06.05.2015 10:00 0 Damian Strągowski

Rewelacyjny występ wejherowskich bilardzistów na MP w Kielcach

materiał prasowy

Wielki sukces juniorów Pool-Bilard Wejherowo na Mistrzostwach Polski w Kielcach w dniach 29.04 - 03.05.2015 r. w grupie starszej. Pool-Bilard Wejherowo na pierwszym miejscu klasyfikacji medalowej.

Konrad Kleinszmit osiągnął wynik, jaki w historii bilarda nie udało się osiągnąć żadnemu z jego poprzedników. Cztery tytuły Mistrza Polski Juniorów starszych, tytuł MVP mistrzostw i do tego przegrany tylko jeden mecz w przeciągu czterech dni z klubowym kolegą Michałem Muklewiczem (odmiana 10 bil 5:6), jest czymś niesamowitym. Jego przeciwnicy dzień po dniu liczyli na słabszą dyspozycję, jednak bez powodzenia.

Dobry występ zaliczył Michał Muklewicz, który wywalczył dwa tytuły wicemistrzowskie a raz zdobył brązowy medal. Michał pierwszego dnia grając w odmianę "9 bil" nie wytrzymał nałożonej na siebie presji i zajął tylko 9 miejsce. Kolejny dzień to walka z samym sobą, jednak udało się udźwignąć presję zdobywając srebrny medal w odmianę 10 bil. Trzeciego dnia zdobył brąz w "8 bil", zaś dnia czwartego w odmianę 14/1 drugi srebrny medal, a w końcowym rezultacie osiągnąć wynik nr 2 w klasyfikacji medalowej, za nieosiągalnym Konradem.

Obaj zawodnicy dzięki rewelacyjnym wynikom zrealizowali swój główny cel, jakim niewątpliwie jest nominacja do kadry Polski na Mistrzostwa Europy w Austrii w lipcu 2015.

Dobry występ na miarę swoich możliwości i uwarunkowań (w trakcie kontuzji) zanotował też Szczepan Wójcik, który zajął w odmianę "9bil" 7. miejsce, ponadto dwa razy był 9. i raz 13.

Dużym rozczarowaniem był występ wejherowian w rywalizacji drużynowej, obrońcy tytułu sprzed roku zajęli zaledwie 9. miejsce.

W klasyfikacji medalowej Pool-Bilard Wejherowo zajął 1. miejsce. W latach poprzednich plasowaliśmy się na miejscach odpowiednio drugim oraz trzecim.