16.04.2014 14:27 0

Cztery powiaty rywalizowały w mini koszykówce

W dniu 16.04.2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Sopocie. W zawodach wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat: pucki, lęborski, kartuski oraz wejherowski.

Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, która w decydującym o awansie spotkaniu pokonała Szkołę Podstawową w Krokowej. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharem oraz dyplomami, które wręczał: organizator zawodów – Pan Łukasz Zimniewicz. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów

• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Igor Rusin, Jakub Rybaczyk, Bartek Baranowski, Maksymilian Ficht, Mikołaj Otrocki, Kajetan Ruth, Adrian Necel, Szymon Dziewior, Filip Freund, Adrian Ostrowski, Jakub Pohnke, Patryk Kołodziejski, opiekun drużyny – Pan Łukasz Zimniewicz)