Jerzy Bojka, Halina Drzeżdżon i Dragon Gdynia najlepsi w 15. turnieju Puckiej Ligi Baśki

21 marca 2015 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbył się piętnasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2014/2015. W turnieju wzięła udział liczba 139 zawodników w tym 5 kobiet z 26 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Jerzego Bojka (Bocar Osłonino) przed Władysławem Darżnik (Rekowianie Rekowo Górne) oraz Bogdanem Somkowskim (PKA Gdynia). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Dragon Gdynia grająca w składzie: Andrzej Czarnecki, Zenon Treder, Waldemar Zduńczyk, Stanisław Stefański, Marian Matysiak oraz Mieczysław Balewski przed drużyną Pianka Gdynia oraz ekipą Gran Krokowa. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Halina Drzeżdżon (Karo Starzyno), która zajęła czterdzieste trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Dziesięciu najlepszych zawodników, trzy najwyżej sklasyfikowane kobiety , pięć najlepsze drużyny zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Ponadto sołtys wsi Połczyno oraz Radny Gminy Puck Łukasz Korthals ufundował 3 puchary: dla najwyżej sklasyfikowanego gracza, zawodniczki z najlepszym rezultatem oraz dla najlepszego Baśkarza z Połczyna, którym został Walenty Potrykus.

Następny turniej odbędzie się 11 kwietnia (sobota) o godz. 17:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie. Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki - www.pucka-liga-baski.pl