18.05.2018 10:07 38 mike

Ewakuacja wejherowskiej podstawówki po rozpyleniu nieznanej substancji

Fot. Mieszko/TTM

W piątek (18 maja) ponad 300 osób ewakuowano ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, po tym jak około godziny 9:00 w budynku rozstała rozpylona nieznana substancja. Na miejscu trwa udzielanie pomocy medycznej poszkodowanym, dwie osoby zostały zabrane do szpitala.


Aktualizacja, godzina 12:00


Zakończyła się akcja ewakuacyjna. Dzieci, które nie skończyły zajęć albo nie zostały odebrane przez rodziców, wróciły do szkoły.


Aktualizacja, godzina 11:25


Liczba poszkodowanych osób wzrosła do 35, a hospitalizowanych – do 14. Na miejscu są zespoły ratownictwa medycznego z Lęborka, Pucka i Gdyni. Swoje działania nadal prowadzą strażacy oraz policjanci z wydziału kryminalnego KPP Wejherowo.


Aktualizacja, godzina 10:38


Łącznie hospitalizowano już sześć osób. Na miejscu jest pięć zespołów ratownictwa medycznego, również z Pucka i Gdyni.


Do zdarzenia doszło około godziny 9:00 przy ulicy Sobieskiego 300. Strażacy z wejherowskiej komendy otrzymali zgłoszenie w tej sprawie o godzinie 9:14.

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Z budynku szkoły ewakuowano około 300 uczniów i 25 pracowników. Wezwano też pogotowie ratunkowe i policję – informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Dwa zespoły ratownictwa medycznego łącznie badały 16 osób, które uskarżały się na podrażnienia górnych dróg oddechowych. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i specjalistyczną jednostkę ratownictwa chemicznego z Gdyni. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kilka osób straciło przytomność.

Trwa ustalanie, jakiego rodzaju substancja została rozpylona. Być może był to gaz pieprzowy. Na miejscu są obecni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i przedstawiciele władz miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...