12.08.2014 14:06 0

Zacięta walka podczas Wakacyjnej Baśki w Mechowie

9 sierpnia 2014 roku w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbył się turniej pod nazwą Wakacyjna Baśka. Wzięło w nim udział 89 zawodników (w tym 4 kobiety) z 22 drużyn. Turniej rozgrywany był systemem "Baszka Mester".

Patronat honorowy nad turniejem objęli:

• Kazimierz Plocke - wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

• Wojciech Dettlaff - Starosta Pucki

Ponadto sponsorami turnieju byli Baśkarze z drużyn Białogóra i Gran Krokowa: Ryszard Koziróg, Jan Jamrus, Kazimierz Czerwionka i Andrzej Pipka.

Rywalizacja była bardzo zacięta, do ostatnich rozdań trwała walka o czołowe lokaty. Ostatecznie zwycięzcą został Tadeusz Pierszewski z drużyny Tyłowo, przed Stanisławem Stefańskim (Dragon Gdynia), a na najniższym stopniu podium stanął Kazimierz Labudda (Strzecha Starzyno).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna z Tyłowa grająca w składzie: Tadeusz Pierszewski, Zygfryd Klebba, Szczepan Miślisz i Hubert Poerling. Drugie miejsce zajęła drużyna Bazuny Żukowo, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Dupki Białogóra.

Wśród kobiet zwyciężyła Gertruda Wittbrodt z OSP Łebcz, przed Grażyną Szczypior (Emeryci Mrzezino) i Marią Dominik (Kłos II Werblinia).

Dwunastu najlepszym Baśkarzom, pięciu drużynom oraz trzem najwyżej sklasyfikowanym paniom wręczono nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Starosta Pucki Wojciech Dettlaff, który na koniec otrzymał koszulkę oraz kubek z logo Puckiej Ligi Baśki.

Organizatorzy zapraszają na 17 sierpnia do Szemuda na Mistrzostwa Europy w Baśkę.