23.07.2018 07:03 6 mike

Gryf Wejherowo podzielił się punktami na inaugurację

W sobotnim (21 lipca) meczu II ligi, który zainaugurował tegoroczny sezon, Gryf Wejherowo zremisował na własnym terenie 2:2 z Górnikiem Łęczna. Warto odnotować, że swoje pierwsze trafienie dla żółto-czarnych zdobył debiutant, Adrian Liberacki.

Gospodarze mogli zejść do szatni na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Wynik otworzył już w trzeciej minucie Adrian Liberacki. Później na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Krzysztof Wicki. Jednak tuż przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę, również z „jedenastki”, zdobył Patryk Szysz. Sytuacja była więc dla gospodarzy już mniej komfortowa, choć oczywiście trzy punkty nadal były w ich zasięgu.

W drugiej połowie oba zespoły zaprezentowały ambitną grę i otwarty futbol. Gryfici nie nastawiali się na obronę wyniku, było widać, że raczej zależy im na podwyższeniu prowadzenia. Jednak pod koniec spotkania to przyjezdni zagrali bardziej agresywnie, a co najważniejsze – skutecznie. Ostatecznie wyrównującą bramkę zdobył w 84. minucie Paweł Wojciechowski, a cały mecz zakończył się rezultatem 2:2. I trzeba przyznać, że był to sprawiedliwy podział punktów.

Kolejne spotkanie, również na własnym boisku, Gryf Wejherowo rozegra już w najbliższą sobotę (28 lipca). O godzinie 17:00 rozpocznie się mecz, w którym żółto-czarni podejmą ROW 1964 Rybnik.

Bramki: 3′ Liberacki, 28′ Wicki (rzut karny) – 45′ Szysz (rzut karny), 84′ Wojciechowski

Żółte kartki: Wicki, Machol, Liberacki – Rogala, Korczakowski, Waleńcik

Gryf: 99. Szymon Więckowicz – 7. Paweł Brzuzy (54, 18. Adrian Machol), 5. Paweł Ewertowski, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki, 11. Mateusz Goerke – 16. Kamil Włodyka, 15. Piotr Kołc, 6. Oskar Sikorski, 8. Robert Chwastek – 14. Paweł Czychowski (79, 9. Dawid Rogalski)

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 6. Paweł Sasin (46, 4. Bartosz Waleńcik), 88. Piotr Rogala, 5. Kamil Pajnowski, 21. Jakub Zagórski – 11. Patryk Szysz, 7. Tomasz Tymosiak, 14. Adrian Łuszkiewicz, 64. Łukasz Sosnowski (77, 40. Igor Korczakowski), 16. Tomasz Czogała (29, 93. Dawid Dzięgielewski) – 9. Jakub Chrzanowski (57, 28. Paweł Wojciechowski)