29.09.2014 19:03 0

KTS-K GOSRiT Luzino: Zwycięstwo po dramatycznym meczu

W dramatycznych okolicznościach swoje kolejne ligowe punkty zdobyli zawodniczy KTS-K GOSRiT Luzino, którzy wygrali w Dzierzgoniu z miejscowym Powiślem 2:1. Bramki dla Luzinian zdobyli: Grzegorz Semak i Maksym Graczyk.

Początek spotkania już tradycyjnie lepiej rozpoczęli nasi przeciwnicy, którzy już w 5 sekundzie mieli okazję do zdobycia gola, kiedy to w sytuacji sam na sam z Katzorem znalazł się napastnik z Powiśla. Na szczęście bez konsekwencji bramkowej.

Od 15 minuty lepiej grać zaczęli goście, którzy za sprawą ruchliwych pomocników i napastników co raz częściej przedostawali się pod bramkę gospodarzy. W 20 minucie swoją pierwszą okazję do zdobycia gola miał Graczyk, który pomylił się będąc kilka metrów od pustej bramki Powiśla.

W 24 minucie przewaga GOSRiT-u przyniosła im gola. W tej sytuacji znakomite podanie grającego świetne zawody, Rutkowskiego, na gola zamienił strzałem z głowy Grzegorz Semk. Po tym golu nadal przewagę mieli luzińscy piłkarze, ale brakowało skuteczności pod bramką Powiśla.

Kiedy wydawało się, że do przerwy wygrywać będą goście, gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą. Nieszczęście zaczęło się od kontuzji Politowskiego, który nie podnosił się z murawy. Na tą sytuację nie zareagował sędzia główny zawodów, pozwalając grać dalej. Sytuację tą wykorzystali gospodarze, którzy po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale z głowy doprowadzili do wyrównania.

• Na przerwę schodziliśmy więc przy stanie 1:1 oraz już bez Politowskiego, za którego wszedł Bogucki - informują sportowcy.

W drugiej części meczu śmielej grali gospodarze, ale groźniejsze kontry wyprowadzał GOSRiT. I właśnie jedna z nich przyniosła drużynie drugiego gola, którego po rajdzie w sytuacji sam na sam strzelił Graczyk. Chwilę później znakomity strzał z pół obrotu Szymańskiego zatrzymał się słupku.

W 75 minucie kontuzjowany został kolejny filar drużyny, Semak i do końca meczu GOSRiT musiał sobie radzić w młodzieżowym składzie. W 93 minucie gospodarzy mógł dobić Graczyk, ale przegrał on sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ostatnim akcentem meczu była w 96 minucie czerwona kartka dla Boguckiego, która nie zmieniała już wyniku tego spotkania i 3 punkty jak najbardziej zasłużenie pojechały do Luzina.

Skład KTS-K GOSRiT Luzino: Katzor- Mienik Dawid, Politowski ( 43 Bogucki), Białobrodzki, Benke Jonasz – Rutkowski, Semak ( 75 Klas) Dąbrowski, Mienik Dariusz – Szymański, Graczyk