03.02.2016 12:13 0 Świat Tańca

Całe podium dla Świata Tańca

W miniony weekend szkoła tańca „Świat Tańca” brała udział w X Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie. W tych dniach na parkiecie królował hip hop  oraz inne techniki streetowe.

Po zaciętej, tanecznej  rywalizacji tancerzy z całej Polski,  jurorzy postanowili przyznać nagrody solistom, duetom oraz formacjom. Klub taneczny Świat Tańca prowadzony przez Joannę i  Jacka Bernaśkiewicz przywiózł do Wejherowa  aż  17 miejsc  medalowych. W kategorii  formacje hip hop do lat 8 Świat Tańca zajął całe podium. Pierwsze miejsce formacja Wow, drugie Happy trzecie Respect.

Gościem specjalnym imprezy był najmłodszy zespół państwa Bernaśkiewicz –Laleczki 4-5latki. Maluszki już od najmłodszych lat mają możliwość prezentacji  na wielu imprezach w Polsce. W kategorii do lat 11 złoty puchar wytańczył Dangerous, a trzecie miejsce zdobył zespół Electro natomiast piąte miejsce zajął zespół Turbo.  Wśród mocnej konkurencji w kategorii 12-15 lat pierwsze miejsce zdobyła formacja Explozja, a trzecie wytańczył zespół Expresik, na czwartej pozycji uplasowała się formacja Enigma. Wśród solistów do lat 8 złoto wytańczyła Agata Rażniewska, drugie Wiktoria Kobiela  a brąz Wiktoria Stanulewicz, IV-Zofia Romanowska, V-Emila Lipowska.

W kategorii do lat 8 – debiuty, srebro wytańczyła Agnieszka Olszewska. Na  5 miejscu uplasowała się Inga Lieske. Natomiast  w kategorii do lat 11 złoty medal wytańczył  Cezary Doering ,srebrny medal wytańczyły  Dobrosława Laskiewicz i Julia Gruba, III-Maja Ułasik , IV- Amelia Romanowska.

W duetach do lat 11 III miejsce- Dobrosława Laskiewicz i Cezary Doering. Bardzo mocno obstawiona była kategoria 12 -15 lat. Wśród solistów nasza tancerka Natalia Młodak zdobyła złoty medal, IV miejsce Nikola Suchocka, V-Dorota Kwidzińska , VI-Marcelina Urban, VII- Agata Nowicka. W kategorii solo powyżej 15 lat srebrny medal wytańczyła Natalia Szcześniak. Natomiast solo debiuty do lat 15 złoty medal wytańczyła Paulina Czap.

Trenerzy dziękują wszystkim tancerzom oraz  rodzicom za zaangażowanie, wspaniały doping i zabawę podczas pierwszego turnieju w nowym sezonie. Wielkie emocje towarzyszące takim zawodom  na długo zapadają w pamięci małych i dużych tancerzy. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następne!

Kolejne zawody są etapami  przygotowującymi do mistrzostw świata które odbędą się w maju w Chorwacji i na które Świat Tańca się wybiera i mocno przygotowuje.