Informacje z dróg

16 kwietnia 2018

09:28

Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większe spowolnienie utrzymuje się jeszcze tylko w Gościcinie na jezdni w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie jest dość spokojnie. Z większymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Ofiar Piaśnicy i dalej – na wojewódzkiej 218-stce. Przez Redę przemieszczamy się bez poważniejszych utrudnień. Natomiast w Rumi większe poruszenie jest zauważalne w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata, na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Uspokoiła się też sytuacja na północy Gdyni. Poważniejszy ruch panuje jeszcze na Hutniczej i Puckiej. Za to na Morskiej w kierunku centrum spowolnienia mają już raczej charakter punktowy. Na Obwodnicy Trójmiasta wolniej pojedziemy między Karwinami a Chwarznem. Nieco lepsze warunki drogowe panują też na zjazdach z ekspresówki, choć nadal można utknąć w korku na Spacerowej w stronę Oliwy. Zator utrzymuje się też przed rondem w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa. Na północy regionu, podobnie jak przed godziną, panuje względny spokój. Nieco większy ruch utrzymuje się na trasie z Łebcza do Starzyna. Sporo aut przemieszcza się też wojewódzką 215-stką w pobliżu Jastrzębiej Góry.

08:27

Coraz większy tłok panuje na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Powody do narzekania mają przede wszystkim kierowcy w Gościcinie, gdzie można utknąć w ponad kilometrowym korku na jezdni w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie jest dość spokojnie, a większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy i przy zjeździe z Rybackiej na krajową szóstkę. Przez Redę, podobnie jak przed godziną, da się przejechać całkiem sprawnie. W Rumi natomiast zwalniamy przy zjeździe z wiaduktu, czyli w okolicach krzyżówki z Towarową. W Gdyni korkuje się przede wszystkim Morska na odcinku od estakady do Grabówka, mniej więcej do Akademii Morskiej. Przytyka się też sama estakada na wysokości Morskiej. Nadal bez utrudnień można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta. Szczytowe korki panują za to na zjazdach z tej trasy, przede wszystkim na Spacerowej i dolnym odcinku Słowackiego w Gdańsku. Tymczasem korek przy dojazdu do ronda w Chwaszczynie ma już około dwóch kilometrów od strony Miszewa i co najmniej kilometr od Karczemek. Na północy regionu bez zmian, a więc względnie spokojnie. Punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce między Krokową a Starzynem. Przybywa też pojazdów w centrum Pucka i Władysławowa.

07:27

O tym, że mamy poniedziałek, najlepiej świadczy ruch na drogach dojazdowych do Trójmiasta. Lekko korkuje się dojazd do ronda na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Znacznie większego już zatoru można się spodziewać na ulicy Morskiej w Gdyni, mniej więcej od Cisowej w stronę Chyloni. Pojazdów przybywa też na równoległej Hutniczej. Jezdnia w stronę Gdyni korkuje się również na Sobieskiego w Rumi, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z ulicą Sabata i w Janowie. Na razie na Obwodnicy Trójmiasta jest dość spokojnie, z wyjątkiem niewielkiego zatoru przy zjeździe w Chyloni. Na dobre już korkują się za to zjazdy z ekspresówki, a największy ruch panuje obecnie na Spacerowej w stronę Oliwy. W około kilometrowym korku utkną też kierowcy udający się do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa i Karczemek. Stopniowo gęstnieje ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Dwie zmiany świateł możemy stracić w Luzinie. Przymusowy postój można też zaliczyć w Gościcinie, jadąc od strony Kębłowa. W Wejherowie na razie poruszamy się bez większych przeszkód. Zwolnić trzeba przy dojeździe do granic miasta od strony Redy. Stopniowo zagęszcza się ruch w centrum, na Sobieskiego i Rzeźnickiej. Podobnie jest na Ofiar Piaśnicy w okolicach nowo powstającego ronda u wylotu ulicy Granicznej. W Redzie póki co panuje drogowy spokój o poranku. Wyjątkiem może być ulica Pucka na wysokości skrzyżowania z aleją Lipową. Bez przeszkód pokonujemy też drogi na północy regionu. Zwolnić należy przy dojazdach do skrzyżowań w Celbowie, Połczynie i do ronda w Krokowej.

13 kwietnia 2018

16:27

Niestety, nie poprawiła się sytuacja w Rumi po kolizji, do której doszło przed godziną 15:00 na wiadukcie, na jezdni w stronę Redy. Około godziny 16:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na krajowej szóstce, w pobliżu salonu Toyoty. W efekcie korek zaczyna się już praktycznie na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta, ciągnąc się aż do węzła na wiadukcie, tylko na ekspresówce liczy już grubo ponad kilometr. Kierowcom udającym się w kierunku Rumi proponujemy objazd ulicą Hutniczą, która od skrzyżowania z Północną pozwala na dość płynną jazdę. W Gdyni trudno jest też dotrzeć do północnych dzielnic ulicą Morską i Janka Wiśniewskiego, choć w tym drugim przypadku zator jest jednak mniej uciążliwy. Przypominamy też o utrudnieniach w pobliżu stadionu przy ulicy Olimpijskiej, które są związane z dzisiejszymi derbami Trójmiasta. Jeśli chodzi o Redę, przytyka Obwodowa i Pucka na wysokości alei Lipowej. W Wejherowie natomiast zagęszcza się ruch na remontowanej Ofiar Piaśnicy oraz w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnicka i 12 Marca. Dość poprawnie wygląda sytuacja na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka. Spowolnienia są dokuczliwe przed Górką Gościcińską i na światłach w Luzinie, ale w stronę Gościcina. W miarę spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Syndromy piątkowego popołudnia widać przed bramkami na autostradzie A1. Lekko zatłoczony jest też odcinek między Matarnią a Osową oraz w pobliżu węzła Karwiny w stronę Gdyni. W powiecie puckim lekko korkuje się dojazd do Krokowej od południa. Problemy z płynnością ruchu mogą też wystąpić w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowska.

15:27

Po kolizji dwóch aut na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Redy, do której doszło przed godziną 15:00, utworzył się gigantyczny korek, który zaczyna już od zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Osobom udającym się w stronę Rumi zalecamy objazd ulicą Hutniczą, która wprawdzie jest zakorkowana od estakady do Puckiej, to jednak dalej pozwala na w miarę płynną jazdę. Poważniejszy zator formuje się też na Morskiej w Gdyni, na odcinku od śródmieścia aż do Leszczynek. Powoli przytyka się Janka Wiśniewskiego przed wjazdem na estakadę, a w całkiem sporym korku stoi już cała estakada, zwłaszcza w stronę Obłuża. Przypominamy, że z powodu dzisiejszego meczu Arki Gdynia z Lechią Gdańsk co najmniej do godziny 21:00 zmieniona będzie organizacja ruchu w pobliżu stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Na razie na Obwodnicy Trójmiasta nie widać symptomów piątkowego popołudnia. Te są bardziej zauważalne przy dojazdach do ekspresówki – na Słowackiego i Spacerowej w Gdańsku oraz Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni. Jadąc z Wejherowa do Lęborka krajową szóstką, zwalniamy przede wszystkim w Gościcinie, Luzinie i Strzebielinie. W samym Wejherowie trzeba uważać na Ofiar Piaśnicy oraz na Sobieskiego i 3 Maja. Jeśli chodzi o Redę, największe utrudnienia czekają kierujących na Puckiej, w okolicy zjazdu na krajową szóstkę i przy dojeździe do skrzyżowania z aleją Lipową. W powiecie puckim jest dość spokojnie. Zwalniamy na wojewódzkiej 215-stce między Sławoszynem a Karwieńskimi Błotami, a także przed skrzyżowaniami w Połczynie i Celbowie.

14:58

Kolizja dwóch aut na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Redy. Korek sięga już niemal granicy z Gdynią.

13:59

ZDiZ Gdynia informuje o utrudnieniach w ruchu, w związku z zaplanowanym na dzisiaj meczem piłkarskim między Arką Gdynia a Lechią Gdańsk. Około godziny 15:00 wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, fragment Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy. Z kolei około godziny 16:00 wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) oraz fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino–Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack–Witomino. Objazd jest możliwy ulicami Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/Al. Zwycięstwa albo Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską. Normalny ruch zostanie przywrócony około półtorej godziny po zakończeniu meczu, a więc po godzinie 21:00.

09:28

Na krajowej szóstce w okolicach Wielistowa pojawili się drogowcy, a to sprawia, że przytyka się droga w obu kierunkach – zator liczy kilkaset metrów. Poza tym, jeśli chodzi o odcinek z Lęborka do Wejherowa, punktowe spowolnienia są możliwe jedynie w Gościcinie. W samym Wejherowie warunki drogowe są dość dobre, jak na tę porę dnia. Nieco większy ruch panuje na Przemysłowej i Ofiar Piaśnicy, w pobliżu remontowanego ronda. W Redzie lekko przytyka się Pucka w pobliżu skrzyżowania z alei Lipową. W Rumi natomiast korkuje się zjazd z Sabata na Sobieskiego. Uspokoiła się sytuacja drogowa na północy Gdyni. Utrudnienia utrzymują się jeszcze na Hutniczej, Chylońskiej i Puckiej. Morska od estakady do śródmieścia nie sprawia już większych problemów kierującym. Obwodnica Trójmiasta lekko korkuje się przy zjeździe z Chyloni, na szczęście – jest to jedyne utrudnienie na całej trasie. Całkiem nieźle wygląda też sytuacja na ulicach zjazdowych. Większy korek utrzymuje się jeszcze na dolnym odcinku Spacerowej. I wciąż spory tłok da się zauważyć na krajowej 20-stce przed rondem w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Karczemek i Miszewa. Na północy regionu trwa spokojny poranek na drogach. Większy ruch jest zauważalny na wojewódzkiej 213-stce w pobliżu Żarnowca i Krokowej. Sporo aut przemierza też ulice Pucka.

08:13

W tej chwili spore spowolnienie utworzyło się na krajowej szóstce na wysokości Bolszewa, na pasie w kierunku Wejherowa. Tu spowolnienie ma około 1,5 km. W Wejherowie spory ruch utrzymuje się na Rzeźnickiej, Sobieskiego, Pomorskiej i Ofiar Piaśnicy, gdzie przypominam trwa ruch wahadłowy.

Odpuściły już spowolnienia na Morskiej w Cisowej, na tej ulicy utworzył się za to korek na odcinku od Działdowskiej do Kalszktajnów. Przytyka się Hutnicza od Północnej do Estakady Kwiatkowskiego.

Nogę z gazu zdejmujemy na Chwarznieńskiej w kierunku Witomina.

Zmniejszył się korek przy dojeździe do Chwaszczyna od strony Karczemek. - Bez przeszkód jedziemy trasą z Wejherowa przez Bieszkowice do Karczemek - raportuje Karol.

Dobrze wygląda również droga z Redy do Helu - tu jedziemy maksymalną prędkością.

Dobre informacje płyną do nas z Obwodnicy Trójmiasta, gdzie ruch odbywa się płynnie, a poranny korek na Estakadzie Kwiatkowskiego i Obwodnicy już odpuścił. Zepsute auto blokujące jeden pas ruchu zostało już usunięte z jezdni.

06:58

Na drogach jest jeszcze w miarę spokojnie, choć w niektórych miejscach możemy natrafić na utrudnienia. I tak na przykład w Gdyni na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża jeden pas ruchu zajmuje uszkodzona ciężarówka. Uszkodzony samochód stoi 300 metrów za zjazdem z Obwodnicy, a korek tworzy się już na samej obwodnicy.

Na Wiczlińskiej natomiast między Wiczlinem a Dąbrową doszło do stłuczki, powoli kończą się w tym miejscu utrudnienia, musimy jednak zachować na Wiczlińskiej szczególną ostrożność.

Przytyka się leśny odcinek Chwarznieńskiej, nogę z gazu zdejmujemy również na Morskiej od granicy z Rumią aż do wjazdu na Obwodnicę.

  • Przybywa także aut na Hutniczej, choć tu nie ma jeszcze tragedii - informuje słuchaczka Kasia.

Droga z Karczemek do Chwaszczyna - tu jedziemy w ślimaczym tempie i zwalniamy już od ronda w Karczemkach. Powoli toczymy się także jadąc z Tuchomia do Chwaszczyna.

W Wejherowie ciaśniej jest na Prusa i Rzeźnickiej oraz na Sobieskiego od Sucharskiego do Sienkiewicza. Na utrudnienia natrafimy na Ofiar Piaśnicy, gdzie prowadzony jest ruch wahadłowy.

Standardowo o tej porze spiętrza się krajowa szóstka na wysokości Gościcina na pasie w kierunku Wejherowa.

Mapa korków

Widziałeś coś ciekawego?

captcha

Zadzwoń do nas: 691 699 431

rozkład SKM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z "Polityką Prywatności". Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. [x] AKCEPTUJ