Informacje z dróg

23 stycznia 2018

16:26

Po kolizji na Obwodnicy Trójmiasta za węzłem Matarnia przytyka się odcinek ekspresówki od Osowej w stronę Gdańska. Korkują się też ulice dojazdowe do obwodnicy, zwłaszcza Słowackiego i Spacerowa w Gdańsku. W Gdyni w największą dozę cierpliwości muszą się uzbroić kierowcy, którzy poruszają się ulicą Morską, od centrum do Leszczynek. W żółwim tempie pojedziemy też Hutniczą, od Puckiej do estakady, i na samej estakadzie w kierunku Obłuża. W Rumi przytykają się Sobieskiego w Janowie i Dąbrowskiego, w Redzie natomiast – dojazd do Łąkowej od strony dworca kolejowego. Wolniej jedziemy też pucką w kierunku Rekowa. Korkuje się nieco wjazd do Wejherowa od strony Pieleszewa. Przy dojeździe do skrzyżowania Gdańskiej z Rybacką trzeba odczekać dwie zmiany świateł. Poza tym zwalniamy na 12 Marca, Sobieskiego i końcowym odcinku Ofiar Piaśnicy. Korkują się ulice Zamostna i Szkolna w Bolszewie. Nieco dalej, na krajowej szóstce, zwalniamy w Gościcinie, w kierunku Lęborka. Podobnie jak przez cały dzień, spokojnie pokonujemy główne drogi w powiecie puckim. Nieco większego natężenia ruchu można się spodziewać w okolicach Władysławowa.

15:25

Około godziny 14:40 w Redzie doszło do zderzenia auta osobowego z ciężarówką na krajowej szóstce, mniej więcej na wysokości przystanku SKM Pieleszewo. Obecnie ten odcinek jest już przejezdny. Podobnie sprawnie przejedziemy zresztą przez całą Redę. Jeśli chodzi o krajową szóstkę, to przybywa aut między Bolszewem a Gościcinem w stronę Lęborka. To obecnie najbardziej zatłoczony fragment tej trasy. Poza tym z niewielkim zatorem trzeba się liczyć w Luzinie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wilczka. W Wejherowie tranzytowa szóstka nie sprawia niemiłych niespodzianek kierowcom. Zwolnić trzeba na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Rumi z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć na Dąbrowskiego i na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. W Gdyni przede wszystkim stoi w korku estakada w kierunku Obłuża oraz ulica Hutnicza. Nie rozpędzimy się również na Morskiej, od centrum do Grabówka. Na Obwodnicy Trójmiasta ze spowolnieniem trzeba się liczyć między węzłami Karwiny i Osowa w stronę Gdańska. Z powodu kolizji korkuje się też zjazd z węzła Matarnia w stronę autostrady.

09:24

Poranny szczyt komunikacyjny we wtorek powoli przechodzi do historii. Na północy Gdyni większe natężenie ruchu utrzymuje się jeszcze tylko przy dojeździe do obwodnicy od strony Cisowej i na Hutniczej. Lekko korkuje się też zjazd z ekspresówki na Morską w Chyloni, choć nie jest to powód do obaw. Obwodnica Trójmiasta na całej długości jest całkowicie przejezdna. Odpuściły też korki na ulicach zjazdowych. Nieco wolniej pojedziemy tylko dolnym odcinkiem Spacerowej w Gdańsku, w stronę Oliwy. W Rumi największe poruszenie panuje na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie natomiast delikatny zator utworzył się na skrzyżowaniu Gdańskiej z Obwodową. Przez Wejherowo przejeżdżamy bez większych utrudnień w obu kierunkach. Zwolnić trzeba przy dojeździe do miasta wojewódzką 218-stką od strony Nowego Dworu Wejherowskiego. Na krajowej szóstce utrzymuje się jeszcze spowolnienie w Gościcinie, przede wszystkim w okolicach krzyżówki z ulicą Słoneczną. Spokojnie można przemierzać drogi powiatu puckiego. Nieco większe natężenie ruchu da się zauważyć przy dojeździe od południa do Jastrzębiej Góry i na wysokości Cetniewa.
08:27

Na drogach regionu bez większych zmian, a zatem korkuje się przede wszystkim dojazd do Trójmiasta ulicą Morską od strony Rumi. Obecnie możemy postać w korku nie tylko w Cisowej, ale również na Grabówku, ma wysokości Akademii Morskiej. Nieco uspokoiła się za to sytuacja przy zjeździe z Obłuża oraz między Kosakowem a Pogórzem. Nadal bardzo spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. W korku postoimy na zjazdach, czyli na ulicach Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz na Spacerowej w Gdańsku. Znacznie poprawiła się sytuacja przed rondem w Chwaszczynie, gdzie dojazd koruje się zaledwie na 200–300 metrów z każdej strony. Jak na tę porę dnia, bardzo sprawnie da się przejechać przez Rumię i Redę w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie też nie można narzekać na utrudnienia w ruchu. Podobnie jak przed godziną, zwalniamy na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. Na krajowej szóstce za granicami miasta utrzymują się spowolnienia w Gościcinie i Luzinie, ale nie ma mowy o uciążliwych korkach. W powiecie puckim również bez zmian, czyli spokojnie. Lekko korkuje się końcowy odcinek wojewódzkiej 218-stki w Krokowej przed samym rondem.

07:26

Przegląd sytuacji drogowej zaczynamy od najpoważniejszych spowolnień. Te znajdziemy na ulicy Morskiej w Gdyni przy dojeździe do obwodnicy, a więc na odcinku od Cisowej do Chyloni. Nie rozpędzimy się również przy zjeździe z Obłuża na estakadę oraz między Kosakowem a Pogórzem. Jednym z newralgicznych punktów w regionie jest też rondo w Chwaszczynie, czyli skrzyżowanie drogi krajowej nr 20 z wojewódzką 218-stką – tu największy korek utworzył się od strony Miszewa. W innych miejscach regionu jest już całkiem nieźle. Problemów kierującym nie sprawia Obwodnica Trójmiasta, a przytykają się jedynie ulice zjazdowe z tej trasy, zwłaszcza Spacerowa w Gdańsku, w stronę Oliwy. Zwalniamy przy zjeździe z wojewódzkiej 218-stki na drogę na 224 od strony Nowego Dworu Wejherowskiego. Droga może być śliska. Krajową szóstką poruszamy się bez większych przeszkód. Z koniecznością postoju trzeba się liczyć jedynie w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie zwalniamy na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie hamujemy przy dojeździe do Łąkowej od strony Rumi, a jeśli chodzi o Rumię, lekko korkuje się zjazd z Towarowej na Sobieskiego. W powiecie puckim również poruszamy się bez większych przeszkód. Nieco większy ruch panuje w okolicach Starzyna. Zwalniamy też przed skrzyżowaniem w Celbowie.

22 stycznia 2018

16:24

Najwięcej problemów napotkają kierowcy podróżujący ulicą Morską na odcinku od centrum do Leszczynek, mniej więcej do wysokości estakady. Sama estakada korkuje się mniej więcej od wysokości terminalu kontenerowego w stronę Obłuża. W korku postoimy też na Hutniczej, począwszy od Puckiej. Podobnie jak przez cały dzień, spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Przytykają się powoli drogi dojazdowe do ekspresówki, zwłaszcza Chwaszczyńska w Gdyni i Spacerowa w Gdańsku. Coraz trudniej jest też pokonać rondo na krajowej 20-stce w Chwaszczynie. Korek od strony Gdyni sięga mniej więcej zjazdu z ulicy Rdestowej. W Rumi postoimy przede wszystkim na odcinku od Janowa do wiaduktu, na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie natomiast przytyka się Pucka od Gdańskiej w stronę Rekowa. Jeśli chodzi o Wejherowo, lekko korkuje się dojazd do miasta od strony Pieleszewa. Na skrzyżowaniu krajowej szóstki z Orzeszkowej możemy poczekać dwie zmiany świateł. Nie rozpędzimy się także na Sobieskiego, 12 Marca i 3 Maja. Na krajowej szóstce trzeba się liczyć ze spowolnieniem głównie w Gościcinie, przy dojeździe do skrzyżowania z ulicą słoneczną. Zagęszcza się również ruch w Kębłowie i Luzinie, w okolicach krzyżówki z Wilczka. W powiecie puckim jest całkiem spokojnie. Nieco więcej aut można napotkać na Żeromskiego we Władysławowie i w centrum Pucka.

15:26

Stopniowo przybywa aut na głównych drogach naszego regionu, choć na razie nie można jeszcze narzekać na szczególnie uciążliwe utrudnienia w ruchu. Coraz więcej kierowców pokonuje odcinek między Bolszewem a Gościcinem, gdzie utworzył się kilkusetmetrowy korek w stronę Lęborka. Lekkie poruszenie panuje też w Kębłowie. Jeśli chodzi o Wejherowo, po porannych stłuczkach całkiem sprawnie podróżuje się krajową szóstką przez miasto w obie strony. Zwalniamy na bocznych ulicach, czyli Sobieskiego, 3 Maja, Chopina i Pomorskiej. W Redzie przytyka się Gdańska na odcinku od Obwodowej do Łąkowej, a w Rumi zwolnić należy na dojeździe do wiaduktu od strony Janowa i na Dąbrowskiego. W Gdyni utkniemy w korku na Hutniczej, Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża i na Morskiej, od Grabówka do Chyloni. Podobnie jak przez cały dzień, większych problemów nie sprawia Obwodnica Trójmiasta, lekkie spowolnienie da się zauważyć między Wielkim Kackiem a Osową w stronę Gdańska. Jako że rozpoczął się czas powrotów ze szkół i pracy, korkuje się powoli zjazd z ekspresówki w Chyloni, choć na razie nie ma tam gigantycznych zatorów.
09:25

Zakończyły się już działania policjantów i strażaków po stłuczce dwóch aut osobowych na ulicy Gdańskiej w Wejherowie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Orzeszkowej. Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00, niemniej w tamtym rejonie mogą się nadal utrzymywać utrudnienia w ruchu. Poza tym w Wejherowie podróżujemy bez większych przeszkód. Zwalniamy tradycyjnie już na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Ofiar Piaśnicy. Utrzymuje się niewielkie spowolnienie na krajowej szóstce w pobliżu stacji kolejowej w Gościcinie. Poza tym zarówno w stronę Lęborka, jak i Wejherowa podróżujemy bez przeszkód. W Redzie zwalniamy nieco przy dojeździe do skrzyżowania Puckiej z Gdańską. W Rumi natomiast utrzymuje się nieznaczne spowolnienie na Dąbrowskiego i przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. Uspokoiła się sytuacja na północy Gdyni. Spowolnienia w ruchu mają już raczej tylko charakter punktowy, zwłaszcza na odcinku między Cisową a Chylonią, czyli w stronę centrum. Nieco większy ruch panuje już tylko na Płk. Dąbka na Obłużu. Nadal bez przeszkód poruszamy się Obwodnicą Trójmiasta. Odpuściły też korki na Spacerowej w stronę Oliwy. W miarę spokojnie jest również przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce.

09:02

Fot. Nadmorski24.pl

Przed godziną 9:00 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 6 w pobliżu skrzyżowania z ulicą Orzeszkowej (jezdnia w stronę Redy). Na miejscu pracują policjanci i strażacy, nic prawdopodobnie nikomu się nie stało.

08:26

Zwiększył się ruch na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie możemy utknąć w około półtorakilometrowym korku, jadąc w stronę Wejherowa. W samym mieście jest spokojnie, przynajmniej jeśli chodzi o główną przelotówkę. Nie rozpędzimy się za to na Sobieskiego, Chopina, Rzeźnickiej i 3 Maja. Korkuje się dojazd do skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 218 i 224 od strony Nowego Dworu Wejherowskiego. Wolniej pojedziemy też w okolicach Sopieszyna. Bez większych przeszkód przejeżdżamy obecnie przez Redę, a w Rumi trzeba się liczyć ze spowolnieniem na Dąbrowskiego. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na Morskiej, na odcinku od Cisowej do wjazdu na obwodnicę w Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Nadal bez utrudnień podróżujemy Obwodnicą Trójmiasta, a niewielkie spowolnienie jest odczuwalne w Demptowie, w stronę Gdańska. Niestety, korki na Spacerowej w dół zaczynają się już w Osowej. Nieco odpuścił zator przed rondem w Chwaszczynie, choć nadal trzeba się tam liczyć ze stratą kilku minut. Na północy regionu nadal jest spokojnie. Zwolnić należy na skrzyżowaniu Gdańskiej z Kasztanową w Połczynie i na wojewódzkiej 216-stce, przed rondem w Gnieżdżewie.
Mapa korków

Widziałeś coś ciekawego?

captcha

Zadzwoń do nas: 691 699 431

rozkład SKM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z "Polityką Prywatności". Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. [x] AKCEPTUJ