LZS na XIX Igrzyskach w Tarnowie Podgórnym

W dniach 27-28.08 w Tarnowie Podgórnym (Wielkopolska) odbyły się XIX Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne LZS. W stawce 16 województw znakomicie zaprezentowali się pomorscy sportowcy, którzy po wieloletniej przerwie znów stanęli na podium zajmując w końcowej klasyfikacji 3 lokatę. Jest to wielki sukces całego pomorskiego środowiska Ludowych Zespołów Sportowych, które odradza się po kilku latach stagnacji.

W zawodach uczestniczyło ponad 50 pomorskich sportowców (z gmin: Pruszcz Gdański, Luzino, Puck, Żukowo, Skórcz) którzy wyłonieni zostali do reprezentacji pomorza w odbywających się w czerwcu Igrzyskach Wojewódzkich LZS w Żelistrzewie (gmina Puck). Najwięcej emocji jak zawsze towarzyszyło zawodom w przeciąganiu liny, w których nasze kobiety po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł Mistrzyń Polsk. Heroiczny boj stoczyli również nasi mężczyźni, którzy bardzo pechowo zakończyli rywalizację na 4 miejscu. Obie ekipy to przedstawiciele gminy Pruszcz Gdański

Dobry turniej rozegrali też luzińscy piłkarze, którzy zajęli 3 miejsce. Pecha miały nasze piłkarki (również z GOSRiT Luzino), które minimalnie przegrały awans do najlepszej 4 turnieju i musiały zadowolić się 5 lokatą. Na najwyższym stopniu podium ponadto stanęli nasi biathloniści, srebrny medal zdobyli siatkarze plażowi, a brązowy siatkarki. Warto dodać, że nasi reprezentanci wystąpili w tych Igrzyskach we wszystkich konkurencjach dzięki temu w klasyfikacji generalnej stanęli na podium. W Igrzyskach uczestniczyli również w części integracyjnej niepełnosprawni sportowcy ze Skórcza, którym przewodził Franciszek Kaszubowski.