01.12.2015 12:14 0 Bartłomiej Woźniak

Kto najlepszy w drużynowym tenisie stołowym?

W dniu 27.11.2015 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 02.12.2015 roku w Miechucinie.

Drużynowy Tenis Stołowy Dziewcząt:

W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi, która będzie reprezentować nasz powiat na Półfinale Wojewódzkim. Poziom zawodów stał na wysokim poziomie, a liczba szkół uczestniczących w turnieju świadczy o dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczali: organizator zawodów – Tadeusz Pepliński. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa w nr 9 w Rumi ( Anna Kamińska, Magdalena Mallek, opiekun drużyny – Anna Brodacka)

Drużynowy Tenis Stołowy Chłopców:

W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie, która będzie reprezentować nasz powiat na Półfinale Wojewódzkim. Poziom zawodów stał na wysokim poziomie, a liczba szkół uczestniczących w turnieju świadczy o dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczali: organizator zawodów – Tadeusz Pepliński. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie ( Jakub Konkel, Wiktor Lewiński, Jakub Standara, opiekun drużyny – Katarzyna Stankiewicz)