21.02.2015 09:36 0 Dariusz Jankowski Rzecznik prasowy Tytani Wejherowo

Szczypiorniści z Wejherowa jadą do Gryfina po punkty

Dziś (21.02), kolejna szansa na zdobycz punktową dla szczypiornistów z Wejherowa. Tym razem rywalem Tytanów będzie bardzo mocna ekipa Energetyka Gryfino. W pierwszym spotkaniu w Wejherowie Energetyk wygrał 27 do 21, prowadząc do przerwy 14 – 7.

Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Energetyk w ostatniej kolejce uległ Sms-owi Gdańsk 33:36 i spadł na 4 miejsce w tabeli, dlatego aby liczyć się w walce o awans musi to spotkanie wygrać. Tytani – po porażce z Gwardią Koszalin, pilnie potrzebują punktów, aby nie dać się dogonić drużynie z Kęsowa oraz Wybrzeża Gdańsk. Jak powiedział nam trener Paweł Paździocha „Zawodnicy ciężko pracują na treningach szlifując nowe taktyki oraz poprawiąc grę w obronie, dlatego jestem dobrej myśli przed sobotnim spotkaniem”. Spotkanie odbędzie się w Gryfinie o godzinie 18.

Paweł Paździocha:

• Jesteśmy po kolejnym sparingu tym razem z Olimpem Bolszewo, młodzież gra na wyrównanym coraz lepszym poziomie, co mnie bardzo cieszy. Na treningu musimy popracować nad lepszą koncentracją gdyż ostatnio mamy z nią problem. Gramy bardzo dobrze przez 30-40 minut, a w końcówce coś przestaje nam funkcjonować i rywal odjeżdża nam z wynikiem. Liczę, że niebawem powróci do gry część kontuzjowanych graczy czym wzmocnimy siłę ataku. Jeśli chodzi o zespół Energetyka to mają silny skład, z aspiracjami do gry w wyższej lidze. My jedziemy do Gryfina aby zagrać ambitnie i mam nadzieje wygrać.

Krzysztof Brzeski (W ostatnim spotkaniu z Gwardią – 5 bramek):

• Wiem, że Energetyk to solidny zespół,potrafiący myśleć na parkiecie,ale nie boimy się grać na ich terenie. Musimy mniej się denerwować, szczególnie w końcówkach spotkań, bo jak coś nam nie wychodzi to gotujemy się i przegrywamy przez to mecze. Liczę na naszą dobrą i ambitną grę w sobotę, bo w końcu chcemy wygrać.