02.06.2018 19:44 0 mike

Grad goli, dwa karne i tryumf Gryfa w ostatnim meczu sezonu

Źródło: Gryf Wejherowo/Facebook

Do sobotniego (2 czerwca) spotkania kończącego II-ligowy sezon piłkarze Gryfa Wejherowo mogli podejść z dużym spokojem. Tydzień wcześniej zapewnili sobie bowiem już utrzymanie w lidze. Niemniej żółto-czarni nie zamierzali odpuszczać i podtrzymali serię czterech zwycięstw z rzędu. Pokonując za wyjeździe Błękitnych Stargard 3:2, zapewnili sobie dziewiąte miejsce w tabeli.

Po nieudanej rundzie jesiennej każdy kibic Gryfa wziąłby takie zakończenie sezonu w ciemno. Jednak obecna pozycja w tabeli nie oddaje dramaturgii całego sezonu w wykonaniu żółto-czarnych. Trzeba przyznać, że zafundowali oni swoim fanom prawdziwy roller coaster, na szczęście – z happy-endem. W rundzie wiosennej Gryf był jedną z najskuteczniejszych ekip II ligi i pokonywał wyżej notowanych rywali. Ostatecznie zasłużenie zajął dobre, dziewiąte miejsce z 46 punktami na koncie.

Sobotni mecz miał być prawdziwą wisienką na torcie dla fanów Gryfa. Część z nich wybrała się na ostatnie ligowe starcie do Stargardu. I nie mieli czego żałować, zwłaszcza że ich obecność z pewnością była dodatkową motywacją do skutecznej gry dla piłkarzy.

Żółto-czarni odważnie weszli w mecz i od samego początku starali się narzucić gospodarzom swoje warunki gry. To się opłaciło. W 11. minucie wynik otworzył Czychowski. Wyrównanie nastąpiło w 25. minucie, kiedy to karnego zamienił na gola Skórecki. Ta bramka uskrzydliła gospodarzy, ale rozsądna gra Gryfa w obronie przyniosła zamierzone rezultaty. W 42. minucie sędzia odgwizdał karnego dla gości, którego wykorzystał Wicki. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie.

Przez pierwsze kilkanaście minut drugiej części spotkania Błękitni starali się odwrócić niekorzystny przebieg meczu, ale wyraźnie brakowało im skuteczności. Gryf za to grał swoje, konsekwentnie realizując założoną taktykę. Gdy w 70. minucie wynik na 3:1 podwyższył Brzuzy, stało się jasne, że tylko nieoczekiwany kataklizm odbierze przyjezdnym zwycięstwo. Tak się oczywiście nie stało, mimo że piękną bramkę dla Błękitnych zdobył w 78. minucie Fadecki. Ostatecznie wejherowianie odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:2.

Bramki: 25. Skórecki (kar.), 78. Fadecki – 11. Czychowski, 42. Wicki (kar.), 70. Brzuzy

Błękitni Stargard: Ufnal (83. Skwirut) – Orłowski, Burzyński, Liśkiewicz, Gutowski, Fadecki, Włóka (64. Prawucki), Skórecki, Zdunek (56. Sitkowski), Jaroch (46. Magnuski), Węsierski. Rezerwowi: Skwirut – Konopski, Sitkowski, Prawucki, Magnuski

Gryf Wejherowo: Leleń – Gulczyński, Wicki, Wicon, Goerke, Brzuzy, Nadolski, Gabor (87. Kątny), Koziara (73. Wojowski), Maciejewski, Czychowski. Rezerwowi: Ferra – Wojowski, Kątny, Okuniewicz