01.07.2015 13:00 0 Wejherowo.pl / Redakcja

Błękitni Wejherowo wśród dwunastu najlepszych drużyn w Polsce

wejherowo.pl

Dzięki wygranej w Minimistrzostwach Deichmanna w kategorii U-9, które odbywały się w Gdyni, zespół Błękitni Wejherowo z rocznika 2006 miał możliwość zagrać w finale krajowym, który miał miejsce Wałbrzychu. Błękitni, grając pod nazwą Urugwaj Wejherowo, wywalczyli 1.2 miejsce wśród 32 finalistów z całego kraju.

Po losowaniu Błękitni trafili do grupy H, wspólnie z drużynami z Krakowa, Mysłowic i Opola. Po wygraniu z Brazylią Opole 3:1, Niemcami Mysłowice 4:2 oraz minimalnej porażce z Portugalią Kraków 0:1, zawodnicy Urugwaju Wejherowo spełnili swoje marzenia o wyjściu z grupy, awansując do 1/8 finału. Wejherowianie ulegli zespołowi Chorwacja Miasteczko Śląskie, z którym przegrali 1:2. Przeciwnicy okazali się później zwycięzcą turnieju. W kolejnych spotkaniach wygrali z Chorwacją Dębica 5:2 oraz przegrali z drużynami: Szwecja Toruń 0:4 i Argentyna Wałbrzych 0:2.

• Udział w tak wielkim turnieju był dla nas wszystkich olbrzymim przeżyciem i dostarczył nam wielu cennych doświadczeń. Stowarzyszenie Kochamy Sport i firma Deichmann zorganizowali rozgrywki finałowe z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu mogliśmy się poczuć niemal jak na prawdziwych mistrzostwach świata – mówi Jacek Przybylski, dziękując w imieniu młodych zawodników i rodziców Urzędowi Miejskiemu w Wejherowa za wsparcie organizacyjne dla zespołu.

Jak dodaje Jacek Przybylski, do Wałbrzycha wejherowianie udali się wspólnie z drużyną Bałtyku Gdynia (rocznik 2004) która wygrała rozgrywki w kategorii U-9, oraz drużynami Gedanii Gdańsk i Czarni Pruszcz Gdański, które wygrały Deichamanna rozgrywanego w Gdańsku. Warto podkreślić, że do Wałbrzycha pojechali również rodzice chłopców, aby kibicować drużynie podczas finału finałów.

Skład drużyny Urugwaj Wejherowo tworzyli: Aleks Sokół - Jakub Bukowiecki, Dawid Konkol, Kamil Klimczak, Kacper Nowak, Janek Marszałkowski, Sebastian Woś, Łukasz Przekwas i Oskar Grubiński.
W Wałbrzychu z różnych przyczyn nie mogli wystąpić Maciek Biliński i Kuba Mróz, którzy grali w drużynie Urugwaju podczas gdyńskich rozgrywek.