29.09.2015 14:23 0 Piotr Klecha

Wikęd wygrywa w Starogardzie Gdańskim po dramatycznym meczu

W sobotę 26 września na Stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim , piłkarze IV ligowego Wiked/GOSRiT Luzino po dramatycznym meczu pokonali miejscowym KP 3:1, przegrywając do przerwy 0:1.

Spotkanie to fatalnie rozpoczęło się dla gości, którzy już w 6 minucie stracili gola po stałym fragmencie gry, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola strzałem z głowy, przy bardzo biernej postawie całej drużyny, zdobył Prabucki Adrian. Stracona bramka zadziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Wojciecha Pięta , który zdecydował się dzisiaj pozostać na ławce rezerwowych i od tego momentu nasza drużyna przejęła inicjatywę , stwarzając sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. W tym czasie Wiked dwu krotnie zdołał umieścić piłkę w siatce bramkarza gospodarzy, ale tych goli nie uznał sędzia główny zawodów dopatrując się pozycji spalonej naszych zawodników. Innym razem arbiter powinien po faulu na Opłatkowskim odgwizdać „11”, ale zabrakło mu wyraźnie odwagi. W 40 minucie po rzucie rożnym bitym przez Karola Piątka , piłka uderzyła w wewnętrzną część słupka, ale bramka KP nadal była jak zaczarowana i mimo dużej przewagi schodziliśmy na przerwę przegrywając 0:1.

Po zmianie stron obraz gry nadal się nie zmieniał. Wikęd atakując co raz większą ilością zawodników, dążył do zmiany nie korzystnego wyniku, a gospodarze z rzadka kontratakowali na ogół ograniczając się do wybijania dalekich piłek. W tym czasie nasza drużyna powinna zdobyć kilka bramek, ale wyraźny pech towarzyszył naszej drużynie aż do 75 minuty, kiedy zawodnik gospodarzy otrzymał czerwona kartkę. Po tym zdarzeniu w końcu udało się przełamać strzelecką niemoc. Pierwszego gola dla Luzinian zdobył w 79 minucie Marcin Maszota, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza KP. Chwilę później Wikęd już prowadził, kiedy z bliska gola zdobył powracający do składu Opłatkowski. Gospodarzy w 90 minucie dobił wprowadzony na boisku w 70 minucie Rutkowski, również zdobywając gola z najbliższej odległości po składnej akcji całej drużyny ustalając wynik meczu na 3:1 dla Wikedu. Tak więc cenne 3 punkty wyjechały po tym emocjonującym meczu do Luzina.

Za tydzień 3 października Wikęd/GOSRiT o 14.00 podejmuje na własnym boisku Stolem Gniewino i już dzisiaj na ten derbowy mecz serdecznie zapraszamy.