28.03.2017 10:57 0 Piotr Klecha

Wikęd potknął się w Kowalach

Pierwszą ligową porażkę zanotowali zawodnicy Wikędu Luzino, którzy na sztucznym boisku gdańskiej Politechniki przegrali z innym kandydatem do awansu, GKS Kowale 0:2.

W pierwszej połowie meczu zdecydowanie lepiej na twardym boisku radzili sobie gospodarze, czego efektem był gol zdobyty już w 10 minucie przez Kamila Kloskowskiego. Po tej bramce nadal przeważali zawodnicy z Kowal, ale najlepsza sytuacje do zdobycia gola pod koniec 1 połowy miał Kenner, który nie wykorzystał znakomitego podania Opłatkowskiego, przegrywając w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS.

Po zmianie stron trener Lisewski dokonał aż trzech zmian w tym desygnował na boisko Pawła Buzałę, który od razu dał sygnał do ataku. Niestety w 57 minucie słabo sędziujący arbiter pochopnie ukarał czerwoną kartką Karmazyna, którego wślizg na pewno nie kwalifikował się na tak sroga kare. Po tej kartce Wikęd nadal atakował, ale czym bliżej końca meczu tym groźniejsi byli piłkarze gospodarzy, którzy zdołali jeszcze raz pokonać Prangę. Autorem drugiego gola był w 76 minucie Przybyszewski. Po tej bramce z naszej drużyny wyraźnie zeszło powietrze i pierwsza ligowa porażka stała się faktem. Mimo tego nasza drużyna nadal pozostaje liderem rozgrywek z przewaga 4 punktów nad drugą KS Kamienica Królewska.

Kolejny mecz Wikęd rozegra 1 kwietnia o godz. 14.30. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Lisewskiego będzie Eko-Prod Szemud. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Skład Wikęd Luzino: Pranga – Mienik Adrian, Pliński, Semak, Kożyczkowski Michał ( 46 Buzała)- Kenner, Piątek, Bank ( 46 Roppel) , Rutkowski, Mienik Dariusz- Opłatkowski ( Karmazyn)

Wyniki naszych juniorskich drużyn:

1 Wojewódzka Liga JA GOSRiT 1998/99 Luzino – Czarni Pruszcz 1-1. Cenny punkt z wiceliderem rozgrywek

1 Wojewódzka Liga JB Jaguar Gdańsk – GOSRiT 2000/01 Luzino 1-0. Minimalna porażka z liderem, po bardzo dobrym meczu

Wojewódzka Liga JD 1 GOSRiT Kleba Luzino - MKS Władysławowo 1-0. Dzięki bramce Szymona Skurata podopieczni trenera Semaka awansowali na 3 lokatę w tabeli

Wojewódzka Liga JD 2 GOSRiT 2005/06 – MKS Władysławowo 10-1.