Informacje z dróg

19 kwietnia 2018

16:26

Z powodu śmiertelnego wypadku na trasie między Leśniewem a Darzlubiem nadal zablokowana jest droga na tym odcinku. Apelujemy o ostrożną jazdę. Duże utrudnienia pojawiły się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. Problemy zaczynają się już przed węzłem Matarnia, a kończą się dopiero w pobliżu Karwin. Zator nie odpuszcza też przed rondem w Chwaszczynie, gdzie najdłużej postoimy od strony Dąbrowy – tam korek liczy ponad 2 kilometry. Na krajowej szóstce sytuacja jest podobna jak przed godziną. Przytyka się dojazd do Gościcina od strony Bolszewa i zator liczy w tym miejscu kilkaset metrów. Ze spowolnieniem trzeba się też liczyć w Luzinie. W Wejherowie utrudnienia utrzymują się przede wszystkim w obrębie centrum, a więc na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy, w pobliżu budowy nowego ronda. W Redzie trzeba zachować ostrożność przede wszystkim przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, a w Rumi – na węźle drogowym na wiadukcie. W powiecie puckim spowolnienie panuje na odcinku od Władysławowa do Swarzewa oraz w samym centrum Pucka.

15:55

GDDKiA poinformowała o nieuniknionych korkach na drodze krajowej nr 6 w Rumi. Od piątku (godz. 9:00) do poniedziałku. Trasa będzie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku między ul. Ceynowy a skrzyżowaniem ze zjazdem do Centrum Handlowego Port Rumia. Powodem jest konieczność awaryjnej naprawy kolektora ściekowego.

15:26

Tragiczne informacje dotarły do nas z trasy między Darzlubiem a Leśniewem. W wyniku wypadku z udziałem trzech samochodów na miejscu zginęła kobieta, której nie udało się uratować, mimo podjętej reanimacji. Choć to informacja mniej istotna, droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Powoli zagęszcza się ruch na trasie z Wejherowa do Lęborka, zwłaszcza w Gościcinie, gdzie jest dość poważnie korkuje dojazd od strony Bolszewa. Dwie zmiany świateł można też stracić w Luzinie. W Wejherowie korkują się przede wszystkim ulice w centrum, zwłaszcza Sobieskiego przy dojeździe do 3 Maja i Rzeźnicka. Tłoczno robi się też na Ofiar Piaśnicy, w pobliżu nowo budowanego ronda. W Redzie zwolnić trzeba przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, w Rumi natomiast korkuje się głównie dojazd do wiaduktu na tranzytowej szóstce od strony Janowa. Coraz trudniej jest dostać się na północ Gdyni. Korkuje się Janka Wiśniewskiego w stronę estakady i sama estakada. Nie rozpędzimy się także na Hutniczej do skrzyżowania z Pucką i na Morskiej przy dojeździe do obwodnicy. Jeśli chodzi o samą Obwodnicę Trójmiasta, zator utworzył się na odcinku od Osowej do Karwin na jezdni w stronę Gdyni. Korkuje się dojazd krajową 20-stką do ronda w Chwaszczynie od strony Gdyni-Dąbrowy. Poza wspomnianym odcinkiem Darzlubie–Leśniewo, w powiecie puckim trzeba uważać na 216-stce między Władysławowem a Swarzewem, gdzie panuje całkiem spory ruch. Tłoczno jest też w centrum Pucka.

14:50

Około godziny 14:20 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na trasie między Darzlubiem a Leśniewem. Droga jest częściowo zablokowana.

09:28

Powoli uspokaja się sytuacja na drogach regionu, zwłaszcza w Rumi, gdzie zwolnić trzeba już jedynie na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. Podobnie jest na zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. Przytyka się ulica Morska przy dojeździe do skrzyżowania z obwodnicą. Podobnie jest na Hutniczej i Puckiej. Całkiem sprawnie można za to dostać się do śródmieścia zarówno Morską, jak i Janka Wiśniewskiego. Spokojnie jest też w Redzie. Podobnie jak przez cały poranek, problemów kierującym nie sprawia Obwodnica Trójmiasta. Przy dojeździe do Matarni od strony Gdyni możliwe jest niewielkie spowolnienie, ale nie tworzą się w tym miejscu szczególnie uciążliwe korki. W miarę uspokoiła się też sytuacja wokół ronda w Chwaszczynie. Zwolnić trzeba około 200–300 metrów przed tym węzłem drogowym. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa również jest wolna od korków. Zmianę świateł można stracić w Luzinie. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przy dojeździe do Gościcina od strony Kębłowa. W Wejherowie nieco większe zagęszczenie ruchu panuje w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy w pobliżu nowo powstającego ronda. Na północy regionu również jest spokojnie. Ostrożność należy zachować przy dojeździe do głównych skrzyżowań, zwłaszcza w Piaśnicy, Połczynie i Celbowie. Coraz więcej aut można napotkać na nadmorskiej 215-stce w pobliżu Jastrzębiej Góry. Zwalniamy też na trasie z Władysławowa do Swarzewa.

08:29

Wygląda na to, że poprawiła się sytuacja drogowa w Rumi na jezdni w stronę Gdyni. Obecnie standardowo zakorkowany jest węzeł drogowy na wiadukcie, ale o tej porze jest to raczej normalna sytuacja. Spory ruch panuje też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Przytyka się Hutnicza w stronę Gdyni oraz końcowy odcinek Morskiej przy dojeździe do obwodnicy. Utrzymują się też spowolnienia na Obłużu i na remontowanym odcinku estakady. Obwodnica Trójmiasta lekko przytyka się w Demptowie i przed węzłem Karwiny na jezdni w stronę Gdańska. Spowolnienie może się też pojawić za Matarnią w kierunku Gdyni, ale nie jest to nic groźnego. Utrzymuje się jeszcze zator przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na wojewódzkiej 20-stce, zwłaszcza od strony Miszewa. Podobnie jest na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Godziny porannego szczytu widać też dobrze na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Zamostnej i Szkolnej. W samym Wejherowie trwa spokojny poranek. Jeśli gdzieś można utknąć w większym korku, to przede wszystkim na Ofiar Piaśnicy i końcowym odcinku Sobieskiego. Na północy regionu zwalniamy między Łebczem a Starzynem. Podobnie jest przy dojeździe od południa do ronda we Władysławowie i w Krokowej.

07:27

Z powodu robót drogowych w korku, na jezdni w stronę Gdyni, stoi praktycznie cała Rumia, począwszy już od od centrum handlowego. To obecnie najpoważniejsze utrudnienie w ruchu w całym regionie. Osoby jadące w stronę Trójmiasta mogą wybrać wojewódzką 218-stkę, przez Nowy Dwór Wejherowski i Koleczkowo, choć warto pamiętać, że w tym przypadku na korek natkniemy się na odcinku z Karczemek do Chwaszczyna. Paradoksalnie, korek w Gdyni powoduje, że dość dobre warunki panują na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i dalej – w stronę centrum. To samo trzeba powiedzieć o Obwodnicy Trójmiasta, która nie sprawia najmniejszych problemów kierującym. Zagęszcza się ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Gościcina. Zator w tym miejscu liczy około kilometra. Jeśli chodzi o Wejherowo, to nie ma powodu do narzekania na krajową szóstkę, która lekko przytyka się przede wszystkim w obrębie głównych skrzyżowań. Stopniowo przybywa pojazdów w centrum miasta i na Ofiar Piaśnicy u wylotu ulicy Granicznej. Na utrudnienia nie napotkamy na razie w Redzie. Te zaczynają się dopiero za skrzyżowaniem z Obwodową, a więc w Rumi. W powiecie puckim spory ruch da się zauważyć na wojewódzkiej 216-stce między Władysławowem a Swarzewem. Powoli zwiększa się ruch również w centrum Pucka.

18 kwietnia 2018

16:25

Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Wejherowa do Lęborka, najpoważniejszy zator utworzył się między Bolszewem a Gościcinem, gdzie można stracić kilka minut. W samym Wejherowie korki dokuczają kierującym przede wszystkim w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Zwalniamy również na Ofiar Piaśnicy. W Redzie korkuje się Pucka od alei Lipowej do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast spowolnienie utworzyło się na wysokości Białej Rzeki, aż do skrzyżowania z Obwodową w stronę Redy. Podobnie jest na Sobieskiego – od Janowa do wiaduktu. W Gdyni, mimo godzin popołudniowego szczytu, dość sprawnie można przejechać z centrum do Chyloni. Punktowe spowolnienia możliwe są na Morskiej, ale Janka Wiśniewskiego jest w pełni przejezdna. W korku stoi za to Hutnicza od estakady do Puckiej oraz sama estakada w stronę Obłuża. Na Obwodnicy Trójmiasta uformował się niewielki zator przy podjeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. Innych utrudnień nie ma na tej trasie. Niestety, nie poprawiła się sytuacja przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Ponad dwa kilometry liczy zator od strony Dąbrowy. W powiecie puckim kilkusetmetrowe spowolnienie uformowało się przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Spory ruch panuje też w centrum Pucka i w okolicach skrzyżowania w Połczynie.

15:27

Po wczorajszym paraliżu komunikacyjnym na ulicy Morskiej, od Chyloni do Rumi, nie ma, na szczęście, śladu. Jeśli chodzi o Gdynię, to nie da się uniknąć obowiązkowego zatoru na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Podobnie jest na Hutniczej, od estakady do Puckiej. Na Obwodnicy Trójmiasta na razie nie stwierdzamy utrudnień. Te pojawiają się tradycyjnie przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Gdyni. W Rumi zagęszcza się ruch na wiadukcie i Dębogórskiej. W Redzie natomiast przytyka się Gdańska w okolicach skrzyżowań z Obwodową, Łąkową i Pucką. Dojazd do granic Wejherowa przytyka się od strony Pieleszewa. W samym mieście z utrudnieniami trzeba się liczyć na Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i 3 Maja. Na krajowej szóstce utworzył się korek przy dojeździe do Górki Gościcińskiej na jezdni w stronę Lęborka. Na szczęście, jest to jedyne utrudnienie na tej trasie. Na północy regionu niewielki ruch sprzyja płynnej jeździe. Nieco więcej aut można napotkać przed rondem w Krokowej oraz między Starzynem a Połczynem.

09:28

Po godzinie 8:30 doszło do kolizji trzech aut na Obwodnicy Trójmiasta, przez zjazdem na lotnisko, na jezdni w kierunku Gdańska. Obecnie utrzymuje się spory korek między węzłami Osowa i Matarnia. Przytyka się również zjazd na Matarni w kierunku Gdyni. A jeśli chodzi o Gdynię, sytuacja stopniowo się uspokaja. Z utrudnieniami trzeba jeszcze się liczyć na Morskiej, od estakady do Grabówka w stronę centrum. W Rumi utrzymują się jeszcze spowolnienia na węźle drogowym na wiadukcie. Wolniej pojedziemy też Dębogórską oraz Żwirki i Wigury. W Redzie natomiast punktowe spowolnienia są możliwe w pobliżu skrzyżowań Gdańskiej z Obwodową i Łąkową. W Wejherowie trwa spokojny poranek na drogach. Zwalniamy przede wszystkim na Ofiar Piaśnicy i na Sobieskiego. Spokojnie jest już na krajowej szóstce w stronę Lęborka. Niewielki zator jest jeszcze możliwy w Gościcinie. Na północy regionu również bez niespodzianek na drogach. Nieco wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką między Krokową, Starzynem i Połczynem. Ze spowolnieniem trzeba się też liczyć na trasie z Władysławowa do Swarzewa.

Mapa korków

Widziałeś coś ciekawego?

captcha

Zadzwoń do nas: 691 699 431

rozkład SKM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z "Polityką Prywatności". Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. [x] AKCEPTUJ