Informacje z dróg

22 stycznia 2018

07:22

Wjeżdżamy w poniedziałek przy całkiem niezłych warunkach drogowych – wszystkie główne drogi regionu są czarne i mokre. A największe poruszenie panuje obecnie na odcinkach krajowej szóstki w stronę Trójmiasta. I tak: dość mocno zwalniamy w Rumi, od wiaduktu do Janowa, a także na ulicy Morskiej w Gdyni, od Cisowej wjazdu na obwodnicę w Chyloni. Sporo aut przemieszcza się też równoległą ulicą Hutniczą. Poza tym Morska korkuje się od Grabówka do centrum. A nieco bardziej na północ – postoimy przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego, a więc na Płk. Dąbka. Na Obwodnicy Trójmiasta na razie jest zupełnie spokojnie. W korku utkniemy natomiast na zjeździe z ekspresówki w Osowej, a więc na Spacerowej w dół. Korkuje się także rondo na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa. Krajowa szóstka na odcinku Lębork–Wejherowo na razie pozytywnie zaskakuje. Z niewielkim spowolnieniem trzeba się liczyć na skrzyżowaniu Lęborskiej z Wilczka w Luzinie i przy dojeździe do skrzyżowania ze Słoneczną w Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, to tutaj również hamujemy głównie przy dojazdach do świateł, ewentualnie przed przejazdami kolejowymi. Zwolnić należy również na Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. Na północy regionu również jest spokojnie. Nieco więcej aut przemieszcza się obecnie wojewódzką 218-stką na trasie od Piaśnicy do Wejherowa. Poza tym zdejmujemy nogę z gazu przed rondem w Połczynie i w centrum Pucka.

19 stycznia 2018

16:27

Przestrzegamy przed oblodzoną drogą wojewódzką nr 218 z Wejherowa do Nowego Dworu Wejherowskiego. Wiele aut nie radzi sobie z podjechaniem pod górę i blokuje ruch. Za skrzyżowaniem w Białej utworzył się już około kilometrowy zator. Z powodu błota pośniegowego wolniej pojedziemy też drogą nr 224 w kierunku Sopieszyna i Przetoczyna. Lepiej unikać w tej chwili wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta w Chyloni, zwłaszcza że Morska w stronę centrum jest na razie całkiem przejezdna. Gorzej jest w kierunku od centrum do Chyloni. Tiry cały czas blokują jezdnię w stronę Demptowa. Niestety, z tego powodu korkuje się Estakada Kwiatkowskiego, mniej więcej od Hutniczej, aż do obwodnicy. Potężny korek utworzył się również na odcinku od Matarni aż do Wielkiego Kacka. Odpuściły nieco korki w Rumi-Janowie, a zwolnić trzeba przede wszystkim na wiadukcie i na Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Redę, to panuje raczej standardowe spowolnienie, czyli w okolicach dojazdu do skrzyżowań Gdańskiej z Łąkową i Pucką. W Wejherowie przytyka się I Brygady Pancernej od Puckiej do 12 Marca, czyli w stronę Śmiechowa. Wolniej pojedziemy też Sobieskiego, 12 Marca, Chopina i Rzeźnicką. Na krajowej szóstce za granicami miasta czeka nas spowolnienie od Bolszewa do Gościcina, w Kębłowie, Luzinie i Strzebielinie. Na północy wolniej pojedziemy w stronę Piaśnicy i w pobliżu Starzyna.

16:10

Fot. Dorys Car

Uwaga! Droga wojewódzka nr 218 jest oblodzona i częściowo nieprzejezdna. Wiele aut nie radzi sobie z podjechaniem pod górę.
12:29

Około godziny 12:20 na ulicy Wejherowskiej w Szemudzie samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba prawdopodobnie jest poszkodowana.

09:02

W Darzlubiu przy ulicy Puckiej samochód osobowy marki Subaru uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca pojazdem kobieta została zakleszczona w pojeździe. Nie miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej z Pucka i jeden z OSP Darzlubie.

08:27

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce w Gościcinie. W tej chwili zator liczy tam jakieś dwa kilometry. Przybyło też aut na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Leśnej i Szkolnej. W Wejherowie bez większych zmian, a więc dość sprawnie pokonamy tranzytową szóstkę, natomiast zwolnić trzeba na ulicach Sobieskiego, Rzeźnickiej i 3 Maja, przy wjeździe do miasta od południa. Nieco większy ruch utrzymuje się również na odcinku od Piaśnicy do Wejherowa na wojewódzkiej 218-stce. Na tej drodze jest też tłoczno między Koleczkowem a Bieszkowicami. Dalej na północ jest dość spokojnie, choć zwolnić trzeba przy dojazdach do głównych skrzyżowań, m.in. w Celbowie i Połczynie. Hamujemy też na 213-stce, przed rondem w Krokowej. Bezproblemowo przejeżdżamy przez Redę, natomiast w Rumi zwolnić trzeba przy zbiegu Towarowej i Sobieskiego. W Gdyni utrzymuje się jeszcze spore zagęszczenie ruchu na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Zjeżdżając z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, trzeba odstać dwie zmiany świateł. Na szczęście, jest to jedyne utrudnienie, jeśli chodzi o obwodnicę. Przytyka się za to zjazd z tej trasy w Gdańsku-Osowej, czyli ulica Spacerowa, gdzie możemy stracić kilkanaście minut.

07:27

Wszystkie główne drogi regionu są dobrze odśnieżone i przejezdne, choć gdzieniegdzie może być ślisko. Nieco wolniej przemieszczamy się zatem wojewódzka 218-stką ze strony Piaśnicy do Wejherowa oraz na odcinku Koleczkowo–Bieszkowice–Nowy Dwór Wejherowski–Wejherowo. Jak zwykle o tej porze przytyka się rondo w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, najbardziej od strony Gdyni. Za to Obwodnicą Trójmiasta pojedziemy szybko i sprawnie. Lekko przytyka się jedynie odcinek w Demptowie i dojazd do Węzła Matarnia od strony Gdańska. Największe spowolnienie w Gdyni spotkamy na ulicy Morskiej, na odcinku od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej w kierunku estakady. Zwolnić należy też przy zjeździe z Obłuża na estakadę. Przejeżdżając przez Rumię, redukujemy biegi w okolicach wiaduktu na Sobieskiego i na Dąbrowskiego. W Redzie natomiast wolniej pojedziemy na Leśnej, w pobliżu dworca kolejowego, i na Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej od strony Rumi. W Wejherowie przytyka się lekko Gdańska na Śmiechowie, w okolicach przystanku SKM. Poza tym nogę z gazu zdejmujemy na Pomorskiej, 12 Marca, 3 Maja, Przemysłowej i Sobieskiego. Na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, nieco większe poruszenie panuje w Luzinie, w okolicach skrzyżowania Lęborskiej z Wilczka. To samo dotyczy Gościcina i dojazdu do krzyżówki z ulicą Słoneczną.
18 stycznia 2018

16:26

Na drogach regionu jest nieco ciaśniej niż przed godziną, choć nie ma szczególnych utrudnień. Godziny szczytu najbardziej są odczuwalne w centrum Gdyni, gdzie korkuje się ulica Morska, już od zjazdu ze Śląskiej aż do Estakady Kwiatkowskiego. W korku utkniemy też na samej estakadzie w kierunku Obłuża oraz na Hutniczej i Puckiej. Nadal dość sprawnie można pokonać Obwodnicę Trójmiasta, choć pojawiły się niewielkie utrudnienia w Demptowie i przed Węzłem Chwarzno, w stronę Gdyni. Utrzymują się korki przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Najpoważniejszy, około 3-kilometrowy zator napotkamy, jadąc od strony Gdyni. W Rumi tradycyjnie już postoimy na Sobieskiego w Janowie, w obie strony, i na wiadukcie, a także na Dąbrowskiego. W Redzie natomiast z utrudnieniami trzeba się liczyć przy dojeździe do Obwodowej, Łąkowej i na Puckiej. W Wejherowie na I Brygady Pancernej zwalniamy przede wszystkim przed światłami. Poza tym biegi trzeba zredukować na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Rybackiej. Gościcino, Kębłowo i Luzino – to miejsca, w których należy zwolnić, podróżując krajową szóstką w stronę Lęborka. Poza tym da się pokonać tę trasę całkiem sprawnie. Na północy regionu panuje spokój. Zwolnić należy przy dojeździe do Pucka i Władysławowa, a także na wojewódzkiej 216-stce przed rondem w Gnieżdżewie.

15:27

Póki co, godziny szczytu rozkręcają się w regionie powoli i spokojnie. Warunki na drogach na razie również są dobre, co przekłada się na niewielką liczbę utrudnień. Najpoważniejsze spowolnienie da się obecnie zaobserwować na dojeździe krajową 20-stką do ronda w Chwaszczynie od strony Gdyni. Poza tym przytyka się górny odcinek Spacerowej w Gdańsku, w stronę obwodnicy. Natomiast sama obwodnica jest całkowicie przejezdna i nie trzeba się obawiać utrudnień na tej trasie. Lekkie spowolnienie panuje w Demptowie, w stronę Gdańska, i przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. A skoro jesteśmy już w Gdyni, to zwalniamy na Morskiej, od centrum do Grabówka. Podobnie jest na końcowym odcinku Janka Wiśniewskiego i przy zjeździe z estakady w kierunku Obłuża. Przejeżdżając przez Rumię, zdejmujemy nogę z gazu na Sobieskiego w Janowie, w stronę centrum. To samo dotyczy podróżujących ulicą Pucką w Redzie. W Wejherowie lekko przytyka się skrzyżowanie krajowej szóstki z Rybacką i 12 Marca. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy i Chopina. Za granicami miasta, jeśli udajemy się w stronę Lęborka, zwolnić musimy między Bolszewem a Gościcinem. To samo dotyczy Luzina. Spokojnie można pokonywać drogi na północy regionu. Nie rozpędzimy się przy dojeździe do skrzyżowania w Celbowie i na Helskiej w Pucku.

09:27

Śnieg na razie nie pada, a główne drogi regionu są odśnieżone i w pełni przejezdne. Przekłada się to na sytuację drogową. Obecnie nie obserwujemy poważniejszych utrudnień na żadnej z głównych dróg w powiecie wejherowskim i puckim. Spowolnienia na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa mają już tylko charakter punktowy. Większy korek utrzymuje się jeszcze przed skrzyżowaniem Lęborskiej z Wilczka w Luzinie. Zwalniamy też w Kębłowie i Gościcinie w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie na razie nie można narzekać na nadmierny ruch. Więcej pojazdów da się zaobserwować na Przemysłowej, Sobieskiego i Rzeźnickiej. W Redzie natomiast zwolnić trzeba przy dojeździe do skrzyżowania Gdańskiej z Pucką i w pobliżu Łąkowej. W Rumi zwalniamy przy granicy z Redą, a więc z pobliżu skrzyżowania z Obwodową, i przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. Spokojniej niż przed godziną jest też na północy Gdyni. Korkuje się nieco dojazd do Pogórza od północy. Redukujemy też biegi na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Praktycznie żadnych niespodziewanych utrudnień nie napotkamy na Obwodnicy Trójmiasta. Odpuściły też korki na ulicach zjazdowych z tej trasy. Dość spokojnie jest również na północy regionu, choć wolniej niż zwykle pojedziemy wojewódzką 213-stką przy dojeździe do Starzyna i Krokowej. Nogę z gazu zdejmujemy też na 218-stce przed Piaśnicą.
Mapa korków

Widziałeś coś ciekawego?

captcha

Zadzwoń do nas: 691 699 431

rozkład SKM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z "Polityką Prywatności". Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. [x] AKCEPTUJ