22.10.2014 10:48 0

Sukces sportowców z powiatu wejherowskiego

Zawodnicy z powiatu wejherowskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 17.10.2014 roku, tradycyjnie w Garczynie.

Największe sukcesy odnieśliśmy w rywalizacji chłopców szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, gdzie złote medale wywalczyła sztafeta Szkoły Podstawowej z Luzina oraz Gimnazjum nr 1 z Redy. Obie ekipy bezapelacyjnie wygrały swoje biegi. Chłopacy z Luzina pokonali w bezpośredniej walce Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Starogardzie Gdańskim oraz Szkołę Podstawową nr 8 z Lęborka. Natomiast gimnazjaliści z Redy wygrali z silnym Gimnazjum w Brusach oraz z Gimnazjum ze Skarszew.

W kategorii dziewcząt ze szkół gimnazjalnych, również odnieśliśmy ogromny sukces zdobywając srebrny medal. Na drugim stopniu podium uplasowało się Samorządowe Gimnazjum z Bolszewa, ulegając tylko Gimnazjum nr 33 z Gdańska, a pokonując Gimnazjum w Rychnowych.

W rywalizacji dziewcząt ze szkół podstawowych na dziewiątym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 9 z Rumi.

Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to w kategorii dziewcząt Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie zajął bardzo dobre piąte miejsce, zaś chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi zdobyli srebrne medale.

Podsumowując nasz powiat zdobył w klasyfikacji drużynowej 4 medale: dwa złote oraz dwa srebrne medale co jest naszym ogromnym sukcesem. Start w tegorocznych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego był bardzo udanym występem naszych biegaczy, którzy powtórzyli udany występ z ubiegłego roku.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym osiągnęliśmy ponownie tak dobry wynik w województwie pomorskim.