06.05.2018 10:23 2 mike

Tytani gromią na zakończenie sezonu

Zdjęcie ilustracyjne/Leszek Spigarski/archwum

Tytani Wejherowo w sobotnim (5 maja) meczu II ligi piłki ręcznej rozgromili na własnym parkiecie KU AZS UKW Bydgoszcz 52:26. Ostatecznie wejherowianie zajęli bardzo dobre czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Przed spotkaniem było wiadomo, że Tytani nie zamierzają potraktować ostatniej odsłony sezonu ulgowo. Stawką przed meczem z zespołem z Bydgoszczy było czwarte miejsce w tabeli. Wejherowianie chcieli zakończyć udany sezon mocnym akcentem, co się udało z dużą nawiązką.

Liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo – zapowiadał przed spotkaniem trener Tytanów.

O tym, że nie były to tylko puste słowa, można się było przekonać już po pierwszej połowie spotkania, którą miejscowi wygrali różnicą aż 13 bramek (24:11). Nie bez znaczenia był fakt, że Akademicy przyjechali do Wejherowa w okrojonym składzie, który praktycznie uniemożliwiał im przeprowadzanie zmian. Do tego jeden z bydgoskich zawodników w I połowie doznał kontuzji, co sprawiło, że goście przez 2/3 spotkania grali w osłabieniu.

W drugiej połowie dominacja Tytanów nie podlegała najmniejszej dyskusji. Akademicy z Bydgoszczy momentami byli wręcz bezradni wobec naporu gospodarzy, którzy prezentowali dojrzałą grę i ogromne zaangażowanie.

Trener Tytanów w czasie tego meczu mógł przetestować dwa składy – młodszy i starszy. Zawodnicy zmieniali się co 15 minut, dzięki czemu mecz rozpoczął młody skład, a pierwszą połowę dokończył stary. Tak samo było w drugiej połowie. Spotkania miało więc również wymiar szkoleniowy – zawodnicy mogli się lepiej zgrać, a trener – sprawdzić nowe zagrania i ustawienia.

Niezależnie od osłabienia gości, warto podkreślić, że jest to historyczne przekroczenie granicy 50 punktów przez Tytanów. A wynik mógł być jeszcze wyższy. Ostatecznie rozbili oni KU AZS UKW Bydgoszcz aż 52:26 i udowodnili, że czwarte miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku.

Źródło: Zprp.pl