03.01.2017 07:40 0 Norbert Górski

Piłkarski mecz noworoczny w Helu

Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 stycznia 2017 roku o godzinie 12:00 na miejskim boisku im. Macieja Płażyńskiego w Helu rozpoczęliśmy Noworoczny Mecz Piłki Nożnej rozpoczynający nowy piłkarski sezon.

Oficjalnego otwarcia dokonał prezes Miejskiego Zjednoczonego Klubu Sportowego Hel Marek Furgoł i Norbert Górski. Frekwencja jak zwykle dopisała. Ponad 30 sympatyków tej dyscypliny sportu wspólne z najmłodszymi adeptami piłki nożnej rozegrali Towarzyski Noworoczny Mecz Piłki Nożnej.

Tradycyjnie to nie wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa i wspólne spędzenie czasu w przyjaznej atmosferze. Dopiero w 28. minucie gry zaimponował wszystkim Łukasz Drews, który po szybkim kontrataku prawą stroną boiska, wraz Marcinem Grygowskim, zdobył pierwszą bramkę w meczu.

W drugiej połowie spotkania reprezentacja MZKS Hel 2 nabrała wiatru w żagle po skutecznym strzale z woleja Marka Furgoła tuż za polem bramkowym drużyny przeciwnej wyrównując 1:1. Radości i braw nie było końca. Z minuty na minutę podania stały się dokładniejsze i taktyka gry pozwalała w pełni realizować zamierzone cele.

Mimo skutecznej gry, dokładnych podań jakby czegoś brakowało, by zdobywać kolejne bramki. W konsekwencji mecz zakończył się wynikiem 4:4, co satysfakcjonowało obie strony. Strzelcami bramek byli: Jakub Piktel (1), Łukasz Drews (2), Marcin Grygowski (1), Tanajno Olimp (2), Marek Furgoł (1), Hubert Kwietniewski (1).

Na słowa uznania zasługuje Olimp Tanajno najmłodszy zawodnik meczu, który aż dwukrotnie pokonał bramkarza Marcin Latuszek w spotkaniach sam na sam. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Noworocznego Meczu udali się na poczęstunek.