14.03.2017 14:30 0 Piotr Klecha GOSRIT Luzino

Ponad 200 drużyn rywalizowało tej zimy w luzińskich turniejach na hali

W ostatni piątek 10 marca br., jako ostatni akcent sezonu halowego w Luzinie, odbyła się uroczystość zakończenia Luzińskiej Ligi Halowej. We wszystkich rozgrywkach odbywających się tej zimy na Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego rywalizowało ponad 2500 zawodników z 223 drużyn z terenu całego kraju w tym goście z Rosji.

Największa impreza jak co roku to cykl 10 ogólnopolskich Turniejów Kaszub Cup. Ponadto odbyły się 2 turnieje „Nadzieje Polskiej Piłki im. Marszałka Macieja Płażyńskiego oraz 3 rozgrywki ligowe: Sołecka, Halowa i Gimnazjalna.

Tegoroczny cykl Ogólnopolskich Turniejów Kaszub Cup składał się z 10 imprez, z których największą był turniej Kaszub Cup dla rocznika 2006. Zawody zorganizowane przez Piotra Jasielskiego zgromadziły 30 ekip co jest nowym rekordem Kaszub Cup. Pierwsi tej zimy na plac gry wybiegli najmłodsi zawodnicy z rocznika 2009. Tradycyjnie już w imprezie dla najmłodszych po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymali puchary i medale za zajęcie I miejsce. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że zawody zorganizowane przez Tomasza Joryna wygrała Gwardia Koszalin po zwycięstwie w finale z Swietłogorsk Kaliningrad.

Kolejny turniej Merida/Kaszub Cup dla rocznika 2007 zgromadził 25 zespołów z terenu 3 województw w tym 2 drużyny z Rosji. Zwycięzcami imprezy zorganizowanej przez Mateusza Cytryniaka okazali się nasi sąsiedzi zza miedzy, Błękitni Wejherowo. Tydzień później rywalizowali zawodnicy rocznika 2002. Tym razem jednodniową imprezę el professional/Kaszub Cup, zorganizowaną przez Pawła Radeckiego, wygrał Santos Gdańsk.

W międzynarodowej obsadzie rozgrywany był kolejny turniej dla rocznika 2005. Zawody zorganizowane przez Pawła Buzałę i Karola Piątka wygrała Jedynka Reda, która pokonała w finale nasz zespół GOSRiT Luzino. Następnie o tytuł Mistrza Kaszub juniorów młodszych rywalizowali zawodnicy rocznika 2000/01. Zwycięzca imprezy zorganizowanej przez Rafała Kaczmarczyka okazał się Gryf Wejherowo pokonując w finale Mistrzów Polski w futsalu, Jantar Ustka.

W nowy rok weszliśmy z przytupem, ponieważ w pierwszy styczniowy weekend do Luzina, na Kaszub Cup 2006, przyjechało 30 ekip, co jest nowym rekordem imprezy. Zawody zorganizowane przez Piotra Jasielskiego zgromadziłyby jeszcze dwie ekipy z dalekiego Biłgoraja, ale nagły atak zimy spowodował, że nie zdołali do nas dojechać. Imprezę stojąca na wysokim poziomie wygrał Olimpijczyk Kwakowo (nieoficjalny mistrz Pomorza w tej kategorii wiekowej) pokonując w finale Jaguar Gdańsk. Wysoki poziom wyszkolenia młodych piłkarzy mogliśmy zobaczyć na Kaszub Cup rocznik 2008. Zawody zorganizowane przez Tomasza Kotwice zgromadziły w luzińskiej hali 20 ekip, a najlepszą z nich okazał się Bałtyk Gdynia.

Następny Kaszub Cup dla najstarszych juniorów zorganizował Krzysztof Buczak. W stawce 10 drużyn najlepsi okazali się zawodnicy Drutex Bytovia Bytów pokonując w finale AP Człuchów. Ostatnim turniejem dla chłopców był Kaszub Cup dla rocznika 2004. Zawody zorganizowane przez Grzegorza Semaka zgromadziły 18 drużyn wśród, których najlepszy był Jaguar Gdańsk. Bardzo dobrze w tym turnieju zagrali zawodnicy GOSRiT Kleba Luzino, którzy w pechowym okolicznościach zajęli zaledwie 4 miejsce, będąc długo jedyną niepokonana drużyna w turnieju.

W Kaszub Cup dla dziewcząt wygrali nasi przyjaciele z Lęborka KTS-K Lew, które pokonały w finale Stal Jezierzyce. Nasze piłkarki, jako najmłodsza ekipa imprezy uplasowała się na 4 miejscu w stawce 9 zespołów, bardzo pechowo przegrywając mecz półfinałowy ze Stalą. Zawody zorganizował Sylwester Piątek.

Kolejny akcent sezonu halowego to Turnieje „Nadzieje Polskiej Piłki im. Marszałka Macieja Płażyńskiego” W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Dragona Bojano przed GOSRiT Luzino. Zawody zorganizowane przez Rafała Freitaga odbyły się we współpracy z projektem „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”. Ostatnim akcentem rywalizacji dla dzieci był turniej dla chłopców rocznik 2008. Jednodniowa impreza zorganizowana przez Tomasza Kotwicę, zgromadziła na luzińskiej hali 12 najlepszych ekip z tego rocznika na Pomorzu w tym naszych „ekstra klasowców” Lechię Gdańsk i Arkę Gdynia. Ostatecznie zawody stojące na bardzo wysokim poziomie wygrał Bałtyk Gdynia przed Jaguarem Gdańsk. Po zakończeniu imprezy wszyscy zawodnicy otrzymali liczne nagrody ufundowane przez duża grupę patronów i darczyńców w tym Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Oprócz turniejów dla dzieci przez całą zimę odbywały się rozgrywki ligowe. Najdłużej rywalizowali zawodnicy Luzińskiej Ligi Halowej. Mistrzem ligi zorganizowanej przez Pawła Hinza i Krzysztofa Buczaka zostali gospodarze KTS-K GOSRiT Luzino przed Wikedem Luzino i Tiger Tym Wejherowo. W sumie przez całą zimę rywalizowało 11 drużyn.

Kolejne rozgrywki ligowe: Luzińską Ligę Sołecką na hali wygrali zawodnicy Milwina, którzy byli bezkonkurencyjni w stawce 8 drużyn soleckich. Również oni wygrali w już XI Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino. Podczas tej imprezy była okazja do integracja piłkarzy amatorów z terenu całej gminy, a Pan Bartłomiej Formela, Przewodniczący Rady Gminy Luzino ufundował uczestnikom atrakcyjne nagrody oraz zadbał o ciepły poczęstunek. Obydwie imprezy zorganizował Witold Dąbrowski

Już po raz drugi odbyła się Gimnazjalna Liga Piłki Nożnej. W kategorii starszaków najlepsi byli ponownie Albania Team, a wśrod młodszych Poziomki. W sumie o nagrody ufundowane przez GOSRiT Luzino rywalizowało 12 ekip.