19.03.2018 07:50 0 UKS Team Dragon Wejherowo

Siedem medali dla młodych judoków UKS Team Dragon Wejherowo

Dużym sukcesem młodych adeptów judo z Uczniowskiego Klubu Sportowego Team Dragon Wejherowo zakończył się organizowany 17 marca 2018 roku w Gdańsku-Osowa, turniej pierwszego kroku - Grizzly Judo Cup.

W turnieju wystartowało ponad 200 zawodników rocznika 2006-11 z większości klubów północnej części Polski. W zawodach bardzo dobrze poradziła sobie reprezentacja Wejherowa, która zdobyła aż 7 medali.

Po bardzo dobrych walkach na podium ze srebrnymi medalami stanęli Michalina Marmułowska, Adrian Komor i Jan Godziński, brąz wywalczyły siostry Anita, Diana i Elwira Drobna, oraz Aleksander Socha.

Również do bardzo udanych starów mogą zaliczyć swoje występy na matach w Gdańsku – Marcel Galant i Szymon Balczyński, którzy dotarli do strefy medalowej jednak przegrali swoje walki o brązowe medale zajmując ostatecznie IV miejsca.

W turnieju startował jeszcze Jan Guziuk, Emila Mantaj, Mikołaj Witczak, Łucja Goździelewska i Adam Grubba, którzy stoczyli zacięte pojedynki ze swoimi rywalami, jednak nie zdołał przebrnąć przez eliminacje i zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.