Informacje z dróg

22 września 2017

16:24

Utrzymuje się spowolnienie na krajowej szóstce, co najbardziej odczuwalne jest na wysokości Kębłowa oraz Gościcina, zwłaszcza w stronę Luzina. Przytyka się też Zamostna w Bolszewie w stronę Orla. Z kolei w Wejherowie ciaśniej jest na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Rybackiej i Ofiar Piaśnicy – gdzie postępują roboty drogowe. A w Redzie zredukować biegi należy na Gdańskiej, aż do skrzyżowania z Pucką w stronę Rekowa. Więcej aut porusza się także ulicami Sobieskiego, Starowiejską i Dębogórską w Rumi, na drodze do Gdyni. Tam z kolei korkuje się przede wszystkim Morska, Hutnicza i estakada w stronę Obłuża. Na obwodnicy bez większych utrudnień, spokojnie również na głównych drogach powiatu puckiego.

15:26

Wzmożony ruch widać już na ulicy Wejherowskiej w Gościcinie i na Zamostnej w Bolszewie, zwłaszcza w stronę Orla. Z opóźnieniami trzeba się też liczyć w Wejherowie na ulicy Sobieskiego, 3 Maja, Chopina i Rybackiej, w obu kierunkach. Problemy występują też na Puckiej w Redzie, w kierunku Półwyspu. W Rumi z kolei zredukować biegi należy na ulicy Sobieskiego i Dąbrowskiego, a odcinek ulicy Gdańskiej, od Katowickiej do Pomorskiej, jest zamknięty w związku z remontem. Korkuje się też ulica Partyzantów w Dębogórzu. Jeśli chodzi o obwodnicę, to przytyka się jedynie zjazd w Chyloni. W cierpliwość trzeba się również uzbroić przejeżdżając przez rondo w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Karwin.

09:28

W Redzie tuż po godzinie 8:30 doszło do kolizji – samochód ciężarowy uderzył w słup oświetleniowy. Zablokowany jest praktycznie przejazd ulicą Gdańską niemal przez całe miasto, lepiej więc korzystać z objazdów ulicami Obwodową i Leśną. Na szczęście, znacznie spokojniej jest w Rumi, gdzie większe zagęszczenie ruchu panuje jedynie na Sobieskiego w pobliżu wiaduktu i na Dąbrowskiego przy dojeździe do Starowiejskiej. W Gdyni przytyka się już na dobre Hutnicza od Puckiej do estakady. Problemy w ruchu występują również na Morskiej w stronę centrum, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z Chylońską i na wysokości ul. Komandorskiej na Grabówku. Dość spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta, praktycznie na całej długości tej trasy, aż do bramek na autostradzie A1. Nieco zelżał korek na Chwarznieńskiej, choć przy krzyżówce z Rolniczą na Witominie nadal jest spore zagęszczenie ruchu. To samo można powiedzieć o Chwaszczyńskiej na Karwinach i Spacerowej w kierunku Gdańska-Oliwy. W Wejherowie powoli poranny szczyt komunikacyjny przechodzi do historii. Nadal dość tłoczno jest jednak na Sobieskiego, Chopina, Ofiar Piaśnicy i Przemysłowej. Wciąż utrzymują się też utrudnienia na krajowej szóstce w Gościcinie, i to w obu kierunkach. Bardzo spokojnie jest za to na północy regionu. Większego ruchu można się spodziewać jedynie w centrum Pucka i Władysławowa.
09:08

W Redzie na ul. Gdańskiej ciężarówka uderzyła w słup oświetleniowy. Występują poważne utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracują służby. Kierowca najprawdopodobniej nie odniósł obrażeń.

07:28

Podróżując na odcinku Rumia–Gdynia, zdejmujemy nogę z gazu przy zjeździe z wiaduktu na Sobieskiego w Rumi, na wysokości Towarowej i skrzyżowania z Sabata. W Gdyni korkuje się już dojazd do obwodnicy na ul. Morskiej, mniej więcej od skrzyżowania z Chylońską na Cisowej. Podobnie jest na Hutniczej w stronę estakady. Nieco dalej na północ korkuje się zjazd z Kosakowa do Pogórza i ul. Płk. Dąbka w pobliżu skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego na Obłużu. Ciasno jest też na Unruga. Obwodnicą Trójmiasta pojedziemy bez większych przeszkód, choć na pewno warto uważać na leśnym odcinku w Demptowie. Gorzej jest ze zjazdami z ekspresówki – w korku utkniemy w Gdańsku na Spacerowej w stronę Oliwy, na Chwaszczyńskiej do Karwin i na Chwarznieńskiej w kierunku Witomina. Kierowcy oblegają też rondo w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, i to ze wszystkich stron. Zator od Tuchomu jest największy i liczy około dwóch kilometrów. W Wejherowie na krajowej szóstce większy ruch panuje między ulicami Pucką i 12 Marca w stronę Redy oraz przed Rondem Solidarności. Zwolnić trzeba też na 3 Maja przed rondem, na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Rybackiej i Ofiar Piaśnicy przy dojeździe do krzyżówki z Graniczną. Na krajowej szóstce powoli wzrasta natężenie ruchu w Gościcinie, zwłaszcza przed skrzyżowaniem z ulicą Słoneczną – korek ma tutaj dobre 300 metrów. Podobnie jest za stacją kolejową w stronę Wejherowa.

21 września 2017

16:25

Utrzymują się utrudnienia na Zamostnej w Bolszewie, zwłaszcza na drodze do Orla. Jeśli chodzi o Wejherowo, to największe opóźnienia występują na ulicy Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy – gdzie trwa remont, a także na Pomorskiej i Rybackiej. W cierpliwość muszą się również uzbroić kierowcy przejeżdżający przez ulicę Pucką w Redzie, w obu kierunkach. W Rumi natomiast zredukować biegi należy na Sobieskiego, Starowiejskiej i Dąbrowskiego, szczególnie w stronę Trójmiasta. Utrudniony jest także przejazd w Chwaszczynie, stoi niemal cała nitka od wysokości Karwin do tamtejszego ronda. Spokojnie jest na drogach powiatu puckiego.

15:26

Popołudniowe utrudnienia są już odczuwalne na lokalnych drogach. Kierowcy zwalniają punktowo na krajowej szóstce w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie, w obie strony. Z opóźnieniem trzeba się też liczyć przejeżdżając przez ulice Zamostną i Szkolną w Bolszewie. Podobne zatory tworzą się na ulicach Wejherowa, gdzie zderzak w zderzak kierowcy poruszają się ulicami Sobieskiego, Przemysłową, Ofiar Piaśnicy, Chopina i Rybacką. W Redzie natomiast największe natężenie ruchu występuje na Gdańskiej w stronę Rekowa. Korkują się także ulice Sobieskiego i Dąbrowskiego w Rumi, natomiast z powodu prac drogowych nieprzejezdna jest ulica Gdańska. Na obwodnicy Trójmiasta jedyne spowolnienie występuje na odcinku od zjazdu z estakady do wysokości Karwin.
09:27

Poranne korki powoli przechodzą do historii. Utrzymują się jeszcze problemy na Morskiej w Gdyni, na odcinku równoległym do Komandorskiej, w stronę centrum oraz w pobliżu estakady. Nadal zwolnić trzeba też na Hutniczej, zwłaszcza na fragmencie tej ulicy między Pucką a estakadą. Nie ma korków na Obwodnicy Trójmiasta w obu kierunkach. Ciągle utrzymuje się zator na Chwarznieńskiej w stronę Witomina, gdzie można stracić kilka minut. W Rumi utrzymuje się lekki zator na Sobieskiego, przy skrzyżowaniu z Sabata, i na Starowiejskiej. Przez Redę przejeżdżamy bez większych problemów, a zwolnić należy przy dojeździe do krzyżówek Gdańskiej z Łąkową oraz z Gniewowską i Pucką. W Wejherowie panuje relatywnie niewielki ruch. Sprawnie pojedziemy I Brygady Pancernej, a zwolnić trzeba na Chopina, Ofiar Piaśnicy i Rzeźnickiej. Korkuje się ulica Zamostna w Bolszewie i krajowa szóstka w Gościcinie, w stronę Wejherowa. Zwolnić trzeba zwłaszcza na odcinku przy dojeździe do skrzyżowania z ulicą Słoneczną. W Kębłowie należy przyhamować na skrzyżowaniu Lęborskiej z Wiejską. Nadal spokojnie jest na północy regionu. Lekkie zagęszczenie ruchu panuje jedynie przed rondem w Gnieżdżewie, w centrum Pucka i przy dojeździe ulicą Gdańską do Władysławowa.

08:28

Trwa poranny szczyt komunikacyjny na głównych drogach naszego regionu. Zakorkowana jest obecnie ulica Morska w stronę centrum, na wysokości Parku Kilońskiego, oraz za estakadą, w pobliżu Akademii Morskiej. Przytyka się też Janka Wiśniewskiego w kierunku Alei Solidarności. Kolejka chętnych do opuszczenia obwodnicy w Chyloni liczy około 500 metrów. Na Obwodnicy Trójmiasta jest w miarę spokojnie, natomiast ze stratą czasu wciąż trzeba się liczyć na ulicach zjazdowych z ekspresówki, czyli na Chwaszczyńskiej i Chwarznieńskiej. Zwolnić też należy przed węzłem Osowa w stronę Gdyni. W Rumi nadal utrzymuje się spory korek na Dąbrowskiego w kierunku Hutniczej. Spowolnienie ruchu jest też widoczne w Janowie, nieopodal przystanku SKM, i w Białej Rzece, przy granicy z Redą. W Redzie natomiast zredukować należy biegi przed dojazdem do krzyżówki Gdańskiej z Łąkową oraz Wejherowskiej z Rzemieślniczą. Lekki zator jest możliwy na Puckiej w stronę Rekowa. W Wejherowie zwalniamy na I Brygady Pancernej w stronę centrum, na odcinku między ulicami Rybacką i Chopina. Nie rozpędzimy się również na Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy i Strzeleckiej. Ciasno jest na Szkolnej, Głównej i Zamostnej w Bolszewie. Dość spokojnie za to można pokonać krajową szóstkę w Gościcinie, gdzie zator przy stacji kolejowej jest nieco mniejszy niż zwykle. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć też w Kębłowie.

07:28

Kierowcy przejeżdżający o poranku przez Wejherowo tranzytową szóstką sprawnie dotrą zarówno do Redy, jak i do Lęborka. Płynność ruchu zaburzać mogą jedynie czerwone światła na sygnalizatorach. W samym mieście zwolnić trzeba przy zjeździe z Przemysłowej na Rondo Solidarności, na Ofiar Piaśnicy nieopodal krzyżówki z ulicą Graniczną, na Sobieskiego, Rybackiej i 12 Marca przed przejazdem kolejowym. Nie ma też korków w Redzie. Lekko zwolnić należy przed skrzyżowaniami z ulicami Obwodową i Łąkową. W Rumi natomiast nie rozpędzimy się na Sobieskiego przed wiaduktem i na zjeździe z ulicy Towarowej. Korkuje się już dość mocno Dąbrowskiego w Janowie, w kierunku Gdyni, i dalej – Hutnicza. Ulicą Morską powoli dojeżdżamy od Cisowej do Chyloni, aż do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Dość spokojnie jest na razie na Hutniczej przed estakadą, korkuje się za to Unruga na końcowym odcinku, czyli właśnie przy estakadzie. Obwodnicą Trójmiasta niemal na całej długości w stronę Gdańska da się pojechać przepisowe 120 km/h. W stronę Gdyni korkuje się lekko odcinek przed zjazdem na Osowej. To samo dotyczy ulicy Spacerowej w kierunku Oliwy oraz Chwaszczyńskiej na Karwinach i Chwarznieńskiej na Witominie. Na krajowej szóstce w obie strony ruch jest raczej umiarkowany, choć widać już pierwsze sygnały większego natężenia w Luzinie, Gościcinie i Bolszewie. Bardzo spokojnie jest na północy regionu. Bezproblemowo pokonamy drogi wojewódzkie nr 213, 215, 216 i 218. Nieco więcej aut możemy napotkać przed rondem w Krokowej.
Mapa korków

Widziałeś coś ciekawego?

captcha

Zadzwoń do nas: 691 699 431

rozkład SKM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z "Polityką Prywatności". Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. [x] AKCEPTUJ