17.12.2014 14:41 0 Bartłomiej Woźniak

Udane występy wejherowskich sportowców

Miniony tydzień obfitował w udane występy wejherowskich sportowców. Sprawdź, jak sprawowali się podczas zmagań na arenie wojewódzkiej.

We wtorek (9.12.2014) drużyna piłkarzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi wzięła udział w XV Finale Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Chłopców, który odbył się w Człuchowie. Nie będąc na tym turnieju faworytem, chłopacy z Rumi odnieśli ogromny sukces, przywożąc z tej imprezy brązowe medale. W całych zawodach przegrali tylko jeden mecz, z gospodarzem i przyszłym mistrzem województwa pomorskiego, czyli drużyną z Chojnic.

[img_r]2[/img_r]

W decydującym spotkaniu o trzecie miejsce pokonali XX Liceum Ogólnokształcące z Gdańska. Był to najlepszy występ zawodników z powiatu wejherowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie w tej dyscyplinie, dlatego ekipie z ZSP nr 1 w Rumi należą się duże brawa.

Dwa dni później, czyli w czwartek (11.12.2014), chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie wystąpili w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej, który odbył się w Kwidzynie i również odnieśli tam sukces, zdobywając brązowe medale.

[img_r]3[/img_r]

Drużyna z „Samochodówki” wyjeżdżała na ten turniej w roli „kopciuszka”, ponieważ pierwszy raz w historii zespół z naszego powiatu dotarł na ten szczebel rozgrywek. Poziom finału był bardzo wysoki, a ekipa z Wejherowa w najważniejszym meczu wygrała z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Malachina i stanęła na najniższym stopniu podium.

[img_r]4[/img_r]

W miniony piątek (12.12.2014) dziewczęta z „Samochodówki” również w Kwidzynie uczestniczyły w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej. Jechały na tę imprezę, broniąc trzeciego miejsca wywalczonego w ubiegłym roku w Słupsku. W wyrównanej stawce zespołów, drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Wejherowa zajęła czwarte miejsce, przegrywając medal różnicą bramek. Dziewczęta drugi rok z rzędu godnie reprezentują nasz powiat na arenie wojewódzkiej.

Podsumowując liczne sukcesy, szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym liczymy się w sportowej rywalizacji pomorskich szkół.