Informacje z dróg

18 września 2017

16:25

Utrzymuje się opóźnienie na krajowej szóstce w Gościcinie, zwłaszcza na wysokości skrzyżowania z Szeroką, w obu kierunkach. W cierpliwość trzeba się też uzbroić przejeżdżając ulicą Zamostną w Bolszewie, szczególnie w stronę Orla. Także w Wejherowie korkują się ulice Sobieskiego, Strzelecka, Chopina, Rybacka i Ofiar Piaśnicy, gdzie prowadzone są prace drogowe. Zderzak w Zderzak wciąż odbywa się ruch na Gdańskiej i Puckiej w Redzie, w stronę półwyspu. W Rumi natomiast, w odwrotną stronę, korkują się ulice Sobieskiego i Dąbrowskiego. Z jeszcze większym opóźnieniem trzeba się liczyć w Chyloni, najgorzej jest na Hutniczej i Morskiej. Zatory utrzymują się też na estakadzie i Janka Wiśniewskiego w stronę Obłuża. W miarę płynnie odbywa się ruch na obwodnicy.

16:25

Utrzymuje się opóźnienie na krajowej szóstce w Gościcinie, zwłaszcza na wysokości skrzyżowania z Szeroką, w obu kierunkach. W cierpliwość trzeba się też uzbroić przejeżdżając ulicą Zamostną w Bolszewie, szczególnie w stronę Orla. Także w Wejherowie korkują się ulice Sobieskiego, Strzelecka, Chopina, Rybacka i Ofiar Piaśnicy, gdzie prowadzone są prace drogowe. Zderzak w Zderzak wciąż odbywa się ruch na Gdańskiej i Puckiej w Redzie, w stronę półwyspu. W Rumi natomiast, w odwrotną stronę, korkują się ulice Sobieskiego i Dąbrowskiego. Z jeszcze większym opóźnieniem trzeba się liczyć w Chyloni, najgorzej jest na Hutniczej i Morskiej. Zatory utrzymują się też na estakadzie i Janka Wiśniewskiego w stronę Obłuża. W miarę płynnie odbywa się ruch na obwodnicy.

15:26

Warunki drogowe nie są sprzyjające, ale mimo to nie jest tak źle. Drobne spowolnienie kierowcy napotkają na ulicy Wilczka w Luzinie. Ciaśniej jest także na krajowej szóstce w Gościcinie, zwłaszcza na wysokości tamtejszej stacji kolejowej, w obu kierunkach. Standardowo chwilami przytyka się też Zamostna w Bolszewie oraz ulice Sobieskiego, 12 Marca, Rybacka i Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. W Redzie zmotoryzowani muszą zwolnić na Gdańskiej i Puckiej w kierunku Rekowa, a w Rumi na Sobieskiego i Dąbrowskiego, w obie strony. Także przejeżdżając przez Chylonię należy zredukować biegi na Hutniczej w kierunku Gdyni i Morskiej, gdzie doszło do stłuczki. Jeśli chodzi o obwodnicę, to opóźnienie występuje na wysokości Osowy oraz zjazdu we wspomnianej już Chyloni. Spokojnie na drogach powiatu puckiego.
14:07

Kolizja dwóch samochodów osobowych na ulicy 12 Marca w Wejherowie. Auta stoją na poboczu, ale możliwe są utrudnienia w ruchu. Prawdopodobnie nikt nie został poszkodowany, na miejscu pracują służby.

09:25

Niesprzyjające warunki atmosferyczne nadal utrudniają przejazd głównymi drogami naszego regionu. Coraz wolniej poruszamy się Obwodnicą Trójmiasta w stronę Gdyni-Chyloni, a dodatkowo na wysokości Demptowa doszło do stłuczki, która jeszcze bardziej utrudnia ruch. Kolejka chętnych do zjazdu na ul. Morską ma w tej chwili ponad kilometr. Odpuścił nieco zator przy dojeździe do ronda na Pogórzu, podobnie jest również na Obłużu. Korkuje się za to Morska, od estakady do Grabówka; na niektórych odcinkach studzienki burzowe nie nadążają z odbieraniem wody, co powoduje podtopienia. W Rumi, na szczęście, jest nieco spokojniej niż przed godziną. Tłoczono jest nadal w pobliża węzła drogowego przy wiadukcie. Dość sprawnie przejedziemy już przez Redę, gdzie należy się liczyć jedynie z punktowymi utrudnieniami, między innymi przed skrzyżowaniem Gdańskiej z Obwodową. Lekko przytyka się również ul. Pucka na wysokości Ciechocina, w obu kierunkach. Jeśli chodzi o Wejherowo, zwolnić trzeba przy wjeździe do miasta od strony Redy, aż do krzyżówki z Orzeszkowej. Ciasno jest także między ulicami Rybacką i Chopina. Korek na Ofiar Piaśnicy przed dojazdem do I Brygady Pancernej liczy około 600 metrów. Spory tłok panuje też na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. Nadal warto omijać krajową szóstkę między Kębłowem a Gościcinem. Przejazd tym odcinkiem może oznaczać stratę kilku dodatkowych minut, a korek wciąż nie maleje i liczy dwa kilometry.

08:28

Utrzymuje się duży korek w stronę Pogórza, który sięga już Pierwoszyna. Wciąż tłoczno jest też na Obłużu, na Płk. Dąbka i skrzyżowaniu Bosmańskiej z Unruga. Sprawniej pojedziemy dopiero Estakadą Kwiatkowskiego. Na Morskiej zderzak w zderzak pojedziemy na odcinku między Kartuską a Działdowską. Stopniowo przybywa też aut na Hutniczej. Utrzymuje się zator na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w dół od ekspresówki. Natomiast gigantyczny wręcz korek powstał na Osowej. Auta przemieszczają się w wolnym tempie niemal od ronda w Chwaszczynie, poprzez Spacerową, aż do Oliwy. Podobnie jest przy zjeździe do Wrzeszcza ul. Słowackiego. Lepszym rozwiązaniem wydaje się na tę chwilę droga przez miasto. W Rumi sytuacja jest podobna jak przed godziną, choć przybyło aut na drodze tranzytowej. Korek w stronę Gdyni zaczyna się od krzyżówki Grunwaldzkiej ze Zbychowską, a kończy dopiero w Janowie, w pobliżu przystanku SKM. W Redzie większy ruch panuje obecnie na Obwodowej, Gdańskiej w okolicach krzyżówki z Gniewowską. W Wejherowie również sytuacja jest stabilna. Największe nasilenie ruchu występuje na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Poza tym zwolnić należy na końcowym odcinku Ofiar Piaśnicy, Rybackiej, Chopina i 12 Marca. W Bolszewie przytykają się ulice Szkolna, Zamostna i Leśna, a korek na drodze krajowej nr 6 nie odpuszcza przede wszystkim na odcinku od Kębłowa do Gościcina. Sznur pojazdów liczy tam około dwa kilometry.

07:28

Na odcinku Kosakowo–Pogórze nie ma szans na płynną jazdę, podobnie zresztą jest na Starym Obłużu, przy dojeździe do skrzyżowania Płk. Dąbka z Kwiatkowskiego. Ciasno jest również na Unruga przy estakadzie. Powoli przybywa aut na Hutniczej między estakadą a Pucką. Zbliżona sytuacja panuje na ulicy Morskiej, od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Jeśli chodzi o ekspresówkę, na razie nie tworzą się większe zatory, choć zwolnić należy na odcinkach leśnych, czyli w Demptowie i między Osową a Wielkim Kackiem w stronę Gdyni. Tłoczno jest również na ulicach zjazdowych z obwodnicy, a więc Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku. W Rumi korkuje się ulica Dąbrowskiego na odcinku od Gdańskiej do Pomorskiej, a także Sobieskiego od skrzyżowania z Towarową do Janowa. Jeśli chodzi o Redę, wolniej pojedziemy Gdańską przy dworcu, w kierunku ulicy Puckiej, oraz przed krzyżówką Rzemieślniczej z Wejherowską. W Wejherowie na razie, mimo niepogody, panuje spokój. Punktowe spowolnienia w ruchu są możliwe na Gdańskiej i I Brygady Pancernej w takich miejscach, jak skrzyżowanie z Orzeszkowej czy Rondo Solidarności. Zwalniamy również na Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i Chopina. Krajowa szóstka na odcinku Wejherowo–Lębork póki co jest w pełni przejezdna, a z lekkimi utrudnieniami w ruchu można się liczyć w Gościcinie, przed skrzyżowaniem ze Słoneczną, i w Luzinie, nieopodal krzyżówki z Wilczka. Na trasach północy regionu panuje spokój. Symptomy porannego ożywienia ruchu da się zaobserwować jedynie w Cetniewie, na ulicach Gdańskiej i Starowiejskiej we Władysławowie oraz w centrum Pucka.
15 września 2017

16:26

Utrzymuje się wzmożony ruch na drogach dojazdowych do Obwodnicy Trójmiasta. Ciasno jest więc na Słowackiego i Spacerowej w Gdańsku, gdzie dotarcie do ekspresówki może się wiązać ze stratą kilkunastu minut. Podobnie jest w Gdyni na Chwaszczyńskiej. Sama obwodnica raczej nie sprawia większych problemów, a wyjątkiem może być odcinek między węzłami Osowa i Dąbrowa. Cierpliwości wymagać może też zjazd z obwodnicy w Chyloni, a na pewno przyda się ona kierowcom udającym się w kierunku Obłuża. Korek rozciąga się bowiem od Ronda Solidarności, poprzez Janka Wiśniewskiego, aż po całą długość Estakady Kwiatkowskiego. Zderzak w zderzak pojedziemy też na Hutniczej i Chylońskiej. Niestety, nie ma mowy o sprawnym przejechaniu przez Rumię w stronę Redy. Korkuje się praktycznie całe miasto, aż do wiaduktu. Podobnie jest w Redzie na ulicy Gdańskiej – zator rozciąga się od Obwodowej do Puckiej. Tłoczno jest też w kierunku Górki Rekowskiej, choć pocieszające może być to, że na dalszych odcinkach wojewódzka 216-stka nie sprawia większych problemów. Nieco większy ruch można zaobserwować jedynie w centrum Pucka i Władysławowa, ale i tak nie ma tu mowy o paraliżu drogowym. Sytuacja na krajowej szóstce też bez większych zmian – korek panuje przede wszystkim w Gościcinie, w stronę Lęborka i w Luzinie. W Wejherowie korkuje się ulica Ofiar Piaśnicy, podobnie jest na Sobieskiego, Chopina, 3 Maja, Pomorskiej i Rybackiej.

15:28

Skoro mamy popołudniowy szczyt komunikacyjny, a w dodatku piątek, korkują się drogi dojazdowe do Obwodnicy Trójmiasta. Powoli pojedziemy Spacerową w Gdańsku praktycznie od samej Oliwy aż do Osowej. Podobnie jest na leśnym odcinku Słowackiego. Duży tłok panuje przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie – od strony Dąbrowy zator liczyć jakieś dwa kilometry. Korkuje się również Chwaszczyńska na Karwinach. Zaczynają się już poważne kłopoty na Janka Wiśniewskiego przed estakadą i nie inaczej jest na zjeździe w stronę Obłuża. Obowiązkowo można tam stracić kilka długich minut. W żółwim tempie pojedziemy też Hutniczą w obie strony i Chylońską. W Rumi zwalniamy na dojeździe do wiaduktu od strony Janowa, a także na krzyżówce Dąbrowskiego ze Starowiejską. Problemy może też sprawiać przejazd przez Redę w kierunku Wejherowa – zator rozciąga się praktycznie już od skrzyżowania z Obwodową aż do Puckiej. W Wejherowie cierpliwości może wymagać pokonanie ulicy Ofiar Piaśnicy, mniej więcej od Karnowskiego do zjazdu na tranzytową szóstkę. Tłoczno jest również na Chopina, Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Pomorskiej. W Bolszewie musimy zwolnić na Szkolnej i Zamostnej, a na drodze krajowej nr 6 w kierunku Lęborka – w Gościcinie, gdzie zator ma około dwóch kilometrów. Z lekki spowolnieniem trzeba się też liczyć w Luzinie, nieopodal skrzyżowania z ulicą Wilczka.

10:43

W Tyłowie doszło do dachowania pojazdu. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowane zostały trzy osoby. Na miejscu są już służby.
Mapa korków

Widziałeś coś ciekawego?

captcha

Zadzwoń do nas: 691 699 431

rozkład SKM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z "Polityką Prywatności". Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. [x] AKCEPTUJ