27.04.2016 13:33 0 KPP Puck

Mieszkańcy powiatu puckiego czują się bezpiecznie?

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu puckiego oraz turystów odwiedzających te okolice to podstawowy cel, jaki stawiają sobie puccy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż 95 proc. ludzi mieszkających w Polsce może nazwać okolicę miejsca zamieszkania jako bezpieczną i spokojną. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb. Jest to również powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać ten pozytywny trend.

W Pucku było to możliwe m.in. dzięki wielu akcjom prewencyjnym, które na bieżąco organizują policjanci oraz pracy funkcjonariuszy z wszystkich pionów.

  • Wielokrotnie spotykamy się z mieszkańcami powiatu na debatach społecznych, w ramach konsultacji społecznych oraz przy okazji tworzenia tzw. „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. W trakcie tych spotkań każdy ma okazję do wypowiedzenia się na temat pracy policjantów ze swojej gminy. Te uwagi brane są pod uwagę m.in. przy planowaniu służb w danym regionie - informuje policja.

    Kolejne pozytywne efekty przyniosły działania kontrolno – prewencyjne przeprowadzane przez policjantów ruchu drogowego, a także współpraca ze społeczeństwem w zakresie zwalczania agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. W I kwartale 2016 roku funkcjonariusze z puckiej drogówki przeprowadzili wiele akcji ukierunkowanych przede wszystkim na kontrole prędkości i trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów oraz zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Celem prowadzonych działań było również zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie kierującym, że piesi i rowerzyści również są uczestnikami ruchu drogowego. Wzmożona praca przyniosła wymierne efekty.

W I kwartale 2016 roku na naszych drogach stróże prawa zatrzymali 40 nietrzeźwych kierowców, to o dwóch więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skontrolowano pod kątem trzeźwości 11208 kierowców a w I kwartale 2015 było ich 8974.

Mundurowi zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadzali spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną. Tematyka tych spotkań dotyczyła między innymi bezpieczeństwa na drodze, odpowiedzialności prawnej, cyber przestępczości a także omawiano jak zachować się w rożnych niebezpiecznych sytuacjach.

Policjanci z pionu kryminalnego również mają istotny wpływ na tworzenie poczucia bezpieczeństwa. W prawdzie nie są tak widoczni jak funkcjonariusze umundurowani, jednak ich rozpoznanie środowisk przestępczych ma tu zasadnicze znaczenie dla późniejszego procesu karnego i postawienia ewentualnych przestępców przed sądem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...