29.09.2015 14:29 0 Piotr Klecha

Juniorzy starsi GOSRiT Luzino lepsi od gdyńskiego Bałtyku

Juniorzy starsi Gosritu zrewanżowali się za ostatnią porażkę z liderem ligi Gryfem Słupsk pokonując kandytata do awansu Gdyński Bałtyk 5:2.Początek spotkania nie był udany dla zawodników gospodarzy.

Gdynianie w ciągu 20 minut zdobyli dwie bramki. 30 minuta meczu to trzy zmiany w drużynie KTSK. Boisko opuścili słabo dysponowani tego dnia obrońcy: Kankowski, Sroczyński i Dampc, a pojawiali się Pietrucha, Hałupka oraz Zelewski. W ciągu 15 minut Gosrit zdobył trzy bramki. Najpierw podanie Oskara Hewelta do Maćka Potrykusa którego strzał obronił bramkarz Gdynian parując piłkę pod nogi Bartka Labuddy, który trafia do pustej bramki.

Parę minut później Szymon Ziemann podaje do Macieja Potrykusa który dośrodkowuje na krótki słupek do nadbiegającego Adriana Roppla i jest 2:2. W końcówce pierwszej połowy faulowany w polu karnym zostaje Adi Roppel a "jedenastkę" na bramkę zamienia Potrykus. W drugiej połowie gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki. Rzut rożny wykonywany przez Macieja Potrykusa na bramkę strzałem głową zamienia Adi Roppel. W końcówce spotkania Adrian Roppel ponownie zostaje sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Bartosz Labudda jednak jego strzał obronił bramkarz Gdynian ale wobec "dobitki" Bartka był już bezradny.

Warto dodać że bramkę na 5:2 Gosrit zdobył grając w 9. Drugą żółtą kartkę w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Paweł Rompca, a poza boiskiem znajdował się kontuzjowany Oskar Hewelt. Podsumowując cały mecz trzeba pochwalić całą 18, która zagrała w tym spotkaniu, zespół potrafił mimo wyniku 0:2 wygrać aż 5:2.

Bardzo dobry mecz rozegrał debiutujący w zespole wychowanek Wejherowskiego Gryfa Kamil Dębowski. Adrian Roppel zdobył dwie bramki oraz asystował przy dwóch bramkach. Maciej Potrykus strzelił jedną bramkę, a asystował przy aż trzech. Bartek Labudda dopełnił formalności dwa razy kierując piłkę do siatki z 5 m.

Dobre zmiany "dali " wszyscy zawodnicy z ławki rezerwowych. Trenerem juniorów Bałtyku jest Patryk Maćkowiak, który jest też trenerem rezerw drużyny seniorów, którzy za parę tygodni ponownie zagrają w Luzinie z Wikędem II. Niedzielny mecz był pierwszą porażką w Luzinie trenera Bałtyku od kiedy jest trenerem Gdynian.

Zespołowi gości życzymy powodzenia w kolejnych meczach. Drużyna po zwycięstwie nad Bałtykiem wróciła na drugie miejsce w tabeli. Następne spotkanie to daleki wyjazd do Prabut. Mecz odbędzie się wyjątkowo w sobotę o godzinie 12:00.

KTS-K GOSRiT JA Luzino - SKS Bałtyk Gdynia 5:2(3:2)

Gosrit Luzino: Mayer Mateusz-Kankowski Kacper,Dębowski Kamil,Sroczyński Patryk,Dampc Krystian-Labudda Bartosz,Hewelt Oskar-Rompca Paweł,Ziemann Szymon,Potrykus Maciej-Roppel Adrian oraz Socha Damian, Hałupka Bartosz, Zelewski Piotr, Pietrucha Mateusz, Chmielnik Maciej, Czaja Patryk, Hewelt Bartosz.

Trener: Buczak Krzysztof.