29.05.2017 09:35 0 Rafał Karcz / Redakcja

Zuzia Kalbarczyk ponownie mistrzynią Polski

mat. prasowe

W dniach 26-28 maja w Mysiadle koło Warszawy, odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick-light dla kadetów. Formuła kick-light jest walką ciągłą na macie z dozwolonymi kopnięciami „low kick”, czyli na uda. W zawodach tych udział wzięło ponad 210 kickboxerów z 51 polskich klubów. Walki toczyły się równolegle na dwóch matach. Zuzia Kalbarczyk, mieszkanka Kębłowa, zdobyła tytuł mistrza Polski.

W stawce najlepszych krajowych kickboxerów do lat 16, w formule walki kick-light dla kadetów, znalazły się dziewczyny reprezentujące luziński KTS-K GOSRiT Luzino – Zuzia Kalbarczyk oraz Julia Kwidzińska.

Julia Kwidzińska (kat. do 55 kg kadet starszy) w ćwierćfinale zrobiła co mogła, jednak to nie wystarczyło, aby pokonać zawodniczkę z Wilkowic, która ostatecznie została wicemistrzynią Polski. Julii walka z przeciwniczką była bardzo wyrównana, o czym świadczy wynik niejednogłośny, czyli 2:1 na korzyść oponentki. Julia ostatecznie sklasyfikowana została na piątym miejscu.

Natomiast Zuzia Kalbarczyk, walcząca w kategorii do 65 kg, nie miała sobie równych i wprost rozbiła przeciwniczki. Zuzia miała do stoczenia dwie walki i rozstrzygnęła je w obu przypadkach przez przewagę techniczną (TKO) na początku drugich rund. Efektem tego było zdobycie tytułu mistrzyni Polski kadetek starszych w kickboxingu.

mat. prasowe mat. prasowe mat. prasowe

Tylko w tym roku mieszkanka Kębłowa wywalczyła 4 medale Mistrzostw Polski – najcenniejsze w formułach light contact i kick-light, srebro w pointfighting i brąz w formule full contact. Zuzia Kalbarczyk jest wszechstronnie wyszkoloną zawodniczką, która radzi sobie zarówno w formułach ciągłych, jak i w walce przerywanej.

Organizatorem Mistrzostw Polski był Klub Wiśniewski-Kickboxing oraz Polski Związek Kickboxingu przy wsparciu lokalnych władz samorządowych.

Teraz zawodników czeka jedynie letni klubowy obóz sportowy, który odbędzie się w Stężycy w dniach 16-22 lipca. Będzie to jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy w Macedonii, gdzie powiat wejherowski będzie miał swoich reprezentantów.

Być może jeszcze na początku lipca zostanie zorganizowane zgrupowanie kadry Polski, gdzie jednym z trenerów będzie prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego Rafał Karcz, który został powołany jako trener reprezentacyjny w formule pointfigting na zbliżające się we wrześniu mistrzostwa Europy.