05.08.2018 15:30 0 raz

Dobiegł końca „Wejherowo Open”

Na Wejherowskich Kortach Tenisowych zakończyły się Tenisowe Mistrzostwa Morskie. Był to powrót do przedwojennej, sportowej imprezy organizowanej w mieście Wejhera.

Wejherowski turniej tenisowy rozgrywany był w dniach 26–29 lipca a w programie turnieju były gry pojedyncze i podwójne. We wszystkich grach łącznie wystąpiło 75 osób z całego kraju.

W finale gry pojedynczej mężczyzn Michał Bedra (Warszawa) pokonał Szymona Wiśniewskiego (Rumia) 6/1, 6/3. Miejsca III zajęli: Paweł Muzykiewicz (Lębork) i Stanisław Poppe (Puck). Finał gry pojedynczej kobiet nie odbył się, więc zwycięstwo walkowerem odniosła wejherowianka Paulina Bednarczyk. Gra podwójna mężczyzn zakończyła się sukcesem wejherowian – Jarosława Dziekońskiego i Marcina Kennera, którzy pokonali Michała Bedrę (Warszawa) i Karola Dąbrowskiego (Łódź) 6/4,6/3.W finale gry mieszanej zwyciężyła para z Wejherowa – Paulina Bednarczyk, Janusz Kierznikowicz, która pokonała parę Monikę Bilak (Gdynia) – Jarosław Dziekoński (Wejherowo) 7/6, 6/3 – podali organizatorzy, którymi byli Dawid Wasiniewski i Grzegorz Śmietana.

Jak podaje wejherowski magistrat, turniej przygotowano z inspiracji informacjami i zdjęciami z turnieju rozgrywanego na wejherowskich kortach w latach 1936–1939. Dzięki zaangażowaniu miłośników tenisa ziemnego, impreza doczekała się reaktywacji. Zapewne też doczeka się kontynuacji.