11.07.2018 15:10 1 Natalia/TTM

Przedstawiciele partnerskiego Konz odwiedzili Puck

Źródło: TTM

W sobotę (7 lipca) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Pucka. Wyjątkowym gościem podczas tego spotkania byli przedstawiciele niemieckiego miasta partnerskiego – Konz. Współpraca pomiędzy miastami trwa już od 15 lat. Uroczystość była okazją do podsumowań i tworzenia koncepcji kolejnych planów.

Gośćmi ostatniej Sesji Rady Miasta Pucka byli przedstawiciele niemieckiej miejscowości Konz – miasta partnerskiego. Radni rozmawiali o dalszej polsko-niemieckiej współpracy, która trwa już od 15 lat.

Nasze rozmowy w trakcie tej wizyty idą w kierunku wzmocnienia współpracy. Uważamy, że nie wykorzystujemy swojego potencjału artystycznego, kulturowego, sportowego tak naprawdę, jak moglibyśmy po obu stronach – zaznacza Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Chociaż oba miasta dzieli ponad 1200 kilometrów, to wiele kwestii je łączy.

Konz jest podobnej wielkości co Puck. Ma 14 tysięcy mieszkańców, leży bardzo blisko granicy z Luksemburgiem – mówi Hanna Pruchniewska. – My liczymy, że ta współpraca, ten dzisiejszy dzień, powie nam, co dobrego jest za nami, ale przede wszystkim – powiemy sobie o tym, co w przyszłości.

Również władze niemieckiej miejscowości zadowolone są z trwającej od lat współpracy.

Jestem bardzo dumny z tego partnerstwa. Cieszę się, że mogę tu być, ponieważ to przyjacielska współpraca. Jestem bardzo dumny, że mogę być w Pucku. To wspaniała miejscowość. Jesteśmy bardzo podekscytowani – podsumowuje Joachim Weber.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...