06.04.2017 08:00 0 Bartłomiej Woźniak

Mistrzostwa powiatu w mini koszykówce

W dniu 03.04.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 21.04.2017 roku w Lęborku.

Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bojanie która po dramatycznym i pełnym emocji finale pokonała ekipę gospodarzy, czyli Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie. Poziom gry zwycięskiej drużyny pozwala myśleć o dobrym wyniku w Półfinale Wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Organizator zawodów –Kordian Zabrocki. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojanie (Agnieszka Beśka, Weronika Dąbek, Anna Gackowska, Olga Gołębiowska, Agata Kurowska, Marta, Marschk, Nikola Matlakowska, Hanna Zakrzewska, Dominika Zinka, opiekun drużyny – Hanna Las)