04.07.2013 14:41 0

Śladami dzikiej natury – Karwia

www.karwia.pl

Malowniczo położona miejscowość nadmorska jaką jest Karwia od lat kusi pięknem plaży i dziką naturą. Wiele jest powodów takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim niepowtarzalny klimat, piękna plaża oraz to, że miejscowość ta nie jest tak bardzo zatłoczona przez turystów.

Wyróżnikiem Karwi jest uchodząca do morza rzeczka o nazwie Karwianka, liczne ośrodki wypoczynkowe czy pensjonaty. Sołectwo na stałe zamieszkuje 931 osób, a w czasie sezonu letniego znajduje się tu zawsze około 30-35 tysięcy osób.

W okolicach Karwi mieszczą się tak zwane Bielawskie Błota, w których skład wchodzą dwa rezerwaty florystyczne. Prowadzi przez nie specjalnie wyznaczona ścieżka dydaktyczna, którą wytycza Nadmorski Park Krajobrazowy.

Karwieńska plaża należy do jednej z najszerszych plaż nad Bałtykiem. Od lądu oddzielają ją wydmy porośnięte sosnami.

  • Jest to napiękniejsza, najczystsza i najwspanialsza plaża na której dane było mi przebywać. Nie znajdziemy na niej ani jednego kamyczka, szkła czy nawet igliwa – relacjonuje Mirek, turysta z Działdowa.

Karwia rozwija się z roku na rok, stając sie jednym z najbardziej obleganych kurortów w Polsce. Na miejsce swojego wypoczynku wybierają ją głównie osoby starsze oraz matki z dziećmi.

Ta nadmorska miejscowość nadaje się również na jesienne spacery. Nieopodal plaży rosną unikatowe, powykręcane drzewa. Całość tworzy unikatowe piękno, które zmusza do chwili refleksji oraz nakłania do powrotu w owe wyjątkowe miejsce.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...